» » » Літургійні читання на середу ХХVIІ звичайного тижня, рік І (РКЦ)

Літургійні читання на середу ХХVIІ звичайного тижня, рік І (РКЦ)

  • 09 жовтня 2019, 00:30

Римо-католицький календар

Середа ХХVIІ звичайного тижня, рік І

Перше читання
Йона 4, 1-11

Читання з Книги пророка Йони

Коли Господь Бог простив ніневітянам, не вподобалось те Йоні вельми; запалав він гнівом, і почав молитися до Господа, і мовив: "О Господи! Хіба ж не це я говорив, бувши ще у моїй країні? Тому ж я й утік був напочатку до Таршішу; знав бо, що ти – Бог милостивий і милосердний, довготерпеливий і многомилостивий, й уболіваєш над злом. Тож візьми, благаю, Господи, тепер у мене мою душу, бо ліпше мені вмерти, аніж жити”. А Господь сказав: "Чи ж то слушно ти розсердився?” Вийшов Йона з міста й сів зо східного боку міста. Зробив він собі там халупку, й сів під нею у холодку, визираючи, що станеться з містом. А Господь Бог виростив тикву, й вона знялась над Йоною, щоб була тінь над його головою та позбавити його досади. Йона вельми зрадів тикві. Але другого дня, як почала зоря зоріти, звелів Бог черв’якові, й він підточив тикву й вона висохла. А як зійшло сонце, послав Бог посушний східний вітер, і сонце вдарило у голову Йоні так, що він зомлів, тож і побажав сам собі смерти, кажучи: "Ліпше мені вмерти, аніж жити”. Бог промовив до Йони: "Чи слушно ти розсердивсь із-за тикви?” Він відповів: "Я розсердився через тикву так слушно, хоч би умерти”. Тоді Господь сказав: "Тобі жаль тикви, дарма що ти не порався коло неї й не зростив її, – що за одну ніч виросла і за одну ніч пропала. А мені б то не жаль було Ніневії, великого міста, в якому живе більше ста двадцяти тисяч душ, що не вміють розрізнити правиці від лівиці, – й худоби безліч?”

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 86(85), 3-4. 5-6. 9-10 (П.: 15а)

Бог милосердний, довготерпеливий

Змилуйся надо мною, Господи, *
бо ввесь час до Тебе кличу.
Звесели душу слуги твого, *
до Тебе, о Господи, я підношу мою душу.

Бо Ти, о Господи, добрий і ласкавий, *
і повний милосердя до всіх, що Тебе прикликають.
Вислухай, о Господи, мою молитву, *
почуй голос мого благання.

Усі народи, що створив єси їх, *
прийдуть, поклоняться, о Господи, перед Тобою.
і прославлятимуть Твоє Ім’я. *
Бо Ти великий і твориш дивні речі, Ти Бог єдиний.

Спів перед Євангелієм
Рим 8, 15

Алілуя, алілуя, алілуя

Прийняли Духа усиновлення,
яким кличемо: «Авва, Отче!»

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Лк 11, 1-4

† Читання святого Євангелія від Луки

І сталося, що Ісус молився в одному місці, а коли закінчив, то один з Його учнів сказав Йому: «Господи, навчи нас молитися, як і Йоан навчив своїх учнів». Він же промовив до них: «Коли молитеся, то кажіть: Отче, нехай святиться Ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; хліб наш насущний дай нам кожного дня, і прости нам гріхи наші, як і ми самі прощаємо кожному боржникові нашому, і не введи нас у спокусу».

Слово Господнє

Переглядів 63
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 лютого 1999., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! І сьогодні Я з вами, в особливий спосіб розважаючи й переживаючи у своєму серці муку Ісуса. Дітоньки, відкрийте свої серця й дайте Мені все, що в них є: радощі, печалі й кожен, навіть найменший біль, – щоб могла віддати їх Ісусові, аби Він своєю безмірною любов’ю запалив та перемінив ваші смутки в радість Свого воскресіння. Тому закликаю вас, дітоньки, в особливий спосіб тепер, щоб ваші серця відкрилися молитві, щоб через молитву ви стали приятелями Ісуса. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Всі статті

Фоторепортаж

«    Жовтень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Жовтень 2019 (25)
Вересень 2019 (39)
Серпень 2019 (91)
Липень 2019 (42)
Червень 2019 (42)
Травень 2019 (48)