Ми знаходимося на початку місяця травня, який особливим чином присвячений блаженній Діві Марії. Тому Папа Франциск у своєму травневому посланні закликає нас: «Я подумав, що варто заохотити всіх наново відкривати красу молитви на вервиці вдома протягом місяця травня. Це можна робити разом або ж особисто; самі обирайте як, відповідно до обставин, цінуючи обидві можливості. Однак у будь-якому випадку існує секрет для того, щоб так чинити, - простота».
Як говорив св. Іван Павло II, молитва Розарію - «короткий зміст Євангелія». З її допомогою ми з більшою усвідомленістю вступаємо до таємниці спасіння, принесеного нам Ісусом Христом. У вступі до Розарію ми найперше промовляємо Символ віри, стверджуючи таким чином свою відданість і віру в Бога. Потім читаємо молитву, якою молився Сам Син Божий, Ісус Христос, - «Отче наш». І після цього підходимо до Марії з тими словами, якими привітав Її архангел Гавриїл, і просимо допомогти в тому, щоб Бог помножив у нас віру, зміцнив довіру до Нього і привів нашу любов до досконалості.
У Розарії, молячись «Слава Отцю», ми прославляємо Бога; після вступу, молячись «Радуйся, Маріє», роздумуємо про таємниці спасіння: увіходимо в події втілення й народження Ісуса, а відтак у події Його Хресної дороги - Гефсиманії, бичування, несення хреста й розп'яття, що вводять нас у воскресіння, вознесіння й у зіслання Святого Духа, через яке ми стали дітьми Божими, і, нарешті, споглядаємо Марію - першу після Ісуса воскреслу і Яка тілом вже перебуває на небі, Царицю Неба і землі.
Так, у молитві, вдивляючись у ці події, ми починаємо усвідомлювати, що зробив для нас Ісус, щоб урешті-решт побачити в Марії те, якими станемо й ми самі.
Важливо молитися Розарій серцем, зібрано. Це означає, що насамперед необхідно зібратися, повірити, усвідомити для себе, що Марія - тут, перед нами, і, вдивляючись у Неї, вслухатися в таємниці кожного окремого десятка. Розарій, який молимося в зібраності, робить молільника щасливим і переміненим. Чимало свідчень тих, хто, наполегливо молячись Розарій, пережив відродження, нове життя, гармонію, цілісність, мир, щастя та спасіння.
Добре носити розарій при собі й молитися на ньому непомітно - у дорозі, на прогулянці, при безсонні, тоді, коли нас охоплюють занепокоєння й тривога, і за інших обставин.
Будемо молитися до Святого Духа, як закликає нас Діва Марія. Святий Дух, за вченням Церкви, - Той, Хто оновлює обличчя землі. Він здатний і бажає оновити також і наші серця, наші людські взаємини, наші немочі, щоб ми увійшли в спілкування з Богом, освітити нашу тьму - і створити все в нас новим.
Молитва:
Маріє, ти завжди сяєш на нашій дорозі як знак спасіння та надії.
Ввіряємося Тобі, Здоров’ю хворих, Яка під хрестом єдналася з болями Ісуса, зберігаючи стійкою Свою віру.
Ти, що є Спасінням римського люду, знаєш, чого потребуємо, й ми впевнені, що подбаєш про все, аби, як у Кані Галілейській, після цієї хвилини випробування повернулися радість і свято.
Допоможи нам, Мати Божественної Любові, підкорятися волі Отця та чинити те, що нам скаже Ісус, Який узяв на Себе наші страждання та обтяжився нашими болями, аби через хрест привести нас до радості воскресіння. Амінь.
Папа Франциск