Постіть серцем (Славко Барбарич, OFM)

  • 05 травня 2015, 21:17
Постіть серцем (Славко Барбарич, OFM)ІІ. ДОСВІД ПОСТУ

2.2 Свідчення однієї монахині
(Продовження…)

Коли прочитала в одній книжці, що значення посту — життя з хлібом, у тому, щоб наблизити нас до Євхаристії, бо Ісус лишився з нами в хлібові, я відкрила і для себе глибокий зміст посту, і це мене надихало.

Доти я постила з любові до Богородиці, з послуху до Неї, я хотіла сповнити її бажання, але з часом у мене з’явилося глибоке прагнення жити з хлібом і бути ближчою до Ісуса. Це бажання ніколи мене не полишало, і я неустанно хочу бути ближчою до Ісуса в Євхаристії. Так само змінювалося моє ставлення до Святої Літургії й Адорації.

- Чи відкрила ти зв’язок між молитвою, адорацією й постом?

- Направду можу сказати: не можна постити, якщо немає часу на молитву. Особливо важливе для мене Поклоніння Пресвятим Дарам, бути біля Ісуса. І то незалежно від того, як проведу цей час: зібраною, розсіяною, втомленою чи відпочивши. Мені важливо, що я поряд з Ісусом. Як я сама досвідчила, набагато легше постити, коли я молюся й коли адорую. Були дні направду важкі, відчувала спокуси, з’являвся якийсь дивний тягар, зникало щось, що зазвичай мене несло в дні посту, тоді я збирала всі свої сили та наполегливо йшла далі. А гарні дні були повні радості, миру, внутрішньої сили, й тоді я розуміла, що це направду Бог бажає, аби я постила. Гарні й тяжкі дні мінялися місцями.

- Чи ти постила ще, крім середи та п’ятниці?


- Так. У той час я вступила в монастир і вибрала монаше покликання. Тоді мене почали надихати дев’ятниці. Не знаю, ні як, ні чому, але молитвою й постом я почала готуватися до літургійних свят. Протягом таких дев’ятниць я постила не тільки на хлібі, але все своє харчування звела до найменшого. У час війни я, звичайно, постила більше дев’ятниць, від свята до свята. Щомісяця я постила принаймні одну дев’ятницю. Іноді брала кадендар і шукала свята. Щороку було стільки дев’ятниць, скільки й місяців, навіть більше. Деякі свята по датах були близько одне до одного, тож я постилась і дев’ять днів, і три дні. Таким чином я хотіла допомогти, роблячи свій внесок. Прийшовши на службу в Меджуґор’є, я почала постити суворіше. На Різдвяний піст і на Великий піст я почала постила всі дні, крім неділь. Досвідчила, що це можливо.

У цей ювілейний рік моїм бажанням є щонайбільше наблизитися до Пресвятої Трійці, тож я пощу якнайбільше.

- Чи був якийсь особливий досвід, пов’язаний із дев’ятницями?

Кожна дев’ятниця – це особливий досвід, але після суворих дев’ятниць на хлібі й воді, у свята, я досвідчувала несказанну близькість Бога. Це давало мені сили. Це тривало майже два роки. Я переживала цю благодать як дар за дні посту.

Незабутнім для мене є благодатний досвід, який пережила одного року на свято Христа Царя, до якого приготувалася строгим постом. Під час причастя я відчула цілковиту близькість Бога, а потім близькість усіх людей – як братів і сестер. Відчула велику любов до всіх людей у церкві та всіх людей у світі. Оскільки Божа присутність ставала дедалі інтенсивнішою, я сказала: «НІ! Хочу, Боже, щоб ти дав цю благодать усім людям, а тільки тоді мені». Тут я свідомо відмовилася від усіх милостей, які приймала в час дев’ятниць. Я знала, що кажу. Тоді ці досвіди й припинилися. Інколи мені було і шкода після цього, але я завжди була щаслива, бо знала, що роблю і що так є добре.

Взято з газети "Світло Марії"
Переглядів 2334
Додати коментар

Послання Богородиці,1 січня 1987р., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Сьогодні вас усіх хочу закликати, щоб у новому році вершили послання, які вам даю. Дорогі діти, знаєте, що заради вас залишилась довго, щоб вас навчити, як маєте йти на дорозі святості. Тому, дорогі діти, моліться неустанно та звершуйте послання, які вам даю, бо чиню це з великою любов’ю до Бога й до вас. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 180026
11:25, 14-07-2014
Всі статті
Всі статті

Фоторепортаж

«    Серпень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Серпень 2019 (42)
Липень 2019 (42)
Червень 2019 (42)
Травень 2019 (48)
Квітень 2019 (43)
Березень 2019 (42)