» » » Літургійні читання на п’ятницю ІІІ звичайного тижня, рік ІІ (РКЦ)

Літургійні читання на п’ятницю ІІІ звичайного тижня, рік ІІ (РКЦ)

  • 29 січня 2016, 00:30

Перше читання

2 Сам 11, 1-4а. 5-10а. 13-17. 27в

Читання з Другої Книги Самуїла

На початку року, коли царі звичайно виступають у похід, послав Давид Йоава й своїх слуг, з ним і всього Ізраїля: вони розбили аммоніїв і обложили Раббу, а Давид залишився в Єрусалимі. Одного дня під вечір Давид, уставши з своєї постелі й проходжуючись по покрівлі царської палати, побачив із даху жінку, що купалась. Була та жінка вельми гарна. І послав Давид розпитатись, хто та жінка. І йому відповіли: «Це Ветсавія, дочка Еліяма, жінка Урії, хеттита». Тоді Давид послав за нею посланців, і як вона прийшла до нього, він ліг із нею. І зачала жінка й послала Давидові сказати: «Я – вагітна». Тоді Давид послав до Йоава: «Пришли до мене Урію, хеттита». І прислав Йоав Урію до Давида. І коли прибув Урія до нього, Давид спитав його, як ведеться Йоаву, як ведеться військові, й про справи з війною. Потім Давид сказав Урії: «Йди до свого дому та помий собі ноги». Вийшов Урія з царського палацу, а за ним понесли дарунок від царя. Але Урія ліг спати коло входу в царський палац з усіма слугами свого пана й не пішов до свого дому. Давидові сказали: «Урія не пішов додому». На другий день Давид його закликав, щоб їв і пив перед ним, і він упоїв його, та ввечері він вийшов спати на своїй постелі з слугами свого пана, до свого ж дому не пішов. Другого дня вранці Давид написав Йоаву листа й послав через Урію. А в листі написав так: «Постав Урію в найгарячішому бою спереду, і відступіть від нього, щоб він був убитий і вмер». Під час облоги міста поставив Йоав Урію на такім місці, де знав, що там були сильні відділи. І коли вирвались мужі, що були в місті, і билися з Йоавом, то дехто з Давидового війська поліг, а між убитими був теж хеттит Урія. Вчинок, якого допустився Давид, не сподобався Господу.

Слово Боже


Псалом респонсорійний
Пс 51(50)

Змилуйся, Боже, бо ми всі згрішили

Помилуй мене, Боже, задля милості своєї, *
і через велике своє милосердя зітри моє беззаконня.
Особливо омий мене від мого беззаконня *
і від мого гріха мене очисти.

Бо я знаю своє беззаконня, *
і мій гріх постійно переді мною.
Тобі, я згрішив Тобі одному *
і вчинив те, що є злом перед Тобою.

Ти є праведним у своїх словах, *
і переможеш, коли будеш судити.
Я ж народився в беззаконні, – *
І в гріхові моя мати мене зачала.

Ти даси мені відчути радість і втіху – *
і радітимуть упокорені кості.
Відверни своє обличчя від моїх гріхів *
і зітри всі мої беззаконня.


Спів перед Євангелієм
Пор. Мт 11, 25

Алілуя, алілуя, алілуя
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.
Алілуя, алілуя, алілуя

 

Євангеліє
Мк 4, 26-34

† Читання святого Євангелія від Марка

Того часу Ісус промовив до людей: «Таким є Царство Боже, як той чоловік, який посіє насіння в землю; і чи спить, чи встає, вночі чи вдень, а насіння сходить і росте, але як, – він не знає. Сама по собі земля родить: спершу стебло, потім колос, а тоді – повно пшениці в колосі. Коли ж доспіє врожай, він негайно посилає женців із серпом, бо настали жнива!» І Він казав: «До чого уподібнимо Царство Боже? Або до якої притчі прирівняємо його? Воно – як зерно гірчиці; коли сіється в землю, воно є найменшим з усього насіння, що на землі, та коли посіяти, виростає і стає більшим від усякої городньої рослини, і пускає таке велике гілля, що в його затінку можуть гніздитися птахи небесні». І багатьма подібними притчами Він говорив їм слово, наскільки його вони могли сприйняти; без притчі ж не говорив їм, а своїм учням окремо все пояснював.

Слово Господнє

Переглядів 842
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 липня 1994., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Сьогодні закликаю вас, щоби терпеливо вирішили дати час на молитву. Дітоньки, не можете сказати, що ви є Моїми і що через Мої послання пережили навернення, якщо ви не готові щодня дати час Богові. Я близько до вас і благословляю вас усіх. Дітоньки, не забувайте: якщо ви не молитеся, то не є близько Мене й не є близько Святого Духа, Який вас провадить дорогою святості. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 156694
11:25, 14-07-2014
Всі статті

Фоторепортаж

«    Лютий 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати