» » » Літургійні читання на середу І звичайного тижня, рік ІІ (РКЦ)

Літургійні читання на середу І звичайного тижня, рік ІІ (РКЦ)

  • 10 січня 2018, 14:28

Римо-католицький календар

Середа І звичайного тижня, рік ІІ

Перше читання
1Сам 3, 1-10. 19-20

Читання з Першої Книги Самуїла

Тими днями хлопчина Самуїл служив Господу під доглядом Елі. Слово Господнє було рідким того часу, видіння не були часто. Одного дня Елі поклався спати на звичайному місці – очі його слабшали, й він не міг уже бачити виразно, – а світильник Божий не був ще згашений, і Самуїл лежав у Господнім храмі там, де стояв ковчег Божий. Аж ось Господь озвавсь: «Самуїле! Самуїле!» Цей відповів: «Ось я!» І побіг до Елі й каже: «Ось я! Кликав ти мене?» Той каже: «Ні, не кликав. Лягай спати!» І він пішов спати. Господь же озвавсь знову: «Самуїле! Самуїле!» Схопився Самуїл, пішов до Елі й каже: «Ось я! Кликав ти мене?» «Не кликав я тебе, мій сину», – відповів Елі, – «лягай собі спати!» Самуїл не знав ще Господа, бо Господнє слово йому ще не об’являлося. Знову Господь озвавсь до Самуїла, втретє; і схопивсь він, прийшов до Елі й каже: «Ось я! Кликав ти мене?» Тоді Елі збагнув, що то Господь кликав хлопчину, тож і каже до Самуїла: «Йди-но, лягай спати, а коли тебе покличуть, скажеш: "Говори, Господи, слуга Твій слухає”». І Самуїл пішов і ліг на своєму місці. Прийшов Господь, став і закликав, як і першими разами: «Самуїле! Самуїле!» Самуїл озвався: «Говори! Слуга Твій слухає!» Самуїл виріс, і Господь був із ним, і він не дав ані одному Його слову впасти на землю. Ввесь Ізраїль, від Дану аж до Версавії, взнав, що Самуїл був наставлений Господнім пророком.
//

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 40 (39), 2 і 5. 7-8а. 8б-10 (П.: пор. 8а і 9а)

Приходжу Божу виконати волю

З великим нетерпінням очікував я Господа, *
і Він до мене нахилився та почув моє благання.
Блаженний чоловік, для якого Господь є його надією, *
який не приєднався до гордих і тих, які схиляються до неправди.

Жертви і приношення Ти не схотів, *
але Ти відкрив мені вуха.
Всепалення і жертви за гріх Ти не забажав. *
Тоді я сказав: «Ось я приходжу».

У сувої книги *
написано про мене:
«Боже мій, я бажаю виконати Твою волю *
і Твій закон у глибині мого серця».

Я благовістив правду на великому зібранні, *
адже своїм устам не забороню.
Господи, Тобі відомо, – *
Твою правду я не заховав у своєму серці.

Спів перед Євангелієм
Йн 10, 27

Алілуя, алілуя, алілуя

Вівці слухаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Мк 1, 29-39

† Читання святого Євангелія від Марка

Того часу, залишивши синагогу, Ісус з Яковом та Йоаном прийшов до дому Симона й Андрія. А Симонова теща лежала в гарячці; тож Йому негайно сказали про неї. Він підійшов і, взявши за руку, підвів її – і гарячка залишила її, і вона почала прислуговувати їм. А як звечоріло, коли вже зайшло сонце, поприносили до Нього всіх хворих і біснуватих. І все місто зібралося перед дверима. Тож Він оздоровив багатьох хворих на різні недуги, і вигнав численних бісів, але бісам не давав говорити, бо знали Його. А вставши вранці, ще вдосвіта, Він вийшов і попрямував у пустинне місце й там молився. І поспішили за Ним Симон і ті, хто з ним, і знайшли Його та й кажуть Йому: «Всі Тебе шукають!» А Він відповів їм: «Ходімо в інші місця, до сусідніх сіл та міст, щоб і там проповідувати, адже на те Я і прийшов». І Він пішов, проповідуючи в їхніх синагогах по всій Галілеї та виганяючи бісів.

Слово Господнє

Переглядів 38
Додати коментар

Послання Богородиці з Меджугор'я, 25 жовтня 2002
Дорогі діти! Сьогодні Я знову кличу вас до молитви. Дітоньки, вірте, що звичайна молитва може творити чудеса. Вашою молитвою ви відкриєте серце Богові і Він сотворить чудо у вашому житті. Дивлячись на ці плоди, ваше серце наповниться радістю і вдячністю Богові за все, що Він робить для вас, а через вас і для інших. Моліться і вірте, дітоньки, Бог дає вам ласки, а ви їх не бачите. Моліться і побачите. Хай ваш день буде сповнений молитвою і вдячністю за все те, що Бог дає вам. Дякую, що відповіли на Мій заклик.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 116914
11:25, 14-07-2014

Фоторепортаж

«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати