Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на ХVIІ Звичайну неділю, рік Б (РКЦ)

Літургійні читання на ХVIІ Звичайну неділю, рік Б (РКЦ)

  • 25 липня 2021, 00:30


Римо-католицький календар

ХVIІ неділя Звичайна, рік Б

Перше читання
2 Цар 4, 42-44

Читання з Другої Книги Царів

Тими днями якийсь чоловік прийшов із Ваал-Шаліші й приніс у сакві Божому чоловікові хліба з перших плодів — двадцять ячмінних буханців і свіжого зерна в колосках. Єлисей звелів: «Дай людям, нехай їдять!» Слуга ж його відповів: «Що тут класти перед сотнею чоловік?» Він же каже: «Дай людям, нехай їдять, бо так говорить Господь: “Їстимуть, та ще й зостанеться”». І поклав перед ними, і їли вони, і ще зосталося, за словом Господнім.

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 145(144), 10-11. 15-16. 17-18 (П.: пор. 16)

Відкривши руку, годуєш досита

Тебе, Господи, усі Твої діла будуть прославляти, *
Тебе усі Твої праведники будуть благословляти.
Вони розголошуватимуть славу Твого Царства *
і розповідатимуть про Твою могутність.

Очі всіх спрямовані в очікуванні до Тебе, *
Ти своєчасно даєш їм поживу:
розкриваєш свою долоню *
і усе, що живе, годуєш досита.

Праведний Господь на всіх своїх дорогах *
і милосердний в кожному своєму ділі.
Господь близький до всіх, які Його кличуть, — *
до всіх, які кличуть Його у правді.

Друге читання
Еф 4, 1-6

Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян

Брати! Отже, я, в’язень у Господі, прошу вас, щоб ви поводилися гідно звання, до якого були покликані, з усякою покірністю і лагідністю, з довготерпінням, в любові підтримуючи одне одного, намагаючись зберігати єдність духа в союзі миру. Одне Тіло й один Дух, — як і були ви покликані в одній надії вашого покликання. Один Господь, одна віра, одне хрещення, один Бог і Отець усіх, який над усіма, і через усіх, і в усіх.

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Лк 7, 16

Алілуя, алілуя, алілуя

Великий пророк з’явився між нами,
і Бог свій народ відвідав!

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Йн 6, 1-15

Читання святого Євангелія від Йоана

Того часу Ісус пішов на другий бік Галілейського, тобто Тиверіадського моря. І за Ним ішов великий натовп, оскільки бачили чудеса, які Він здійснював над хворими. Ісус вийшов на гору й сидів там зі своїми учнями. Наближалася Пасха — юдейське свято. Тоді Ісус, піднявши очі, побачив, що великий натовп іде до Нього, і каже Филипові: «За що купимо хліба, щоб вони поїли?» Він говорив це, випробовуючи його, бо сам знав, що мав робити. Відповів йому Филип: «На двісті динаріїв хліба буде недостатньо, щоб кожний хоч трохи одержав!» Каже Ісусові один із Його учнів, Андрій, брат Симона-Петра: «Тут є хлопець, який має п’ять ячмінних хлібів та дві риби, але що це на таку кількість?» Промовив Ісус: «Розсадіть людей!» Було тут багато трави. Тож посідали люди, числом тисяч зо п’ять. Ісус узяв хліби і, віддавши хвалу, подав тим, які посідали; також і рибу, скільки бажали. Коли наїлися, Він сказав своїм учням: «Зберіть залишені кусні, щоб нічого не пропало». Зібрали й наповнили дванадцять кошиків шматками з п’ятьох ячмінних хлібів, що залишилися після тих, які їли. Тоді люди, побачивши чудо, яке Ісус вчинив, говорили, що Він є справжній Пророк, який має прийти у світ. А Ісус, знаючи, що вони мають намір прийти, взяти й проголосити Його царем, відійшов знову сам на гору.

Слово Господнє

Переглядів 250
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 квітня 1998., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Сьогодні закликаю вас, через молитву відкритися Богові, наче квітка, яка відкривається ранковим променям сонця. Дітоньки, не бійтеся. Я – з вами і заступаюся перед Богом за кожного з вас, щоб ваше серце прийняло дар навернення. Тільки так ви, дітоньки, зрозумієте важливість благодаті в ці часи, і Бог стане вам ближчим. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 260 260
11:25, 14-07-2014
Всі статті

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Вересень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

А Ви були в Меджугор'є?


Вересень 2021 (33)
Серпень 2021 (42)
Липень 2021 (36)
Червень 2021 (82)
Травень 2021 (52)
Квітень 2021 (49)