» » » Літургійні читання на середу ХХ звичайного тижня, рік І (РКЦ)

Літургійні читання на середу ХХ звичайного тижня, рік І (РКЦ)

  • 21 серпня 2019, 00:30

Римо-католицький календар

Середа ХХ звичайного тижня, рік І

Перше читання
Суд 9, 6-15

Читання з Книги Суддів

Того часу зібралися мешканці Сихему й увесь Бет-Мілло та пішли й обрали собі Авімелеха за царя під пам’ятковим дубом, що був біля Сихему. Коли переказано це Йотамові, він вийшов і став на верху гори Герізім і голосно кликнув до них, кажучи: «Слухайте мене, городяни сихемські, щоб і Бог вас слухав! Давно колись пустились дерева в дорогу, щоб помазати царя над собою. І сказали вони до оливки: «Царюй над нами!» Оливка ж їм відповіла: «Чи я ж мою оливу занедбаю, якою шанують Бога і людей, і піду хитатися над деревами?» Тоді сказали дерева до смоковниці: «Ходи ти, царюй над нами!» Смоковниця ж їм відказала: «Чи то ж солодощі мої занедбаю та смачний плід мій, і піду хитатися над деревами?» Тоді до виноградини дерева сказали: «Ходи вже ти, царюй над нами!» А й виноградина їм каже: «Чи то я могла б та вино моє занедбати, що звеселяє Бога й людей, та піти гойдатися над деревами?» Нарешті всі дерева кажуть до тернини: «Іди хоч ти, царюй над нами! Тернина ж до дерев відказала: «Коли ви справді хочете помазати мене царем над вами, то йдіть у моїм холодку ховайтесь; а як ні, вибухне огонь з тернини та й пожере кедри ливанські».

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 21(20), 2-3. 4-5. 6-7 (П.: пор. 2а)

В силі Господній буде цар радіти

О Господи, в силі Твоїй цар радіє *
і в Твоїй допомозі веселиться вельми!
Бажанню уст його Ти йому вволив *
і проханню уст його Ти не відмовив.

Бо Ти йдеш йому назустріч благословенням щедрим, *
кладеш йому на голову вінець щирозлотний.
Життя просив він у Тебе: Ти йому дав його, *
довготу днів на віки вічні.

Завдяки Твоїй допомозі – велика його слава; *
величність і красу поклав єси на нього.
Бо Ти даєш йому благословення вічне *
і звеселяєш його радістю обличчя Твого.

Спів перед Євангелієм
Євр 4, 12

Алілуя, алілуя, алілуя
Слово Боже – живе і діяльне,
розрізняє чуття та думки серця.
Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Мт 20, 1-16

+ Слова Євангелія від святого Матея

Того часу Ісус розповів учням таку притчу: «Царство Небесне подібне до господаря, який вийшов якось вранці найняти робітників до свого виноградника. Домовившись з робітниками по динарію за день, він послав їх до свого виноградника. Вийшовши о третій годині, побачив інших, які стояли без діла на ринку, і сказав їм: «Ідіть і ви у виноградник – і дам вам по справедливості». Вони пішли. Далі, вийшовши о шостій та о дев’ятій годинах, зробив так само. Коли вийшов об одинадцятій годині, знайшов інших, які стояли, і каже їм: «Чому ви стоїте тут без діла цілий день?» Кажуть йому: «Бо нас ніхто не найняв». Він каже їм: «Ідіть і ви у виноградник». Коли настав вечір, каже господар виноградника до свого управителя: «Поклич робітників і дай їм платню, почавши від останніх і аж до перших». Ті, хто прийшов об одинадцятій годині, одержали по динарію. А коли підійшли перші, то думали, що одержать більше, але й вони отримали по динарію. Відтак, одержавши, нарікали на пана, кажучи: «Оці останні попрацювали одну годину, а ти прирівняв їх до нас, які винесли тягар дня і спеку». А він у відповідь сказав одному з них: «Друже, не кривджу тебе; чи не за динарія домовився ти зі мною? Візьми своє і йди. Я ж хочу й цьому останньому дати так само, як і тобі; хіба не можна мені зробити з моїм те, що я бажаю? Чи твоє око лукаве через те, що я добрий?» Так останні будуть першими, а перші – останніми».

Слово Господнє

Переглядів 35
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 травня 1997., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Сьогодні закликаю вас прославляти Бога, щоб Ім’я Боже було святе у ваших серцях та у вашому житті. Дітоньки, коли ви в Божій святості, Бог є з вами й дарує вам мир і радість, які приходять від Бога тільки через молитву. Тому, дітоньки, відновіть молитву у своїх сім’ях– і ваше серце буде славити святе Ім’я Боже, і рай завладне у ваших серцях. Я близько вас і заступаюся за вас перед Богом. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Всі статті

Фоторепортаж

«    Вересень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Вересень 2019 (29)
Серпень 2019 (91)
Липень 2019 (42)
Червень 2019 (42)
Травень 2019 (48)
Квітень 2019 (43)