Меджугор'є - місце молитви, миру»Свідчення»О. МАРІНКО ШАКОТА ПРО МОНС. ХОЗЕРА: ВІДІЙШОВ У ВІЧНІСТЬ ДРУГ МЕДЖУҐОР’Є

О. МАРІНКО ШАКОТА ПРО МОНС. ХОЗЕРА: ВІДІЙШОВ У ВІЧНІСТЬ ДРУГ МЕДЖУҐОР’Є

  • 03 вересня 2021, 14:30
Нас покинув архієпископ Хенрік Хозер, апостольський візитатор у парафії Меджуґор’є. Ми втратили єпископа, який був нам справжнім батьком. Утратили дорогу людину, яка любила людей і яку любили люди. Його батьківську турботу й доброту могли щодня відчувати й ми – брати францисканці, що жили разом із ним, і паломники, які з ним зустрічалися. На перший погляд, він міг комусь здатися суворим, але насправді він був дуже доброю людиною.
Меджуґор’є втратило друга. Архієпископ Хозер полюбив Меджуґор’є від самого початку, коли в 2017 році приїхав сюди як Папський легат, особистий посланець Папи Франциска. Його слова «ми, меджуґорці», які він виголосив під час Меси на свято св. Якова в Ґаю, говорять про те, що він ідентифікував себе з цією парафією.
Він уважно аналізував пасторську діяльність у Меджуґор’ї та з великим зацікавленням досліджував феномен цього місця. На відміну від тих, хто шукав і підкреслював тільки його негативні прояви, архієпископ Хозер, будучи другом істини, умів помічати позитивні речі: повні сповідальні, христоцентричність меджуґорської духовності, велику кількість паломників, які шукають Бога, турботу й опіку, якою ми, францисканці, покріпляємо паломників у їхніх духовних потребах, а також працю парафіян щодо розміщення паломників у своїх будинках. І таким чином він робив великий внесок у формування позитивного іміджу та схвального сприйняття Меджуґор’я журналістами чи будь-ким іншим, хто намагався його оцінювати.
Архієпископ Хозер не обмежувався одним лише добрим словом щодо меджуґорської духовності – він нею жив: три рази на тиждень був на адорації, щоп’ятниці – брав участь у молитві перед Хрестом, щосереди й щоп’ятниці постив. Він дуже любив Богородицю та шукав Її заступництва.
Ми часто зустрічалися в його кабінеті, і він висловлював свою позицію щодо певних питань, але завжди вмів почути й іншу думку. Його великим бажанням було, щоб у Меджуґор’ї з’явилася каплиця постійної адорації та інші об’єкти, які служили б для пастирських цілей. Він навіть запросив архітекторів із Ватикану, із Польщі, – щоб вони сформулювали свої пропозиції. На жаль, пандемія коронавірусу порушила плани.
Особисто досвідчивши в 2018 році красу Младіфесту та після того, як в 2019 році Папа Франциск дозволив організовані паломництва в Меджуґор’є, він запросив на Младіфест кардиналів і єпископів, щоб і вони досвідчили духовність Меджуґор’я, а молодь отримала можливість – через присутність пастирів – досвідчити повноту Церкви.
Уперше приїхавши до Меджуґор’я в 2017 році як Папський легат, він відразу ж виявив бажання піти на Гору явлінь і зміг на неї піднятися, не дивлячись на нездужання через перенесену малярію. Хоча візіонери не підпадали під його компетенцію, але він учинив по-людськи й поговорив із ними. Він хотів познайомитися з ними й почути їх голос та досвід. Для візіонерів це означало дуже багато. Так він своїм прикладом показав, як потрібно було в минулому і як треба в майбутньому ставитися до них.
Він дуже любив нашу меджуґорську францисканську спільноту, із радістю проводив час у нашій компанії, відзначав властиві нам спокій і радість. У нього було почуття гумору. Завдяки його простоті та скромності з ним було легко спілкуватися.
У висновку можу сказати тільки одне: спасибі Папі Франциску, що послав до нас в Медужґор’є архієпископа Хенріка Хозера – спочатку як особистого посланця, а відтак як апостольського візитатора!
Дякую архієпископові Хенріку Хозеру за все, що він зробив для Меджуґор’я! А зробив він дуже багато, і його внесок безцінний!


Переглядів 268
Додати коментар

Щорічне послання Богородиці, Цариці миру, візіонерці Мір’яні Солдо, 18 березня 2020
Щорічне послання Богородиці, Цариці миру, візіонерці Мір’яні Солдо, 18 березня 2020 року "Дорогі діти, Мій Син як Бог завжди дивився над часом. Я як Його Мати через Нього бачу в часі. Бачу гарні і болісні речі. Але бачу, що є ще любов і треба вчинити, щоб вона була пізнана. Діти Мої, не можете бути щасливими, якщо не любите одне одного, якщо не маєте любові в кожній ситуації й у кожному моменті свого життя. І Я як Мати через любов приходжу до вас, щоб вам допомогти пізнати правдиву любов, пізнати Мого Сина. Тому вас закликаю, аби завжди щораз більше були спраглими любові, віри та надії. Єдиним джерелом, із якого можете пити, є довіра до Бога, Мого Сина. Діти Мої, у моменти неспокою й зречення ви лише шукайте обличчя Мого Сина. Ви лише жийте Його словами і не бійтеся. Моліться й любіть щирими відчуттями, добрими ділами та допоможіть, щоб світ змінився і Моє Серце перемогло. Як і Мій Син, і Я кажу вам: любіть одне одного, бо без любові нема спасіння. Дякую вам, діти Мої”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 260 225
11:25, 14-07-2014
Всі статті

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Вересень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

А Ви були в Меджугор'є?


Вересень 2021 (30)
Серпень 2021 (42)
Липень 2021 (36)
Червень 2021 (82)
Травень 2021 (52)
Квітень 2021 (49)