Ось уже 36 років Марія повторює нам у Меджуґор’ї, щоб ми відкрили двері серця й дозволили Богові ввійти. І ми можемо зустрічатися з Богом так, як Його зустрічали святі. Святий Августин, свято якого ми недавно святкували, пише: «Ти був всередині мене, а я шукав Тебе поза, там шукав я Тебе, і в цей прекрасний, Тобою створений світ, втручався я, потворний. Ти був зі мною, але я з Тобою не був. Далеко від Тебе тримало мене те, що може існувати тільки Тобою. Усе обходив, шукаючи Тебе, і заради всього залишав себе самого. І загримів Ти з висот голосом великим до внутрішнього слуху серця мого, і розрішив ти мою глухоту, і почув я голос Твій; просвітив Ти сліпоту мою, і побачив я світло Твоє. Розвіяв Ти аромат, я вдихнув його і прагну до Тебе. Скуштував, а тепер я – жадаючий і спраглий. Торкнувся Ти мене, і я загорівся бажанням Твого миру».
«Уже саме бажання й рішення – хочу молитися серцем – це молитва серця» (отець Славко Барбарич OFM)
Настільки надзвичайна Божа любов схиляється перед людиною з повагою. «Бог дав усім свободу, яку я в любові поважаю, і перед нею зі смиренням схиляюсь», – повторює нам Небасна Мати. «Не забувайте, дорогі діти, ваша свобода – це ваша слабкість, тому наслідуйте мої послання з серйозністю».
У сьогоднішньому посланні Богородиця стільки разів виділяє думку про важливість молитви, кажучи нам: «Будьте людьми молитви. Моліться, доки молитва не стане для вас радістю та зустріччю зі Всевишнім. Сатана хоче вас відвернути від молитви, молитва – це таємний ключ зустрічі з Богом. Не відступайте від молитви». Такий простий і такий сильний заклик. У посланні 7 речень, а в шести Діва Марія каже нам про молитву.
Стати людиною молитви – стати подібним до Ісуса, як Його учні. Коли вони бачили Ісуса, як Він молився, вони були натхненні та просили: «Господи, навчи нас молитися». Цим питанням починають перейматися й багато паломників, які приїжджають до Меджуґор’я.
Марія відповідає нам Своїм особистим досвідом, у якому зростала з Ісусом. Вона веде нас крок за кроком, терпляче повторюючи, що без молитви ми не можемо жити, без молитви в нас немає ні миру, ні радості, ні майбутнього. Без молитви ми не можемо зрозуміти, який план є у Бога для кожного з нас.
Кожен день ми повинні ходити в школу молитви, у ній не існує вихідних…
Кожен день ми повинні ходити в школу молитви, у ній не існує вихідних. Ми повинні знайти достатньо часу для молитви та створити відповідні умови. Необхідне місце – молитовний куточок, і час, регулярність. І перш за все – ми покликані молитися серцем, отже, щиро.
Одного разу отця Славка Барбарича запитали: «Як молитися серцем?» Він відповів: «Уже саме бажання й рішення – хочу молитися серцем – це молитва серця».
Із досвіду знаємо, що ті речі, які ми робимо частіше, краще в нас виходять. Так і з молитвою. Хто молиться більше, молиться краще. Молитися більше – це наше особисте рішення, а молитися краще – благодать, дана тим, хто молиться більше.
Ісус, Марія, святі є для нас прикладом, як нам треба молитися й не занепадати духом. Ісус молиться вночі, перед чудом, після чуда, перед роботою, після роботи, Його очі постійно спрямовані до Неба. Ісус часто проводив цілу ніч на молитві. А в скорботах ще більше молився. Цьому вчить нас і Марія. Послухаймо Її, Вона веде нас, як Матір.
Молитва:
Небесний Отче, дякуємо Тобі за Марію, яку Ти посилаєш нам, щоб Вона знову зібрала всіх Своїх дітей на молитву. З Тобою, Маріє, ми просимо за тих, хто ще не зустрів у молитві любов. Допоможи нам не відступити від молитви, особливо в ті хвилини, коли важко. Віддаємося Твоєму проводу, бо знаємо, що молитися з Тобою означає обійняти весь світ і привести його до Ісуса. Амінь.
Взято з газети Світло Марії