Популярні за добу

» » » “Постіть серцем”: Піст і діла милосердя (Славко Барбаріч, OFM)

“Постіть серцем”: Піст і діла милосердя (Славко Барбаріч, OFM)

  • 03 березня 2018, 18:00
“Постіть серцем”: Піст і діла милосердя (Славко Барбаріч, OFM)Ще в Старому Завіті наголошувалося, що недостатньо просто молитися й дотримуватися посту, але за допомогою посту й молитви віруюча людина повинна все більше відкриватися на діла милосердя. Тому піст, молитва й діла милосердя завжди є супутніми й співдіють один одному.
Той, хто постить і молиться, здатний побачити, що саме він має, що з цього йому дійсно необхідне, а що він може віддати ближньому. Мова, однак, не про те, щоб просто віддавати бідним зекономлене під час посту, а швидше про те, щоб звести потреби людей до потрібної міри. Коли людина не постить і не молиться, її потреби весь час зростають, і вона втрачає здатність утримувати їх під контролем. А чим більшого хтось потребує, тим менше він здатен ділитися з іншими. Є багато речей, які - ми в цьому переконані - нам необхідні, а коли їх не маємо, стаємо нервовими, агресивними, жадібними, скупими, тоді як, по суті, у необхідності володіти ними нас переконало суспільство. Особливо великим є тиск із боку засобів масової інформації, зокрема телебачення, яке постійно пропонує нам щось нове. Аби встигати за ритмом, за яким живе світ, людина повинна все більше працювати, марнувати своє життя, відсувати на задній план духовні цінності, сім’ю, руйнуючи цим своє життя. У такій атмосфері вона не спроможна відрізнити ні того, що має, ні того, чого потребує, ні того, що може віддавати в розпорядження іншим.
У пості ж людина набуває здатності бачити, а потім і міняти своє ставлення до матеріальних речей. Цінність посту й молитви міряється саме цим оновленим сприйняттям матеріальних благ та стримуванням бажання володіти ними.
Головними критеріями посту й молитви стають чуйність до становища інших та готовність їм допомогти. Той, хто постить і молиться, але не зростає при цьому в почутті відповідальності за інших та не готовий нічого для них робити, ставить під сумнів цінність свого посту. Той, хто постить і молиться, повинен завдяки цьому ставати щедрішим, милосерднішим, співчутливішим; повинен навчитися впізнавати Христа в бідних, стражденних і тих, хто чогось потребує, та робити для них усе, що може, з любові до Христа, Який став рівним кожному з нас, а особливо бідним і потребуючим.
Переглядів 404
  • 03 березня 2018, 18:00
  • Друк
Додати коментар

Послання Богородиці, Цариці миру, через візіонерку Мір’яну Драгічевич-Солдо, 2
"Дорогі діти, ви, яких Мій Син любить, ви, яких я люблю безмірною материнською любов’ю, не дозвольте, щоб егоїзм і себелюбство володіли світом. Не дозвольте, щоб любов і доброта були приховані. Ви, які є любленими, які пізнали любов Мого Сина, пам’ятайте, що бути любленим означає любити. Діти Мої, майте віру. Коли маєте віру, ви щасливі й поширюєте мир, душа вам тріпоче в радості. У такій душі є Мій Син. Коли даєте себе для віри, коли даєте себе для любові, коли робите добро ближньому, Мій Син усміхається у вашій душі. Апостоли Моєї любові, Я як Мати звертаюся до вас, збираю біля себе й бажаю вести дорогою любові та віри. Дорогою, яка веде до світла світу. Заради любові, заради віри Я тут, тому що материнським благословенням бажаю дати вам надію і силу на вашій дорозі, бо дорога, яка веде до Мого Сина, не є легка. Вона повна відречення, давання, жертви, прощення й великої-великої любові, але та дорога веде до миру і щастя. Діти Мої, не вірте брехливим голосам, які вам говорять про неправдиві речі, неправдивий блиск. Ви, діти Мої, поверніться до Писання. З безмірною любов’ю дивлюся на вас і з благодаті Божої вам об’являюся. Діти Мої, підіть за Мною. Нехай ваша душа тріпоче в радості. Дякую вам.”

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 149567
11:25, 14-07-2014
Всі статті

Фоторепортаж

«    Листопад 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати