Без молитви не можете жити… (М.М.)

  • 09 лютого 2016, 20:27

Без молитви не можете жити… (М.М.)Серед послань Богородиці немає практично жодного, в якому Вона не закликала б нас до молитви. Її послання дуже короткі, зрозумілі, вони надихають. У цих небагатьох словах, які Богородиця передає нам, висловлено те найважливіше для нашого духовного і вічного життя. Її послання – не академічні лекції. Ми не знайдемо в них різноманітності методів молитви, але Вона говорить нам про суть: молитва означає життя. Без молитви в нас немає життя, бо, не молячись, ми перериваємо стосунки з Богом, який є джерелом життя.

Вона звертається до нас просто: «Моліться серцем, без молитви ви не можете жити, закликаю вас до непрестанної молитви, в молитві віддайте себе Ісусові, моліться перед хрестом, без молитви немає миру, моліться Святому Духові, в молитві ви пізнаєте найбільшу радість…» Ці та інші численні заклики, які залишила нам Богородиця в Своїх посланнях, подібні до вказівників на шляху, які допомагають нам не відступити від Бога, самих себе і від життя.

Молитися означає пробудити в собі прагнення за Богом…

Як говорив святий Бернард Сієнський, «якщо серце не молиться, марно язик трудиться». Серце служить нам інструментом молитви. Цей орган ми отримали від Творця – про це нам говорить книга Буття, з якої ми дізнаємося, як Бог створив людину, вдихнувши в неї Свій дух життя. Божий дух життя в нас – це і є джерело молитви. У повсякденному житті наше серце зазвичай лишається закритим. Воно ледве дає про себе знати через совість. Ми живемо майже постійно занурені в зовнішні переживання, губимось у численних враженнях і відчуттях, у всьому тому, що нас приваблює або відштовхує. Навіть намагаючись жити у глибині своєї особистості, ми зазвичай повертаємо у щось несуттєве.

У Євангелії Ісус часто говорить нам: наше серце сліпе, затверділе, закрите (Мк 8:17); безумне, повільне (Лк 24:25), повне темряви; затовстіло в задоволеннях і турботах (Мт 13:15). Воно потребує обрізання. Знайти шлях до свого серця – це найважливіше завдання людини. У пошуках ще незвіданих просторів людина – це паломник, який шукає своє серце, глибинну суть своєї особистості.

Стремління до молитви ми несемо в собі, подібно до прихованого скарбу, про який не знаємо чи знаємо зовсім мало. Своє серце ми часто не чуємо, бо воно, наше справжнє серце, дрімає і потребує того, щоб його весь час пробуджували. І тому молитва не така важка. Вона дарована нам уже відпочатку. Молитися означає пробудити в собі прагнення за Богом. І це прагнення вклав у нас Сам Господь. Молитва вчить нас, як жити життя. Через молитву ми знаходимо шлях до скарбу, прихованого у нас в серці. І подібно до того купця з Євангелія, нам треба продати все, щоб зуміти купити поле і відшукати на ньому цей скарб.

Молитва приводить наше життя у згоду з Божими заповідями, з Божою волею, коли ми, нарешті, здатні сказати від щирого серця: нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі…

Молитва повертає нас до правдивого стану перед Богом, а це є смиренність. Молитвою дозволяємо Богові, щоб Він був Бог у нас.

Молитва приводить наше життя у згоду з Божими заповідями, з Божою волею, коли ми, нарешті, здатні сказати від щирого серця: нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі.

Ми знаємо, що Ісус сказав: «Бо Я з неба зійшов не на те, щоб волю чинити Свою, але волю Того, Хто послав Мене.» (Ів 6:38). Ми запитуємо, чому важко приймати Божу волю? Саме тому, що не сприймаємо її як свою, бо вона не є у згоді з Божою. А Бог не має іншого інтересу, крім нашого спасіння, – твого й мого. Божа воля зазвичай полягає в тому, що є для нас важче. Тому Ісус говорить про тісні брами і вузький шлях, провідні у життя.

Нехай Діва Марія, Котрої воля перебуває у повній згоді з Божою волею, поведе нас шляхом спасіння.


Молитва:

Діво Маріє, дякуємо Тобі за заклики до молитви і за всі серця, які почули Твій заклик і відповіли на нього. Те, про що Ти говориш нам, – не вигадані казки, а Твій власний досвід життя з Богом. Ти молилася сама і молишся за нас. У Кані Галілейській Ти першою помітила, чого бракує молодятам. Так і сьогодні: Ти бачиш усі наші потреби й помічаєш, чого нам бракує, щоб бути наповненими радістю і життям, які дає Бог. Дякуємо Тобі за Твоє Материнське серце, яке вщерть заповнене Богом і перебуває у згоді з Його волею. Ми хочемо вчитися у Тебе молитві й тому, як жити і бути Божими. Амінь.

Переглядів 4 151
Додати коментар

Щорічне послання Богородиці, Цариці миру, візіонерці Мір’яні Солдо, 18 березня 2020
Щорічне послання Богородиці, Цариці миру, візіонерці Мір’яні Солдо, 18 березня 2020 року "Дорогі діти, Мій Син як Бог завжди дивився над часом. Я як Його Мати через Нього бачу в часі. Бачу гарні і болісні речі. Але бачу, що є ще любов і треба вчинити, щоб вона була пізнана. Діти Мої, не можете бути щасливими, якщо не любите одне одного, якщо не маєте любові в кожній ситуації й у кожному моменті свого життя. І Я як Мати через любов приходжу до вас, щоб вам допомогти пізнати правдиву любов, пізнати Мого Сина. Тому вас закликаю, аби завжди щораз більше були спраглими любові, віри та надії. Єдиним джерелом, із якого можете пити, є довіра до Бога, Мого Сина. Діти Мої, у моменти неспокою й зречення ви лише шукайте обличчя Мого Сина. Ви лише жийте Його словами і не бійтеся. Моліться й любіть щирими відчуттями, добрими ділами та допоможіть, щоб світ змінився і Моє Серце перемогло. Як і Мій Син, і Я кажу вам: любіть одне одного, бо без любові нема спасіння. Дякую вам, діти Мої”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 312 637
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ

Показати усі

Фоторепортаж

«    Листопад 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

А Ви були в Меджугор'є?


Листопад 2024 (22)
Жовтень 2024 (39)
Вересень 2024 (37)
Серпень 2024 (40)
Липень 2024 (42)
Червень 2024 (58)