» » » Літургійні читання на ІІ неділю після Різдва Господнього (РКЦ)

Літургійні читання на ІІ неділю після Різдва Господнього (РКЦ)

  • 05 січня 2020, 00:30

Римо-католицький календар

ІІ Неділя після Різдва Господнього

Перше читання
Сир 24, 1-2. 8-12

Читання з Книги Сираха

Похвала мудрості – у ній у самій, у Богові знаходить власну похвалу, серед свого народу проголошує власну славу. У згромадженні Всевишнього вона уста розтуляє, перед Його воїнствами проголошує свою славу, серед свого люду звеличується, у святому згромадженні знаходить захоплення, у людному зібранні обраних прославляється, і між блаженними благословляється, коли каже: «Так заповів мені Творець усього і Той, хто створив мене, намет нап’яв мій та й мовив: „У Якові нехай буде твоя оселя, і твоя спадщина хай буде в Ізраїлі, запусти коріння між Моїми обраними”. Перед віками, в началі Він створив мене, і я повіки існувати не перестану. У святому наметі перед Ним я служила, і укріпилася я у Сіоні. У місті улюбленім Він оселив мене, і в Єрусалимі – влада моя. Я укорінилася у прославленому народі – у частці Господній, у спадщині Його, і у згромадженні святих – моя оселя.

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 147, 12-13. 14-15. 19-20 (П.: пор. Йн 1, 14)

Втілене Слово між нас оселилось
або: Слово тілом стало, і оселилося між нами
або: Алілуя.

Хвали Господа, Єрусалиме! *
Сіоне, величай свого Бога!
Адже Він засуви твоїх брам укріпляє, *
всередині тебе синів твоїх благословляє.

Дає мир твоїм границям *
і наповняє тебе достатком пшениці.
Посилає на землю свою мову, – *
швидко лине Його Слово!

Слово своє Він Якову сповіщає, – *
Ізраїлеві – свої присуди і свої настанови.
Він не вчинив так з жодним народом, – *
присудів своїх Він не дав їм знати.

Друге читання
Еф 1, 3-6. 15-18

Читання з Послання святого апостола Правла до ефесян

Благословенний Бог і Отець Гос­пода нашого Ісуса Христа, який по­бла­гословив нас усяким ду­хов­ним благословенням на небесах у Хри­сті.
Оскільки Він вибрав нас у Ньо­му перед заснуванням світу, щоб ми були святі й непорочні пе­ред Ним у любові, наперед призначивши нас для того, щоб усиновити собі через Ісу­са Христа, згідно з уподобанням сво­єї волі, для прославлення величі своєї благодаті, якою Він обдарував нас в Улюбленому. Тому і я, почувши про вашу віру, що в Господі Ісусі, та про любов до всіх святих, не перестаю дякувати за вас, згадуючи вас у своїх молитвах, щоби Бог Господа нашого Ісуса Христа, Отець слави, дав вам Духа мудрості й об’явлення для Його пі­знання, просвітивши очі вашого серця, щоб ви знали, якою є надія Його покликання, яке багатство слави Його спадщини у святих.

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Пор. 1 Тим 3, 16

Алілуя, алілуя, алілуя

Слава Тобі Христе, проповідуваний між народами;
слава Тобі, Христе, в Тебе повірили у світі.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Йн 1, 1-18 (довше) або 1-5. 9-14 (коротше)

† Читання святого Євангелія від Йоана

В началі було Слово, і Слово було в Бога, і Богом було Слово. Воно в началі було в Бога. Все через Нього постало, і без Нього не постало нічого з того, що постало. У Ньому було життя, – і життя було Світлом людей. І Світло світить у темряві, й тем­рява Його не охопила. З’явився чоловік, посланий від Бога; ім’я йому Йоан. Він прийшов ради свідчення, аби засвід­чити про Світло, щоб усі пові­ри­ли через нього. Не був він Світлом, а прийшов засвідчити про Світло. То було справжнє Світло, яке при­хо­дить у світ: Воно осві­чує кожну людину. У світі Він був, і світ через Ньо­го постав, і світ Його не пізнав. До своїх Він прийшов, та свої Його не прийняли. А тим, які прийняли Його, дав владу стати Божими дітьми, – тим, які вірять у Його Ім’я; тим, які ні від крові, ні від бажання плоті, ні від бажання чоловіка, але  від Бога наро­ди­лися. І Слово стало тілом, і оселилося між нами, і ми споглядали славу Його, – славу як Єдинородного від Отця, повного благодаті й істини.
Йоан свідчить про Нього і волає, кажучи: «Він був тим, про кого я говорив, що Той, хто іде за мною,  був переді мною, оскільки був раніше від мене!» Адже з Його повноти ми всі одер­жали благодать за благодать, оскільки Закон був даний через Мойсея, а благодать та істина з’я­ви­лися через Ісуса Христа. Бога ніхто ніколи не бачив, Єдинородний Бог, який у лоні От­ця, – Він явив.

Слово Господнє

Коротше:

† Читання святого Євангелія від Йоана

В началі було Слово, і Слово було в Бога, і Богом було Слово. Воно в началі було в Бога. Все через Нього постало, і без Нього не постало нічого з того, що постало. У Ньому було життя, – і життя було Світлом людей. І Світло світить у темряві, й тем­рява Його не охопила. То було справжнє Світло, яке при­хо­дить у світ: Воно осві­чує кожну людину. У світі Він був, і світ через Ньо­го постав, і світ Його не пізнав. До своїх Він прийшов, та свої Його не прийняли. А тим, які прийняли Його, дав владу стати Божими дітьми, – тим, які вірять у Його Ім’я; тим,  які ні від крові, ні від бажання плоті, ні від бажання чоловіка, але  від Бога наро­ди­лися. І Слово стало тілом, і оселилося між нами, і ми споглядали славу Його, – славу як Єдинородного від Отця, повного благодаті й істини.

Слово Господнє

Переглядів 56
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 червня 1997., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Сьогодні Я з вами в особливий спосіб і приношу вам Своє Материнське благословення миру. Молюся за вас і заступаюся за вас перед Богом, щоб ви зрозуміли, що кожен із вас є носієм миру. Не можете мати миру, якщо ваше серце не в мирі з Богом. Тому, дітоньки, моліться, моліться, моліться, бо молитва є основою вашого миру. Відкрийте своє серце і дайте час Богові, щоб Він був вашим приятелем. І коли встановиться справжня дружба з Богом, жодна буря не зможе її знищити. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 196377
11:25, 14-07-2014
Всі статті

Фоторепортаж

«    Лютий 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Лютий 2020 (22)
Січень 2020 (49)
Грудень 2019 (45)
Листопад 2019 (37)
Жовтень 2019 (46)
Вересень 2019 (37)