Літургія на 26 листопада, середа

  • 26 листопада 2025, 00:30
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Дан 5, 1-6. 13-14. 16-17. 23-28
Читання з Книги пророка Даниїла.
Тими днями цар Валтасар справив великий бенкет для тисячі своїх вельмож і перед лицем цієї тисячі пив вино. Коли Валтасар куштував вино, то звелів принести золотий та срібний посуд, що Навуходоносор, його бать­ко, забрав з єрусалимського храму, аби пили з нього цар, його вельможі, його жінки та його наложниці. І принесе­но золотий та срібний посуд, забраний з храму Божого, що в Єрусалимі, й пили з нього цар, його вельможі, його жінки та його наложниці; пили вино й славили богів зо­лотих, срібних, мідяних, залізних, дерев’яних та камін­них. В ту ж мить з’явилися пальці людської руки й за­ходилися писати навпроти свічника на поверхні стіни царського палацу, і цар уздрів кінцівку руки, що писала. Відразу ж змінився цар на обличчі, його думки стриво­жили його, суглоби його криж ослабли й коліна його за­тряслися. Тоді ввели Даниїла перед царя. Цар заговорив і сказав до Даниїла: «Ти, Даниїле, один з полонених синів юдей­ських, яких цар, мій батько, привів був з Юдеї? Я чув про тебе, що дух богів у тобі й що світлий розум і велику мудрість відкрито в тобі. Про тебе ж я чув, що ти можеш пояснити значення й розв’язати труднощі; тож коли мо­жеш прочитати оце написане й сказати мені про його глузд, будеш убраний у пурпуру, і золотий ланцюг буде на шиї в тебе, й станеш ти третім правителем у царстві». Тоді Даниїл у відповідь сказав цареві: «Подарунки твої нехай зостануться при тобі, й гостинці твої дай ко­мусь іншому; а написане я цареві прочитаю й значення його об’явлю. Ти піднявся проти Господа небес; і прине­сено посуд Його дому перед тебе, і ти й твої вельможі, твої жінки та твої наложниці пили з них вино, і ти хвалив богів срібних і золотих, мідяних, залізних, дерев’яних та кам’яних, що не бачать, не чують і не розуміють, Бога ж, в руці якого твоє дихання й усі твої стежки, ти не славив. Тому і послав Він цю кінцівку руки, й було накресле­не оце написане. Оце ж написано таке в тому, що накрес­лено: Мене, Мене, Текел, Уфарсін. А ось і значення мови: Мене – Бог облічив твоє цар­ство й постановив йому кінець. Текел – тебе зважено на вазі і знайдено легким. Уфарсін – твоє царство розділено й віддано мідянам та персам». Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Дан 3, 62а і 63а і 64а
Рефрен: Славте й возносьте Господа повіки.
1.Благословіте Господа, сонце і місяць! *
Благословіте Господа, зорі небесні!
Господа благословіте, *
дощі і роси!
2.Благословіте Господа, всі вітри! *
Благословіте Господа, вогню і спеко!
Благословіте Господа, *
холоде й спекото!
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Одкр 2, 10в
Алілуя, алілуя, алілуя.
Будь вірний аж до смерті,
і Я вінцем життя тебе увінчаю.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 21, 12-19
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Люди накладуть на вас свої руки і будуть переслідувати, видаючи в сина­гоги та в’язниці; поведуть вас до царів і володарів через Моє Ім’я; обернеться це для вас нагодою для свідчення. Отже, покладіть у серцях ваших не готуватися наперед, як відповідати, бо Я вам дам уста та мудрість, яким не зможуть протистояти чи протирічити всі противники ваші. Видаватимуть вас і батьки, і брати, і родичі, і друзі, і вб’ють декого з вас, і будуть ненавидіти вас усі  через Моє Ім’я. Але й волосина з вашої голови не пропаде. У вашій терпеливості здобудете ваші душі».   Слово Господнє.
Переглядів 179
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 травня 1990., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Закликаю вас, щоб ви серйозно вирішили проживати цю дев’ятницю (Новенну перед святом Зіслання Святого Духа – Прим.). Присвятіть час молитві та жертві. Я з вами і хочу вам допомогти зростати у відреченні та умертвленні, щоб ви могли зрозуміти красу життя тих людей, які в особливий спосіб даруються Мені. Дорогі діти, Бог вас благословляє день у день і бажає переміни вашого життя. Тому моліться, щоб мати силу змінювати своє життя. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 333 966
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ

Показати усі
«    Січень 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

А Ви були в Меджугор'є?


Січень 2026 (26)
Грудень 2025 (48)
Листопад 2025 (29)
Жовтень 2025 (43)
Вересень 2025 (44)
Серпень 2025 (44)