Популярні за добу

Хліб і вода – їжа паломника

  • 12 серпня 2016, 13:13

Хліб і вода – їжа паломникаЗаклик до життя на хлібі й воді перш за все є закликом приготування до зустрічі з Христом у Євхаристії. Водночас цей заклик спрямований на те, щоб допомогти нам усвідомити наш паломницький шлях на землі. Усе життя людини та її вчинки можна розглянути в перспективі паломництва.

В історії людської думки, особливо в останні десятиліття, нерідко з’являлися теорії, що проголошували людину подорожнім на цій землі, який не знає, звідки йде і куди прямує. Християнська позиція про людину є цілком іншою: вона за своєю сутністю і природою є Богошукачем. Вона носить у собі запитання про вічне життя, про щастя, про мир, а відповіддю на них є Бог. Людина не блукає – вона прямує до своєї повноти й цілковитої правди про себе, яку може зреалізувати тільки в Бозі. Через те людина є паломником у собі, а паломник є тим, хто залишає своє повсякденне життя, працю, упевненість та радість і прямує на шлях до осіб та місць, де можна легше зустріти Бога, тому що Він об’являвся там в особливий спосіб.

Живучи на хлібі й воді, людина нашого часу зберігає за собою свободу, і, перебуваючи у свободі, готова любити й прощати...

Хліб і вода – їжа паломникаУ давні часи не було модерних засобів, які б уможливлювали швидке та легке пересування з одного місця на інше, тому паломництва тривали тижнями, місяцями, роками. Паломник міг із собою взяти тільки необхідні речі – хліб і воду. Залишаючи свою повсякденність і вирушаючи в дорогу з торбою на плечах, у якій були хліб і вода, він звільнявся від усіх тягарів і будь-чого зайвого. Таким вільним він міг доходити до осіб та місць, серед яких шукав зустрічі з Богом, але й ті місця були проміжними станціями, від яких ішов далі або повертався до свого повсякдення. Через те повернення до нормального життя не втрачало паломницького значення, тому що людина на цьому світі не має постійного місця перебування: вона прямує до вічної батьківщини, цілковитого миру та радості, вічного життя та єдності.

Живучи на хлібі й воді, людина нашого часу зберігає за собою свободу й не робиться ні рабом матеріального, ні жертвою брехливих обіцянок, і, перебуваючи у свободі, готова любити й прощати, долати конфлікти й жити в мирі. Якщо ж раптом людина забуває про свої паломницькі мандри, вона зупиняється на шляху й руйнує себе турботами цього світу.

Людина носить у собі запитання про вічне життя, про щастя, про мир, а відповіддю на них є Бог...

Бог дав людині й небесний хліб – Свого Сина, Який Своєю присутністю став для неї постійним супутником у паломництві. Тому ім’я Месії – Емануїл, що означає Бог із нами. Бог мандрує з людиною у вигляді хліба, який є життям світу. Якщо ж віруючий забуває, що його Бог під видом хліба йде разом із ним, тоді він повертається до світу – проте у світі неможливо почувати себе добре без устремління до Бога.

У такій площині можна розглядати й кінцевий зміст посту. Піст – це не лише засіб зцілення, умиротворення чи звільнення, але разом із молитвою й милостинею – основний інструмент релігійного досвіду, тобто усвідомлення істини про себе й розкриття себе Богові, Який обрав нас і віддав Себе нам абсолютно.

 

Фрагменти з книги отця Славка Барбарича «Постіть серцем», Розділ 4, 4.26

Переглядів 1365
Додати коментар

Щорічне явління Цариці Миру, візіонерці Мір’яні Драгічевич-Солдо, 18 березня 2015
Дорогі діти! Із повним серцем вас прошу, прошу вас, діти, очистіть ваші серця від гріха і піднесіть їх до Бога і до вічного життя. Прошу вас, будьте пильні й відкриті для істини. Не дозвольте, щоб усе цьогоземне віддалило вас від справжнього пізнання радості у єдності з Моїм Сином. Я Вас веду шляхом істинної мудрості, бо тільки через істинну мудрість можете спізнати справжній мир і справжнє добро. Не втрачайте час вимагаючи від Небесного Отця знаків, бо найбільший знак Він вам уже дав — це Мій Син. Тому, діти Мої, моліться, щоб Дух Святий міг ввести вас в істину, помогти вам її пізнати й через це пізнання істини бути одно з Небесним Отцем і Моїм Сином. Це пізнання, яке дає щастя на землі і відкриває двері вічного життя і безмежної любові. Дякую вам.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 146304
11:25, 14-07-2014
Всі статті

Фоторепортаж

«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати