Меджугор'є - місце молитви, миру»Роздуми над посланнями»О.Славко Барбаріч OFM»ПІДГОТОВКА ДО МЕСИ. Радісні тайни (продовження) (о. Славко Барбарич, OFM)

ПІДГОТОВКА ДО МЕСИ. Радісні тайни (продовження) (о. Славко Барбарич, OFM)

  • 01 березня 2024, 19:05

3. Народження Ісуса

У ніч, коли Тобі надійшла пора народити Сина, сім'ї Вифлеєма виявилися закритими для Тебе, Маріє, і Твого обручника Йосифа. Був відчинений хлів – і там Ти, мати, очікувала на народження Свого й Божого Сина. Він був народжений і прийнятий Твоєю ніжною материнською любов'ю. Ангели співали: «Слава во вишніх Богу й на землі мир людям його вподобання». Нагодувавши, Ти поклала Його в ясла та з глибоким смиренням і вдячністю чувала над Ним і поклонялася Йому. Слухаючи сказане про Нього, Ти роздумувала про це у Своєму серці.
Маріє! Готуючись до святої літургійної жертви, я хочу бути цілковито відкритим. Нехай моє серце некрасиве й холодне, я знаю, що все ж можу сказати: прийди, Господи Ісусе, і народися в моєму серці, тому що спершу, Маріє, Ти народила Його в хліві. І, готуючись до зустрічі з Ним в літургійній жертві, я хочу, аби благодать любові до Ісуса обійняла мене так само, як Твоє серце було обійняте материнською любов'ю до Нього. Я хочу, аби від самої думки, що мій Бог приходить до мене й народжується для мене, моє серце співало радісною піснею ангелів і від цієї пісні я зумів би все здійснювати на славу Отця та стати людиною доброї волі.
Я хочу, аби моє серце було готове прийняти Його, поклонитися Йому й нести Його у своє повсякденне життя. Я хочу постійно поклонятися Йому у своєму серці та постійно впізнавати Його у своїх ближніх. У цю мить своєї підготовки я прошу про благодать євхаристійної любові до народженого Ісуса, аби відтепер полюбити Ісуса, позаяк Він теж полюбив мене. Щодня Він народжується для мене заново на вівтарі та бажає народитися так само в моєму серці.
Допоможи мені, Маріє, аби кожен день був для мене безустанною підготовкою до Його народження й зростання в мені. Нехай ця свята меса стане для мене тим, чим для Тебе був Вифлеєм. Дай мені прийняти Ісуса з любов'ю у своєму серці та в глибокому смиренні поклонятися Йому… Нехай ця свята меса стане досвідом пришестя Господнього – як для пастухів ним став момент, коли їх осяяло світло й вони дізналися, що народився Месія. Дай мені бути готовим хоча б на мить залишити все, аби піти до Вифлеєму й зустріти Його. Нехай ця меса стане для мене подібною до досвіду волхвів. Вони за зіркою дізналися про прихід Месії й пішли за Ним. Вони подолали всі труднощі й урешті знайшли Тебе, Мати, із Твоїм первістком. Нехай кожна меса буде для мене подією настільки ж новою та божественною.
(Прочитай «Різдвяну драму»)
Отче наш, 10 Радуйся, Маріє, Слава Отцю, О мій Ісусе…

