Меджугор'є - місце молитви, миру»Роздуми над посланнями»О.Славко Барбаріч OFM»“Постіть серцем”: Пробуджувати тугу за Богом (Славко Барбаріч OFM)

“Постіть серцем”: Пробуджувати тугу за Богом (Славко Барбаріч OFM)

  • 03 вересня 2017, 14:18

“Постіть серцем”: Пробуджувати тугу за Богом (Славко Барбаріч OFM)Священне Писання Старого і Нового Завітів містить чимало молитовних текстів, у яких святі автори виливають свою глибоку тугу за Богом, миром, радістю, світлом, істиною, любов’ю й за всім, що походить від Господа. Достатньо пригадати псалом 63, аби відчути, у чому суть молитви та її перша й основна умова…

Так, псалмопівець молиться: «Боже, Ти Бог мій! Тебе шукаю пильно. Тебе душа моя прагне, Тебе бажає тіло моє в землі сухій, спраглій і безводній […]. Душа моя до Тебе лине, мене підтримує Твоя десниця».

Той, хто прагне Бога, зуміє знайти час для молитви, буде шукати свого Творця й знайде Його. Там, де цієї спраги немає, не буде ні молитви, ні радісного очікування Бога й зустрічі з Ним. А в псалмі 42 псалмопівець висловлює свою глибинну тугу за Богом дуже просто, порівнюючи свою душу й серце з оленем, що спішить до потоків води:

«Як лань прагне до водних потоків, так душа моя прагне до Тебе, Боже. Душа моя жадає Бога, Бога живого, – коли бо прийду й побачу обличчя Боже? Сльози мої стали мені хлібом удень і вночі, коли день у день мені говорять: «Де Бог твій?» Про це я згадую і душу виливаю над собою: як я йшов у громаді, йшов попереду них до дому Божого, посеред гуків радости й хвали, у гурті святковім».

Виникає питання: як оживити й постійно підтримувати в собі прагнення, яке спрямовує душу до Бога, як спрага жене лань до потоків вод? І знову відповідь у пості й молитві. У того, хто постить і молиться, душа день у день ставатиме більш вільною, шукатиме в цій свободі Бога й ніколи не зупиниться.

Убогі духом – це ті, хто знає, що багатими їх не зробить ніщо, крім Бога, а тому вони будуть шукати Його…

У заповідях блаженств Ісус вістить: «Блаженні вбогі духом, бо їхнє Царство Небесне… Блаженні голодні та спраглі справедливости, бо вони наситяться… Блаженні чисті серцем, бо вони побачать Бога» (Мт. 5:3,6,8). Мова тут про одне й те ж: убогі духом – це ті, хто знає, що багатими їх не зробить ніщо, крім Бога, а тому вони будуть шукати Його, і Царство належатиме їм. Голодні та спраглі – ті, хто не дозволяє спрагу небесного підмінити земним хлібом і земним питтям. І вони ж – ті, хто чистий серцем, тому що знають, що саме найпотрібніше, і тому не дадуть себе осліпити нічому в цьому світі.

Туга за Богом, яка стає гострішою під час посту й молитви, – один із критеріїв нашої практики християнської молитви й посту. Серце робиться чистішим, бачить краще, більше розкривається на духовні цінності й не дозволяє собі затримуватися ні на чому в цьому світі. Це той аспект посту, який направляє вірного до небесної трапези, надаючи цим самим постові есхатологічного значення, роблячи людину здатною чувати й чекати, шукати й віднаходити, розпочинати заново й не стомлюватися. По суті, це і є любов’ю. Суть любові в тому, що той, хто любить, завжди одночасно і близький, і далекий від того, кого любить. Завжди близький, тому що любить. Навіть просторова й фізична віддаленість цьому ніколи не є на заваді. Водночас люблячий завжди відчуває себе здалеку, і тому починає знову шукати того, кого любить.

У такому світлі легко розуміти духовні проблеми сучасної людини, чиє серце нерідко звертається до земних бажань і зупиняється на шляху до Бога. Це – найбільший обман, який може трапитися з людиною. Однак постом і молитвою цю пастку легко відкрити й подолати, і тоді серце людини та її душа на цій земній дорозі залишаються завжди оберненими до Того, про Кого людина знає, що Він любить її безмірно, а це – тільки Бог. Це – таємниця всіх святих і всіх містиків. Вони були неустанні в пошуках Бога, з готовністю залишали все, щоб мати можливість слідувати за своїм устремлінням до Бога та здійснити його, знайти його кінцеве втілення у вічності.

Тому легко побачити, що там, де немає посту й молитви, під загрозою опиняється саме устремління до Бога, а тоді знову виникає питання молитви й посту. Марія закликає нас до посту й молитви, щоб наше серце було завжди вільним й безупинно шукало Бога.

Взято з газети Світло Марії

Переглядів 3 164
Додати коментар

Послання Богородиці, Цариці миру, 2 жовтня 2016 року
"Дорогі діти! Дух Святий посланий Небесним Отцем учинив мене матір’ю, Ісусовою  матір’ю, а тим самим і вашою матір’ю. Тому приходжу, аби вас вислухати, аби відкрити вам свої материнські руки, аби дати вам своє серце й аби закликати вас залишитися зі мною, бо з вершини хреста мій Син довірив вас мені. На жаль, багато моїх дітей не пізнало любові мого Сина, багато хто його не бажає пізнати. О, діти мої, наскільки погано чинять ті, які мали б бачити і пояснювати, щоб інші увірували. Тому ви, діти мої, апостоли мої, у тиші серця свого слухайте голос мого Сина, щоб ваше серце було Його притулком, щоб не було похмурим та сумним, але освітлене світлом мого Сина. Вірою шукайте надію, бо віра є життям душі. Знову вас закликаю – моліться. Моліться, аби ви віру жили в смиренні, духовному мирі й освітлені  світлом.  Діти мої, не намагайтеся відразу все зрозуміти, бо і я не всього розуміла, але любила й вірила в Божествені слова, котрі мій Син говорив, Він, Який був першим світлом і початком відкуплення. Апостоли моєї любові, ви, що молитеся, жертвуєтеся, любите, не судите, ви йдіть і поширюйте істину, слова мого Сина, Євангеліє, бо ви є живим євангелієм, ви промені світла мого Сина. Мій Син і я будемо з вами, будемо вас підбадьорювати і випробовувати. Діти мої, завжди просіть благословення від тих, і лише тих, чиї руки благословив мій Син, – від ваших пастирів. Дякую вам!”

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 324 527
11:25, 14-07-2014
Всі статті
Всі статті

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ

Показати усі

Фоторепортаж

«    Липень 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

А Ви були в Меджугор'є?


Липень 2025 (25)
Червень 2025 (75)
Травень 2025 (50)
Квітень 2025 (67)
Березень 2025 (66)
Лютий 2025 (38)