Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на ІІІ Неділю Великого Посту, рік В (РКЦ)

Літургійні читання на ІІІ Неділю Великого Посту, рік В (РКЦ)

  • 20 березня 2022, 00:30

Римо-католицький календар

ІІІ Неділя Великого Посту, рік В

Перше читання
Вих 3, 1-8а. 13-15

Читання з Книги Вихід

Тими днями Мойсей пас вівці в Їтра, тестя свого, священника мідіянського. Раз погнав він був вівці поза пустиню і прийшов до Божої гори, до Хориву. І з’явивсят йому ангел Господній у вогняному полум’ї посеред куща. Глянув він, аж ось вогнем палає кущ, а не згоряє. І каже Мойсей сам до себе: «Підійду лишень ближче та подивлюсь на це велике видовище, чому то не згоряє кущ?»
Побачив Господь, що він наближався подивитись, та й кликнув до нього з-посеред куща: «Мойсею, Мойсею!» І відповів той: «Я тут!»
І сказав: «Не наближайся сюди! Скинь взуття з твоїх ніг: адже місце, на якому стоїш, — земля свята». А далі: «Я — Бог батька твого, Бог Авраама, Бог Ісаака,Бог Якова». І закрив Мойсей лице своє, не смів бо дивитися на Бога.
І промовив Господь: «Бачу Я, бачу бідування народу Мого, що в Єгипті, і чую голосіння, яке спричиняє жорстокість доглядачів. О, Я знаю біль його! Тому Я й зійшов рятувати його з рук єгиптян».
І сказав Мойсей до Бога: «Як прийду ж оце я до синів Ізраїля і скажу до них: “Бог батьків ваших прислав мене до вас”, а вони запитають мене: “Як Йому на Ім’я?” — то що мені їм відповісти?»
І промовив Бог до Мойсея: «Я той, хто є». Я Є Той, Хто Є». І додав: «Так промовиш до синів Ізраїля: “Я — Є” послав мене до вас».
І сказав Бог знов до Мойсея: «Так промовиш до синів Ізраїля: Господь Бог батьків ваших, Бог Авраама, Бог Ісаака і Бог Якова послав мене до вас. Таке моє Ім’я навіки і ним Мене згадуватимутья з роду в рід».

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 103(102), 1-2. 3-4. 6-7. 8 і 11 (П.: пор. 8а)

Бог милосердний і безмірно щедрий.

Благослови, душе моя, Господа *
і, все нутро моє, — Його святе Ім’я.
Благослови, душе моя, Господа *
і не забувай усі Його благодіяння. 

Він прощає всі твої беззаконня, *
зцілює всі твої хвороби.
Він визволяє твоє життя від могили, *
щедрістю і милосердям Він тебе вінчає. 

Господь чинить справедливість *
і суд усім тим, кому завдали кривду.
Він дав знати Мойсеєві свої дороги, *
а синам Ізраїлевим — діла свої дивовижні. 

Господь щедрий і милосердний, *
довготерпеливий і багатомилостивий.
Бо як небо високо над землею, *
так звеличилася милість Його †
над тими, хто Його боїться.

Друге читання
1 Кор 10, 1-6. 10-12

Читання з Першого послання святого Павла Апостола до корінтян

Не хочу, брати, щоб ви не знали, що всі наші батьки були під хмарою, і всі перейшли через море;  всі христились в Мойсея — у хмарі та в морі;  всі їли ту саму духовну їжу;  всі пили той самий духовний напій, бо пили з духовної скелі, що йшла слідом за ними, скелею  ж був Христос. Але не  багатьох їх були уподобав Бог, полягли бо вони в пустелі. Вони стали прикладом для нас, щоб ми не були пожадливі на зло, як були пожадливі вони. І не нарікайте, як деякі з них нарікали і загинули від губителя.
А це сталося з ними як прообраз, і  записано як пересторога для нас, для яких настав кінець віків. Тому, хто вважажє, що він стоїть, нехай стережеться, аби не впав.

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Мт 4, 17

Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави

Покайтеся, — Господь говорить, —
бо наблизилось Царство Небесне!

Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави

Євангеліє
Лк 13, 1-9

† Слова Євангелія від святого Луки

Того ж часу прибули деякі й розповіли Ісусові про галилеян,  кров яких Пилат змішав з їхніми жертвами. У відповідь Ісус сказав їм: «Чи ви думаєте, що ці галілеяни, були більш грішні від інших галілеян, бо так постраждали ? Ні, кажу вам; але якщо не покаєтеся, то всі так само загинете. Або ті вісімнадцять, на яких упала силоамська вежа і вбила їх, чи думаєте, що вони були більше винні від усіх людей, які проживають в Єрусалимі? Ні, кажу вам; але якщо не покаєтеся, то всі отак загинете».
І Він розповів їм таку притчу: «Один чоловік мав у своєму винограднику посаджену смоковницю і прийшов шукати  на ній плоду, але не знайшов. Тож сказав він виноградареві: “Ось уже третій рік, як приходжу шукати плоду на цій смоківниці й не знаходжу; тому зрубай її, — нащо землю даремно займає?” А той у відповідь каже йому: “Пане, залиш її ще на цей рік, доки обкопаю довкола неї та підсиплю гною, то, може, наступного року зродить плід, а коли ні, зрубаєш її”».

Слово Господнє

Переглядів 1 180
Додати коментар

Послання Богородиці з Меджугор'я, 2 січня 2014
Дорогі діти, щоб ви могли бути Моїми апостолами і щоб могли допомогти всім тим, котрі в темряві, пізнати світло любові Мого Сина, мусите мати чисті і покірні серця. Не можете допомогти, щоб Мій Син народився і царював у серцях тих котрі Його не знають, якщо не царює – якщо не є Царем у вашому серці. Я з вами. Іду з вами, як Мати. Стукаю в ваші серця. Не можуть відкритися, тому що не покірні. Я молюся, моліться і ви, діти Мої люблені, щоб могли Моєму Сину відкрити чисті і покірні серця і прийняти дари, які вам обіцяв. Тоді будете ведені любов’ю і міццю Мого Сина. Тоді будете Моїми апостолами, котрі всюди навколо себе ширять плоди Божої любові. Із вас і через вас буде діяти Мій Син, тому що будете одне. За цим тужить Моє материнське Серце, за єдністю всіх Моїх дітей через Мого Сина. З великою любов’ю благословляю і молюсь за вибраних Мого Сина, за ваших пастирів. Дякую вам.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 304 911
11:25, 14-07-2014
Всі статті

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Червень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

А Ви були в Меджугор'є?


Червень 2024 (45)
Травень 2024 (64)
Квітень 2024 (39)
Березень 2024 (41)
Лютий 2024 (37)
Січень 2024 (26)