» » » Літургійні читання на VI Великодню неділю, рік В (РКЦ)

Літургійні читання на VI Великодню неділю, рік В (РКЦ)

  • 29 квітня 2016, 18:00

Перше читання

Ді 15, 1-2. 22-29

Читання з Діянь Апостолів

         Деякі, що прийшли з Юдеї, навчали братів у Антіохії: «Коли ви не обріжетеся за звичаєм Мойсея, не зможете спастися».

         По чималій суперечці та змаганні Павла і Варнави з ними, вирішено, щоб Павло і Варнава, і деякі інші з них, пішли в цій справі в Єрусалим  до апостолів і старших.

         Тоді апостоли і старші разом з усією Церквою схвалили вибрати кількох з-між себе і послати в Антіохію з Павлом та Варнавою, Юду, званого Варсавою і Силу, мужів-проводирів поміж братами. Вони написали і доручили через них ось що:

         «Апостоли і старші, брати ваші, братам з поган в Антіохії, Сирії та Кілікії, привіт! Через те, що ми чули, як деякі з нас, вийшовши без нашого доручення, потурбували вас словами та схвилювали ваші душі, то ми й постановили однодушно вибрати мужів і їх до вас послати разом з любим нам Варнавою та Павлом, людьми, що душі свої віддали за ім’я Господа нашого Ісуса Христа. Отож, ми вислали вам Юду й Силу, і вони усно викладуть те саме.

         Подобалось бо Святому Духові й нам ніякого більше не складати на вас тягару, крім цього необхідного: стримуватися від ідоложертвенного м’яса, крови, душенини та розпусти. Ви добре зробите, коли будете берегтися цього. Будьте здорові!»

         Слово Боже

 

Псалом респонсорійний
Пс 67(66), 2-3. 5 і 8 (П.: пор. 4а).

Нехай всі люди славлять Тебе, Боже.       
або: Алілуя

Нехай Бог змилосердиться над нами й благословить нас;  *
нехай засяє лице Його над нами,
щоб знали на землі Його дорогу,  *
між усіма народами Його спасіння.          

Нехай радіють племена й веселяться.  +
Ти бо правиш народами по правді  *
і племенами на землі керуєш.
Хай Бог благословить нас,  *
і хай усі краї землі Його бояться!

          

Друге читання
Од 21, 10-14. 22-23

Читання з Книги Одкровення святого Йоана Апостола

         Переніс мене ангел в дусі на гору велику, на високу, і показав мені Місто Святе, Єрусалим, що сходив з неба від Бога, опромінений славою Божою. Сіяння його схоже на камінь найкоштовніший, як на камінь яспис криштальноясний. Він мав стіну велику і високу, мав дванадцять брам, і при брамах дванадцять ангелів, і імена написані, які є – дванадцяти колін синів Ізраїля. На сході три брами, і на півночі три брами, і на півдні три брами, і на заході три брами. Стіна міста мала дванадцять підвалин і на них – дванадцять імен дванадцяти апостолів Агнця.

         А храму не бачив я у ньому, бо Господь, Бог Вседержитель, є храм його, і – Агнець. Місто не має потреби ні в сонці, ні в місяці, щоб вони світили йому: бо слава Божа освітила його, і світильник його – Агнець.

Слово Боже

 

 

Спів перед Євангелієм
Йн 14, 23

Алілуя, алілуя, алілуя

Коли хтось Мене любить, слово Моє берегтиме,
і злюбить його мій Отець і прийдемо Ми до нього.

Алілуя, алілуя, алілуя

 

 

Євангеліє

Йн 14, 23-29

+ Слова Євангелія від святого Йоана

Ісус сказав до своїх учнів:

         «Коли хтось Мене любить, то й слово моє берегтиме й злюбить його  мій Отець, і прийдемо Ми до нього, і в ньому закладемо житло. А хто Мене не любить, той і слова мої не береже. І слово, яке ви чуєте, не моє, лише Отця, який послав Мене.

         Це мовив Я до вас, коли з вами перебував. А Утішитель, Святий Дух, якого Отець в ім’я моє зішле, Той навчить вас усього і все вам нагадає, що Я сказав вам.

         Мир залишаю вам, мій мир даю вам; не так, як світ дає, даю вам його. Хай не тривожиться серце ваше, і не страхається! Ви бо чули, що сказав Я вам: Відходжу і до вас повернуся. Коли б ви Мене любили, то зраділи б, що Я до Отця йду: Отець бо більший, ніж Я. Нині сказав Я вам  те, – перед тим, як воно настане, – щоб, коли настане, – увірували ви».

         Cлово Господнє

Переглядів 1239
Додати коментар

Послання Богородиці з Меджугор'я, 30 серпня 1984р.
"Дорогі діти! І хрест був у Божому плані, коли ви його збудували. Особливо в ці дні йдіть на гору й моліться перед хрестом. Мені потрібні ваші молитви. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик!”

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 220064
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Травень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Травень 2020 (128)
Квітень 2020 (108)
Березень 2020 (53)
Лютий 2020 (32)
Січень 2020 (50)
Грудень 2019 (45)