» » » Дух Святий перетворює наші життя (о. Любо Куртович, OFM)

Дух Святий перетворює наші життя (о. Любо Куртович, OFM)

  • 05 червня 2020, 15:04

 

Дух Святий перетворює наші життя (о. Любо Куртович, OFM)Згадаймо хоча б деякі з послань Діви Марії, у яких Вона спонукає нас до молитви Духу Святому: "Дорогі діти! Сьогодні вас закликаю через молитву відкритися Богові, щоб Святий Дух у вас і через вас почав творити чудеса” (25 травня 1993 р.). "Дорогі діти! І сьогодні закликаю вас до молитви, тому що тільки в молитві ви зможете зрозуміти мій прихід сюди. Дух Святий просвітить вас у молитві, щоб ви усвідомили, що повинні навернутись” (25 липня 1995 р.). "Дорогі діти! Сьогодні молюся за вас і з вами, щоб Святий Дух вам допоміг і помножив вашу віру, щоб іще більше прийняли послання, які даю вам тут, у цьому святому місці” (25 червня 2002 р.). "Дорогі діти! І сьогодні вас закликаю відновити молитву у ваших сім’ях. Молитвою й читанням Святого Письма нехай увійде у ваші сім’ї Святий Дух, який оновить вас” (25 квітня 2005 р.).

Діва Марія пережила на Собі дивовижну силу та всемогутність Духа Святого, і тому усією глибиною Свого материнського серця бажає й прагне нашого навернення та перетворення до нового життя. Отці Церкви називають Її «sacrarium Spiritus Sancti» (святилище Духа Святого). Ми, починаючи з доби середньовіччя, закликаємо Її як обручницю Духа Святого. Дух Святий – дар Отця і Сина. Бог бажає віддати Себе творінню всього, наскільки можливо, і дар цей – сам Дух Святий. В історії людства знайшлося лише одне людське створіння, яке зуміло взяти дар Усевишнього Бога в повноті. Створіння це – Марія, у Якої Бог не зустрів Собі ніякої перешкоди. Вона повністю була віддана Божій волі і натхненню. Усі думки Її, слова та дії – більшою мірою думки, слова та дії Духа Святого, ніж Її власні.

Марія – зрима присутність Духа Святого в цьому світі. Де Вона – там Дух Святий. Дух Святий на землі там, де Вона. Марія була присутня й серед апостолів, коли Дух Святий зійшов на них у вогненних язиках. Церковне мистецтво завжди зображує Її в центрі, ніби вказуючи, що вогненні язики Духа Святого поширюються на інших лише Її за допомогою.

Як говорить св. Августин, «оскільки світ виявився негідним прийняти Сина Божого безпосередньо з рук Отця, Він дарував Його матір Марію, щоб світ прийняв Його від Неї». І як через Марію Він послав Ісуса Христа, так дарує, щоб і сьогодні Христос приходив до людей через Неї. Тому Марія – кращий зразок посередництва між нами й Духом Святим. Не можна, виключивши Марію, прийти до Духа Святого. Як Духом Святим Вона зачала Ісуса, так у деякому сенсі й кожна Її думка та дія були зачаті спонуканням Духа Святого. Саме це  те, у чому нам треба наслідувати Марію. Те, що за допомогою Духа Святого сталося в серці й житті Марії, може статися й у серці кожного з нас.

Нехай Діва Марія, обручниця Духа Святого, поведе нас до навернення й зміни нашого серця, щоб ми пережили новизну життя в Бозі через Неї.

Молитва

Маріє, Ти завжди освітлюєш нашу дорогу й стаєш на ній знаком спасіння та надії. Матір Божа, довіряємось Тобі. Ти — Зцілення Хворих. Ти була близько під Хрестом і бачила біль Ісуса, але зберегла сильну віру. Ти знаєш, чого ми потребуємо. Уповаємо на те, що Ти відповіси на наші прохання, щоб ми, як у Кані Галілейській, могли радісно святкувати, коли час випробування закінчиться. Мати Божої Любові, допоможи нам зрозуміти волю Отця й чинити все, що каже нам Ісус. Він бо взяв на себе наші страждання й також несе наші турботи, щоби привести нас через Хрест – до радості Воскресіння. Амінь.


Папа Франциск

Переглядів 308
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 травня 1996., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Сьогодні хочу вам подякувати за всі ваші молитви й жертви, що ви Мені принесли цього місяця, присвяченого Мені. Дітоньки, хочу, щоб і ви всі були активними в цьому часі, який через Мене особливим способом пов’язаний із небом. Моліться, аби зрозуміти, що всі ви своїм життям і своїм прикладом маєте працювати для поширення спасіння. Дітоньки, бажаю, щоб люди наверталися та бачили у вас Мене й Мого Сина, Ісуса. Я буду заступатися за вас і допоможу вам стати світлом. Помагайте іншим, бо, допомагаючи їм, і ваша душа знайде спасіння. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Липень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Липень 2020 (54)
Червень 2020 (119)
Травень 2020 (130)
Квітень 2020 (108)
Березень 2020 (53)
Лютий 2020 (32)