Популярні за добу

» » » Нехай святі будуть для вас взірцем (Отець Любо Куртович, OFM)

Нехай святі будуть для вас взірцем (Отець Любо Куртович, OFM)

  • 04 листопада 2017, 15:01

Нехай святі будуть для вас взірцем (Отець Любо Куртович, OFM)Напередодні свята всіх святих і дня спомину всіх померлих Богородиця закликає нас вибрати святих як зразок та приклад, щоб ми могли зростати на шляху святості. Маємо багато святих, мучеників і свідків віри, яких Церква проголосила святими. Вірю, що святих є набагато більше, ніж тих, кого Церква канонізувала або коли-небудь канонізує. Як сказано в Посланні до євреїв: «Тож і ми, маючи навколо себе таку велику хмару свідків, скиньмо всякий тягар і гріх, що так легко обмотує, і біжімо витривало до змагання, що призначене нам...» (Євр 12: 1). <!-- more -->

На шляху віри нам потрібні приклади тих, хто справді й до кінця жив вірою та відданістю Господу. Ми не покинуті й не полишені на самих себе. Існує незрима присутність та допомога святих, які заступаються за нас перед обличчям Божим і супроводжують нас. Вони свідчать, що християнське життя не є недосяжним ідеалом. Бог не очікує від нас неможливого. Щоб досягти святості, не потрібно йти далеко - її можна досягнути у своєму повсякденному житті. Бути святим означає протягом усього дня виконувати свої обов'язки. Справа не в тому, що ми робимо, але як це робимо. Важливо не те, яку саме роботу ми виконуємо, а те, з якою любов'ю її виконуємо.

На шляху віри нам потрібні приклади тих, хто справді й до кінця жив вірою та відданістю Господу...

Святість - це дар Божий, бо єдино Бог святий. Марію з самого моменту Її зачаття осіняє «сяйвом єдиної святості». Отець благословив Її - більше, ніж будь-яку іншу створену особу - «у Христі поблагословив усяким благословенням духовним у небесах» (Еф 1: 3). Однак при всій повноті благодаті, якої Марія удостоїлася, Вона не була позбавлена від випробувань, пережитих на цій землі. А тому Вона може - краще та надійніше, ніж будь-хто - допомогти і нам залишатися вірними Богу в усіх труднощах і випробуваннях.

Святими не народжуються, святими стають. Цікаво, як пише про це Томас Мертон у своїй автобіографії «Семиярусна гора». Він згадує розмову зі своїм другом Бобом Лаксом, коли одного весняноного вечора вони йшли по нью-йоркській П'ятій авеню, і Боб раптом запитав його:

Лакс: Ким ти взагалі хочеш бути?

Мертон: Не знаю, напевно, хорошим католиком.

Лакс: А що таке «хороший католик»?... Насправді ти хочеш сказати... що хотів би стати святим?

Мертон: А як мені стати святим?

Лакс: Святим стає той, хто цього хоче.

Мертон: Я не можу бути святим. Я не можу бути святим...

Лакс: Єдине, що потрібно, щоб стати святим, - це хотіти цього. Ти хіба не віриш, що Бог зробить із тебе то, заради чого тебе створив, якщо тільки ти Йому дозволиш? Усе, що тобі потрібно зробити, - тільки захотіти.

Справа не в тому, що ми робимо, але як це робимо. Важливо не те, яку саме роботу ми виконуємо, а те, з якою любов'ю її виконуємо...

Нехай святі будуть для вас взірцем (Отець Любо Куртович, OFM)Бути святим не має нічого спільного з проголошенням когось в якості святого і ще менше - з ореолом святості. Святі випромінюють внутрішнє світло зовні без будь-яких зовнішніх почестей і похвали. Святість проявляється у великій скромності. Так, Іоанн XXIII говорив собі: «Іоанне, не сприймай себе занадто серйозно». А Тереза від Дитятка Ісуса сказала: «Я, по суті, - лише те, що бажає Бог».

Тільки з Богом ми можемо рости до повноти благодаті й життя. У Нього немає потреби принижувати нас. Він хоче, щоб ми росли до Його величі й повноти. Тільки Бог робить нас великими. Йому не потрібна моя малість. Він не принижує мене. Він не радіє моїм гріхам.

У молитві Бог може мені сказати те, чого не може сказати мені жодна людина. А Бог промовляє в тиші, у молитві серця і творить у нас усе нове. І тому Богородиці як Матері важливо, щоб ми зважилися піти шляхом витривалої молитви, щоб там зустріти Бога, Який творить у нас усе нове.

Молитва:

Пресвята Діво Маріє, Царице Миру, Мати Ісуса, Царя Миру! Тобі довелося зазнати на життєвому шляху нещасть, через які проходимо всі ми. Ти знаєш серця й життя кожного з нас, тому й говориш нам: «Знаю, що маєте проблеми, труднощі, страждання й тривоги».

Ти Матір, яка найкраще знає, чого нам не вистачає, - заступайся за нас. Заступайся за наші сім’ї, за кожне серце, яке перебуває в стражданні й тривозі. Доручаємо Тобі всіх, у чиєму серці темрява, всіх, хто поневолений ненавистю та злом. Дякуємо Тобі, Мати, за те, що Ти не відступаєш від нас. Ми теж хочемо залишатися з Тобою, щоб учитися молитися, вірити і, подібно до Тебе, віддати своє життя Господу. Амінь.

Взято з газети Світло Марії

Переглядів 838
  • 04 листопада 2017, 15:01
  • Друк
Додати коментар

Послання Богородиці з Меджугор'я, 2 червня 1984р.
"Дорогі діти! Сьогодні ввечері хочу сказати вам, щоб у дні цієї дев’ятниці ви молилися про вилиття Святого Духа на ваші сім’ї й на вашу парафію. Моліться, ви не пошкодуєте про це. Бог дасть вам дари, якими ви прославлятимете Його до кінця свого земного життя. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик!”

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 146382
11:25, 14-07-2014
Всі статті

Фоторепортаж

«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати