Важливо постійно нагадувати собі Її материнські слова, щоб вони служили нам натхненням і підтримкою. «Я хочу, щоб кожен із вас був щасливий, а в гріху цього ніхто не може... Просіть у Ісуса, щоб Він зцілив ваші рани, які ви, дорогі діти, протягом свого життя отримали внаслідок своїх гріхів або гріхів ваших батьків... Я вірю, що ви можете залишити шлях гріха і вирішити обрати святість... Через зустрічі з Богом у сповіді залиште гріх і вирішіть обрати святість. Зробіть це з любові до Ісуса, Який відкупив вас Своєю кров'ю, щоб ви були щасливі й перебували в мирі».
Умова того, щоб людина повернулася до Бога, — це усвідомлення й визнання того, що вона грішна. Найважче для людини — побачити свої гріхи. Ми легко впізнаємо і бачимо зло та гріх в інших, але наш власний гріх від нас прихований. Гріх — це духовна сила. Перемогти його власною силою людина не може. Гріх переміг тільки Бог.
Гріх, який ми чинимо, прагне залишитися прихованим. Він боїться світла. Власними здібностями й силами людина сама не може ні усвідомити, ні знести відчуття гріховності. Усвідомлення й прийняття своєї гріховності — це дар благодаті. Тому Богородиця часто закликає нас до молитви. Коли Божа благодать освітить нас через молитву, тоді ми побачимо всі частини нашого єства, що не служать любові, що не в Бозі й не за Нього.
Гріх у широкому значенні — це все зле, негативне у світі. У будь-яких стражданнях, провинах, образах, злочинах, хворобах, смертях, війнах, невігластві, несправедливості, ненависті — у всьому цьому винен гріх. Провину супроводжує страх. Страх перед Богом, страх перед людьми. Гріх — це образа Бога. Гріх — недовіра і неприязнь у ставлені до Бога. У гріху ми зубожілі й відділені від джерела життя.
Тому Діва Марія каже: «...Моє Непорочне Серце кровоточить, бачачи вас у гріху...». Її Материнське Серце особливо кровоточило біля підніжжя хреста Її Сина, на Голгофі. Марія не є абстрактною істотою, осамотілою й відокремленою від людської спільноти. Вона — нормальна людина, що перебуває перед ударами й впливам будь-якого роду. У Своїй душі, цілим Своїм єством Вона пережила драму смерті Свого Сина, коли Той узяв на Себе гріхи всього світу й тим самим позбавив від прокляття поневолене людство. У той трагічний момент на Голгофі Марія разом з Ісусом. Подібно до того, як Адам і Єва спільно зруйнували Божу справу творіння, так й Ісус та Марія разом повертають усе на своє місце. Марія всім серцем повторила під Хрестом Свій Fiat — «Нехай зі мною станеться». Під Хрестом Марія введена в океан болю, щоби служити нашому спасінню.
Материнський біль є найбільшим саме тому, що бачить, як гріх відділяє нас від джерела життя і як ми самі своїми рішеннями віддаляємося від Бога. Тільки Господь через молитву може нас визволити й дарувати мир, радість, свободу і добро вже тут, на землі.
Молитва:
Пресвята Діво Маріє, Ти, Яка турбуєшся про наші життя й душі, Ти, Яка дбаєш про нас, випроси нам благодаті справжнього навернення, переміни серця й життя. Ти сама Своїм серцем пережила «меч болю», який прошив Твою душу, тож не дозволь, щоб і ми своїми гріхами завдавали болю Твоєму Серцю, яке нас любить і кровоточить через нас. Ми хочемо повернутися до молитви, до якої Ти невпинно кличеш нас, щоб ми ставали все ближчі Богові, джерелу миру, прощення й радості. Дякуємо Тобі, Діво Маріє, за Твою терпеливу любов. Дякуємо, що Ти не відступаєш від нас і не перестаєш стукати в двері нашої совісті та серця. Випроси нам ласку чути серцем Твій заклик, сповнений любові до нас. Амінь.