» » » Літургійні читання на понеділок ХVІІ звичайного тижня, рік І (РКЦ)

Літургійні читання на понеділок ХVІІ звичайного тижня, рік І (РКЦ)

  • 29 липня 2019, 09:20

Римо-католицький календар

Понеділок ХVІІ звичайного тижня, рік І

Перше читання
Вих 32, 15-24. 30-34

Читання з Книги Вихід

Мойсей зійшов з гори з двома таблицями свідоцтва в руці, таблицями, записаними обабіч, були-бо списані з одного й другого боку. Таблиці ж були ділом Божим, і письмо – Божим письмом, виритим на таблицях. Почув Ісус голос людей, що гаморили, та й каже до Мойсея: «воєнний сполох у таборі!» Мойсей же відповів: «Не перемоги гомін, та й не поразки плач: голос пісень я чую».

І як наблизився до табору, побачив бичка й танки, тож запалав гнівом Мойсей та й кинув таблиці з рук і розбив їх під горою. Схопив він бичка, що вони були зробили, та й спалив його на вогні і розтовк його на порох, висипав у воду та й дав її пити синам Ізраїля.

Спитав Мойсей Арона: «Що тобі заподіяли ці люди, що ти навів на них такий великий гріх?» Відповів Арон: «Нехай не палає гнівом мій пан; ти сам знаєш цих людей, як їх тягне до зла. Сказали вони мені: „Зроби нам бога, щоб ішов поперед нас; бо отой чоловік, Мойсей, що вивів нас із Єгипетської землі, – не знаємо, що з ним сталося”. Я відповів їм: „У кого є золото, нехай здійме з себе”. І вони пооддавали мені, а я вкинув його в огонь і вийшов цей бичок».

Другого ж дня сказав Мойсей до народу: «Великого гріха допустились ви! Та я вийду оце до Господа; може спокутую ваш гріх». Повернувсь Мойсей до Господа та й каже: «Ой, величезним гріхом провинились ці люди; зробили собі бога із золота. Ой, коли б Ти простив їхній гріх! А ні, то викресли мене з Твоєї книги, що Ти написав».

Сказав Господь Мойсеєві: «Хто згрішив проти Мене, того викреслю з Моєї книги. Нині ж іди, веди людей туди, куди Я заповідав тобі. Ось ангел Мій ітиме поперед тебе, а як навідаюсь до них, Я покараю їх за їхній гріх».

Cлово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 106(105), 19-20. 21-22. 23 (П.: пор. 4а)

Пробач, о Боже, своєму народу.

Бичка зробили під Хоривом *
і вилитому бовванові поклонялись.
І заміняли свою Славу *
на бика подобу, що траву їсть.

Забули Бога, Спаса свого, *
що вчинив великі подвиги в Єгипті,
діла предивні в землі Хама, *
страшенні – над Червоним морем.

Вже говорив про те, щоб їх запропастити, *
якби Мойсей, Його вибранець,
не став Йому навпроти на проломі, *
щоб відвернути Його гнів, щоб Він їх не знищив.

Спів перед Євангелієм
Як 1, 18

Алілуя, алілуя, алілуя

Отець забажав нас породити словом правди,
щоб ми були немов первістками Його створінь.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Мт 13, 31-35

+ Слова Євангелія від святого Матея

Ісус розповів натовпу притчу, кажучи: «Царство небесне подібне до зерна гірчиці, що його взяв чоловік та й посіяв на своїм полі. Воно, щоправда, найменше з усіх зерен; але як виросте, стає найбільшим з усієї городини, і навіть стає деревом, так що птаство небесне злітається і гніздиться на його гілках».

Ще іншу притчу повідав їм: «Царство небесне схоже на закваску, що її береже жінка і кладе до трьох мірок муки, аж поки все не скисне».

Все це говорив Ісус  до людей у притчах, і без притч не говорив до них нічого, щоб збулося сказане пророком: «Уста Мої відкрию в притчах, оповім тайни, сховані від початку світу».

Cлово Господнє

Переглядів 52
Додати коментар

Послання Богородиці, 10 січня 1985р., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! І сьогодні хочу подякувати вам за всі жертви, а особливо дякую тим, які любі Моєму Серцю й радо сюди приходять. Є досить парафіян, які не слухають послань, але заради тих, які особливо близькі Моєму Серцю, заради них, даю послання для парафії. І надалі даватиму їх, тому що люблю вас і хочу, щоб ви поширювали Мої послання серцем. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 180026
11:25, 14-07-2014
Всі статті
Всі статті

Фоторепортаж

«    Серпень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Серпень 2019 (42)
Липень 2019 (42)
Червень 2019 (42)
Травень 2019 (48)
Квітень 2019 (43)
Березень 2019 (42)