» » » Літургійні читання на ІІІ неділю Адвенту (РКЦ), рік А

Літургійні читання на ІІІ неділю Адвенту (РКЦ), рік А

  • 15 грудня 2019, 00:30

Римо-католицький календар 

ІІІ Неділя Адвенту ("Гаудете”), рік А

Перше читання
Іс 35, 1-6а. 10

Читання з Книги пророка Ісаї

Пустиня і суха земля хай веселиться, нехай радіє степ і квітне мов  нарцис! Хай квітом процвітає і веселиться, нехай радіє радістю і ликує! Слава Ливану йому буде дана, пишність Кармелю та Шарону. Вони узрять славу Господню, сяйво Бога нашого. Зміцніть зомлілі руки, скріпіть хисткі коліна! Скажіть тим, у кого серце збентежене: «Будьте мужні, не бійтесь! Ось Бог ваш! Помста надходить, відплата Божа; Він прийде й спасе нас». Тоді відкриються у сліпих очі, й у глухих вуха відтуляться. Тоді кульгавий, мов олень, підскочить; язик німих піснею озветься. Визволені Господом повернуться і прийдуть на Сіон з веселим співом; і вічна радість буде в них над головою. Веселощі й радощі будуть з ними, а смуток і зітхання зникнуть.

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 146 (145), 7. 8-9а. 9бв-10 (П: пор. Іс 35, 4)

Прибудь, о Боже, щоби нас звільнити
або: Прийди Господи, щоб нас спасти
або: Алілуя.

Господь  суд скривдженим чинить, *
дає поживу голодним.
Господь звільняє в’язнів, *
Господь відкриває сліпим очі.

Господь відкриває сліпим очі, *
Господь повалених підносить,
Господь праведних любить. *
Господь  оберігає чужинців.

Сироті та вдові Він полегшення приносить, *
а дорогу гріш­них Він нищить.
Господь буде царювати навіки, – *
твій Бог, Сіоне, із покоління в покоління.

Друге читання
Як 5, 7-10

Читання з Послання святого апостола Якова

Брати, будьте довготер­пе­ливі до Господнього приходу. Ось хлібороб очікує дорогоцінного вро­жаю від землі, терпляче очікує йо­го, доки випадуть ранній та піз­ній дощі. Довготерпеливі будьте й ви; зміцніть ваші серця, адже прихід Гос­пода вже наблизився. Не нарікайте один на одного, бра­ти, щоб вам не бути засу­дже­ни­ми. Ось Суддя стоїть перед две­рима. Брати, майте за приклад страждання і довготерпіння про­років, які промовляли Господнім Ім’ям.

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Іс 61, 1 (цит. в Лк 4, 18)

Алілуя, алілуя, алілуя

Господній Дух на Мені,
Він послав Мене благовістити убогим.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Мт 11, 2-11

† Читання святого Євангелія від Матея

Того часу Йоан, почувши у в’язниці про діла Христа, послав, щоб через своїх учнів запитати Його: «Чи Ти є Той, хто має прийти, чи нам чекати на іншого?» А Ісус у відповідь сказав їм: «Ідіть і сповістіть Йоанові, що чуєте й ба­чи­те: сліпі прозрівають, криві ходять, про­кажені очищаються і глухі чу­ють, мертві воскресають, убогим зві­ща­ється Євангеліє; блажнний той, хто не відступить­ся від Мене».
Коли ті відходили, Ісус почав го­ворити натовпам про Йоана: «На що ви ходили подивитися в пустелю? На тростину, колихану вітром? То на що ж ви ходили дивитися? Може, на людину вдягнену в м’які шати? Та ж ті, хто носить м’який одяг, знаходяться у царських палацах. На що ж ви ходили дивитися? На пророка? Так, кажу вам, – нfвіть більше, ніж на пророка! Він той, про кого написано: "Ось Я посилаю Мого ангела перед обличчя Твоє, який приготує Твою дорогу перед Тобою”. Воістину кажу вам: не постав між на­родженими від жінок більший за Йоана Хрестителя, але наймен­ший у Царстві Небесному більший від нього».

Слово Господнє

Переглядів 61
Додати коментар

Щорічне послання Богородиці, передане 25 червня 2018 року через візіонерку Іванку

Під час останнього щоденного об’явлення, 7 травня 1985 року, Богородиця відкрила Іванці останню десяту таємницю й сказала, що протягом усього життя Іванки буде їй об’являтися раз на рік – у річницю об’явлень. Так сталося й цього року. Об’явлення тривало 3 хвилини (18:39 – 18:42), у цей час Іванка була в себе вдома. Під час об’явлення була присутня тільки сім’я Іванки. Після об’явлення візіонерка Іванка сказала:

«Богородиця дала нам наступне послання: "Діточки, моліться, моліться, моліться”. Богородиця була радісна й усіх нас благословила своїм материнським благословенням».

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 196377
11:25, 14-07-2014
Всі статті

Фоторепортаж

«    Лютий 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Лютий 2020 (22)
Січень 2020 (49)
Грудень 2019 (45)
Листопад 2019 (37)
Жовтень 2019 (46)
Вересень 2019 (37)