4. Принесення Ісуса до храму

Маріє, Ти, слухняна закону, пішла до храму зі Своїм обручником Йосифом та принесла Своє Дитя, Свого первістка. Ти принесла першу новозавітну жертву за спасіння світу. Ти принесла її з любов'ю та відданістю. Дякую Тобі, о Маріє.
І, готуючись до зустрічі з Богом у літургійній жертві в цьому храмі, прошу разом із Тобою Господа за того священника, який приноситиме літургійну жертву. Дякую зараз за покликання, Яким обдарував його Господь і за те, що він (якщо знаю цього священника, називаю його ім'я…) прийняв своє покликання.
Господи, прошу Тебе, помилуй цього священника. Пошли йому Свого Духа Святого, щоб він з любов'ю приносив літургійну жертву. Надихни його! Нехай його серце буде готове до цієї зустрічі з Тобою. Надихни його, аби він міг із любов'ю вістити Твоє слово й силою Духа тлумачити його. Нехай слово, довірене йому, віднайде своє місце в його серці та принесе плід у його житті.
Прошу Тебе за всіх священників світу, аби вони служили тайни віри з великою любов'ю. Знаю, що є такі, кому важко, тому що вони хворі або бідні, тому що відчувають себе самотніми. Маріє, разом із Тобою доручаю їх Господеві. Нехай Він зцілить їх. Нехай збагатить Своєю любов'ю. Нехай буде Бог із ними – аби вони не були самотніми. Особливо доручаю й приношу Тобі священників, які втратили любов до тайн віри, які більше не горять служінням євхаристійної віри, які не вірять до кінця, що Твій Син є присутнім душею і тілом під виглядом хліба й вина, які причащаються поверхнево, які не мають ані волі, ані часу вести глибоке духовне життя.
Разом із Тобою, о Маріє, приношу також усіх тих, хто відчув духовне покликання і знаходиться на дорозі до священства. Нехай благодаттю Духа Святого вони зростають у євхаристійній любові, аби одного разу, як і Ти колись у храмі, із любов'ю та запалом могли принести літургійну жертву та стати радісними причасниками тайн Божих.
У храмі праведники Божі, старець Симеон та пророчиця Анна, упізнали на Твоїх руках Спасителя світу. І прославили Бога. Старець Симеон вирік тоді свій гімн:
«Нині, Владико, можеш відпустити слугу твого за твоїм словом у мирі, бо мої очі бачили твоє спасіння, що ти приготував перед усіма народами; світло на просвіту поганам і славу твого люду – Ізраїля» (Лк. 2:29-32).
Маріє, у цю молитву й підготовку до святої меси я включаю всіх людей похилого віку і хворих, які хочуть брати участь у ній, але не можуть через старість і хвороби. Нехай вони зуміють принести Господеві свої хрести та свої хвороби й з'єднати їх із цією жертвою заради спасіння свого особистого та спасіння світу.
Доручаю Тобі також тих, хто здатен прийти на месу, але втратив віру й не приходить. І нарешті, доручаю Тобі також усіх тих, хто ніколи не знав і не чув про дивовижне чудо євхаристійної любові.
Отче наш, 10 Радуйся, Маріє, Слава Отцю, О мій Ісусе…

5. Віднайдення Ісуса

О Маріє, Ти ростила Свого сина-первістка разом із обручником Йосифом. Ви жили сім'єю за Божим законом, молячись, постячи та дотримуючись суботи й інших приписів закону. Також, аби виконати закон, ви пішли з дванадцятилітнім сином у паломництво до Єрусалимського храму. Дорогою вас спіткала велика біда. Три дні ви в скорботі шукали Ісуса, а відтак із радістю віднайшли Його в храмі. Слова, які Ти при цьому почула, Ти не зрозуміла, але зберегла у Своєму серці.
Маріє, Ти хочеш, аби свята меса була для нас радісною зустріччю з Господом, живим Богом. Ось я, Маріє, у храмі, де живе воплочений Бог, Твій Син, наш Господь. Я хочу віднайти Його тут. Я хочу знову зустріти Його тут, знову знайти, а слова, які Він скаже мені, хочу утримати в серці. Я хочу, аби моя печаль і розгубленість перетворилися на радість та впевненість, на цілковиту відданість Господеві. Я хочу в цій зустрічі змінити своє життя. Я хочу постійно молитися й постійно жити разом із Ним, подібно до Тебе.
О Маріє, Ти й сьогодні шукаєш Своїх синів та дочок, тих, кого немає в храмі, тих, хто заблукав на дорогах життя, хто дає завадити й зупинити себе та запізнюється чи ніколи не доходить до Божого призначення. Ти шукаєш також тих, хто хоче виконувати волю Отця, але слабкий чи немічний. Разом із засмученими батьками Ти розділяєш печаль і горе, коли вони страждають заради своїх дітей, коли їхні діти гублять чи руйнують себе в злі або гріху. Нехай скорбота всіх батьків перетвориться на радість. Нехай разом зі своїми дітьми вони радіють сімейній єдності та переживають щастя любові й миру, які походять із взаємної жертви та поваги одне до одного.
Отче наш, 10 Радуйся, Маріє, Слава Отцю, О мій Ісусе…
 
Переглядів 200
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 червня 1991., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Сьогодні, у великий день, який ви подарували Мені, хочу всіх вас благословити та сказати: ці дні благодатні, доки Я з вами. Хочу навчити й допомогти вам піти дорогою святості. Є багато людей, які не хочуть зрозуміти Мого послання й сприйняти серйозно того, що кажу, але тому вас закликаю та прошу, щоб своїми життями й щоденним життям свідчили про Мою присутність. Якщо молитеся, Бог допоможе вам відкрити правдиву причину Мого приходу. Тому, дітоньки, моліться та читайте Святе Письмо, щоб ви через Святе Письмо відкрили послання для вас через Мої приходи. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 300 411
11:25, 14-07-2014
Всі статті

Фоторепортаж

«    Квітень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

А Ви були в Меджугор'є?


Квітень 2024 (24)
Березень 2024 (41)
Лютий 2024 (37)
Січень 2024 (26)
Грудень 2023 (47)
Листопад 2023 (40)