» » » Літургійні читання на понеділок ХХVІ звичайного тижня, рік ІІ (РКЦ)

Літургійні читання на понеділок ХХVІ звичайного тижня, рік ІІ (РКЦ)

  • 26 вересня 2016, 11:44

Понеділок ХХІV звичайного тижня, рік ІІ

Перше читання
Іов 1, 6-22

Читання з Книги Іова

    Одного дня, коли сини Божі пішли, щоб стати перед Господом, пішов і сатана з ними. Господь спитав сатану: «Звідкіль ти прийшов?» Відповів сатана Господеві й мовив: «Кружляв я по землі й ходив довкола неї». Господь сказав сатані: «А чи звернув ти увагу на слугу мого Іова? Нема бо на землі нікого, як він, щирого й праведного, богобоязливого й такого, що цурався б зла». Сатана відказав Господеві й промовив: «Хіба даремно Іов боїться Бога? Хіба ти не огородив його та його дім і все його майно навколо? Ти благословив працю рук його, і стада його ширяться по країні. Та простягни лиш руку твою і діткнися всього його майна; побачиш, чи не лихословитиме тебе увічі!» Господь сказав сатані: «Гаразд! Усе, що він має, – у твоїй руці! Тільки на нього самого не простягай руки твоєї». І пішов сатана геть з-перед лиця Господнього.
    І сталося однієї днини, як сини та дочкиїли й пили вино в домі старшого брата свого, прийшов посланець до Іова й мовив: «Воли були у плузі, а ослиці паслись поблизу них; аж ось кинулись на них савеї й позаймали їх, а слуг мечем повитинали. І врятувавсь лиш я один, щоб сповістити тобі це». Ще говорив він, аж ось приходить другий та й каже: «Божий вогонь упав із неба і спалив овець і чабанів, пожер їх. І врятувавсь лиш я один, щоб сповістити тобі це». Ще говорив цей, аж надходить інший та й каже: «Халдеї, згуртувавши три ватаги, напали на верблюдів та й позаймали їх, а слуг мечем повитинали. І врятувавсь лиш я один, щоб сповістити т обі це». Ще говорив цей, аж приходить інший та й каже: «Сини твої та дочки трапезували й пили вино в домі старшого брата, аж сильний вітер подув з пустині, напер на чотири вугли дому, і дім завалився на дітей, і вони загинули. І врятувавсь лиш я один, щоб сповістити тобі це».
    Устав Іов, роздер на собі одежу, обстриг волосся, упав до землі, поклонивсь і мовив: «Нагим вийшов я з материнської утроби, нагим і повернусь туди. Господь дав, Господь і взяв. Нехай ім’я Господнє буде благословенне!» У всьому тому не согрішив Іов і не сказав нічого нерозважливого проти Бога.

Слово Боже.

Респонсорійний псалом
Пс 17(16), 1. 2-3. 6-7 (П.: 6б)

Приспів: Вислухай, Боже, всі мої благання.

1. Вислухай, Господи, справедливу мою справу,
почуй моє благання,
прихили вухо до мольби моєї 
з уст нелукавих.
    
2. Від Тебе має вийти моє слушне право;
очі Твої нехай бачать правду.
3. Як вивідаєш моє серце, навідаєшся уночі до мене,
вогнем мене випробуєш, +
– несправедливости в мені не знайдеш.
   
6. До Тебе я взиваю, бо Ти вислухуєш мене, о Боже;
нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово.
7. Яви Твоє предивну милість,
Ти, що від ворогів рятуєш +
тих, хто прибігає під Твою десницю.

Спів перед Єванеглієм
Мк 10, 45

Акламація: Алілуя, алілуя, алілуя.

Син Чоловічий прийшов,щоб служити
й віддати своє життя як викуп за багатьох.

Акламація: Алілуя, алілуя, алілуя.

Євангеліє
Лк 9, 46-50

Слова Євангелія від святого Луки

    Учням Ісуса прийшла думка, хто з них буде найбільший?
    Ісус, знаючи думки їхніх сердець, узяв малу дитину, поставив її біля себе і сказав їм: «Хто приймає цю малу дитину в моє ім’я, той Мене приймає; а хто Мене приймає, той приймає того, хто Мене послав, бо хто найменший поміж усіма вами, той – великий».

    Озвався Йоан і каже: «Наставниче, ми бачили одного, що Твоїм ім’ям виганяв бісів, і ми йому заборонили, бо він не ходить з нами». 
    Ісус же сказав до нього: «Не бороніть, бо хто не проти вас, той з вами».
        
  Слово Господнє

Переглядів 1021
  • 26 вересня 2016, 11:44
  • Друк
Додати коментар

Послання Богородиці, 30 травня 1985р., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Знову закликаю вас до молитви серцем. Нехай вам, дорогі діти, молитва буде вашою щоденною поживою, особливо тоді, коли вас праця на полях настільки виснажує, що ви не можете молитися серцем. Моліться— й тоді ви подолаєте будь-яку втому. Молитва буде для вас радістю й відпочинком. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Всі статті

Фоторепортаж

«    Жовтень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Жовтень 2019 (33)
Вересень 2019 (39)
Серпень 2019 (91)
Липень 2019 (42)
Червень 2019 (42)
Травень 2019 (48)