Меджугор'є - місце молитви, миру»Роздуми над посланнями»О.Славко Барбаріч OFM»Нехай ваше життя буде Месою (о. Славко Барбарич, OFM)

Нехай ваше життя буде Месою (о. Славко Барбарич, OFM)

  • 28 лютого 2025, 21:43
Ми приходимо на Месу з нашого щоденного життя, яке складається з постійної боротьби з гріхом. У цій боротьбі світ, плоть і сили темряви стикаються зі світом Бога і світом Духа, любові і миру. Людське серце є ареною, де відбувається ця боротьба. Воно є маяком, з якого має сяяти світло кращого світу, світло кращих людських стосунків, світло правди та миру. Людське серце – це простір, де зустрічаються і обіймаються справедливість і мир. Але якщо гріх бере владу в серці, то від нього походить темрява і всяке інше зло. Святий Павло закликає так: «Духом ходіте і тіла пожадливостей не будете чинити» (Гал. 5:16)
А в Посланні до римлян сказано: «Нехай, отже, не панує гріх у смертнім вашім тілі, щоб вам коритися його пожадливостям, і не видавайте членів ваших гріхові за знаряддя неправедности, але віддайте себе Богові, як ожилих із мертвих, а члени ваші, як зброю праведности. Бо гріх не буде більш над вами панувати: ви бо не під законом, а під ласкою» (Рим. 6:12-14).
Після кожної Меси ми не тільки покликані, але й озброєні жити Духом і боротися проти вчинків і плодів плоті. У цій життєвій боротьбі досягаються перемоги і зазнаються поразки, чиняться гріхи і здобуваються рани, але також діє любов і відбувається зцілення ран. Такими ми приходимо на Месу, яку Ісус відправляє за нас, і повертаємося з меси оновлені та озброєні. Тому можна сказати, що з першим кроком при виході з церкви, коли ми взяли участь у Ісусовій Месі за нас, починається наша Меса, наша жертва за інших, і наша жертва походить з Христової і веде до Христової жертви як своєї кульмінації, джерела і мети. Тому наше життя може бути також месою, Євхаристією для інших, яка таким чином удосконалюється, об’єднується і діє. Таким чином, з’єднані з Христом у правдивій єдності життя, ми також стаємо живою жертвою на хвалу слави Отця. Ми стаємо Його присутністю в цьому світі і продовжуємо роботу викуплення після того, як ми самі були відроджені плодами того самого викуплення.
З цих причин християнське життя є, по суті, євхаристійним життям, що означає життя любові до інших, якою потім щедро та радо ділимося з іншими. Тут Євхаристія стає джерелом миру. Кожен шлях миру є Євхаристійним шляхом. Там, де живуть з любов’ю і діляться з іншими, народжується мир, і чим більше безумовної любові виявляється до інших, тим легше буде досягти миру з Богом і людьми.
Гріх завжди є реальністю, через яку ми щось вбиваємо в інших – або ми щось у них забираємо, або ми не даємо їм достатньо того, що ми зобов’язані їм дати. Це відкриває двері для різних конфліктів, руйнувань і війн. Наше життя є месою для інших, і цей євхаристійний вимір нашого життя можна розпізнати в структурі Святої Меси.

МИЛОСЕРДНЕ ПРОЩЕННЯ ТА ТВОРЕННЯ ЄДНОСТІ
Ми бачили, що першим актом літургійної жертви є визнання гріхів і молитва, щоб Господь помилував нас. Це є умовою для початку Євхаристійного богослужіння. Бог прославляється своїм прощенням, прийняттям своїх заблуканих дітей, новою зустріччю зі своїми втраченими синами.
У своїй жертві за інших християнин повинен спочатку почати відчувати саме цей вимір літургійної жертви. І то беззастережно. Це означає, що коли ми опиняємося в життєвих обставинах, де ми щось зробили проти когось і знищили можливість єдності, ми повинні негайно і не зволікаючи це виправити. Прощенням і пошуком прощення, це вже здійснено в месі. В серці це вже відбулося, а життєве підтвердження всього цього має бути найприроднішим наслідком найпершої дії Святої Меси.
Якби християнин наполягав на розбіжностях з іншими, на суперечках і конфліктах, спричиняючи цим погані міжособистісні стосунки, він би таким чином заперечував істотну складову свого християнства. Хто не прощає, той закриває перед собою двері і не отримує прощення, а тим самим виключає себе із спільноти, до якої веде все прощення, тому що першим плодом прощення, або примирення, є нове спілкування з Богом і людьми. Непримирення породжує все інше зло в особистому житті людини, родини, спільноти, Церкви і навіть цілого світу. Якби в людей було більше духу примирення та бажання прощати, то можна було б легко подолати конфлікти, війни, розлуки, пияцтво, наркотики, самогубства, тривоги та багато іншого зла. І тут можна зрозуміти, що згрішити, зробити помилку, вчинити гріх – це не є такою великою проблемою для людства, яким є людське небажання прощати і примирятися.
Примиритися з собою означає прийняти себе, і те саме стосується примирення з іншими та з Богом. Прийняття створює нову єдність, яка робить щасливішими, багатшими та змістовнішими людське життя та роботу, як і людське існування в цілому. Розлука, яка походить від гріха, робить людину нещасною, бо немає зустрічі. Тому першим і головним завданням кожного, хто йде на Месу, є прощати і шукати прощення, проголошувати Боже милосердя; своїм життям, вчинками і словами говорити і свідчити про щедре Боже прощення, молитися про благодать прощення і примирення. А на Месі, в якій християнин бере участь в церкві, має молитися за всяке непримирення і за всіх непримирених. 
Переглядів 109
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 вересня 1992., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! І сьогодні хочу сказати вам: Я з вами в ці немирні дні, коли сатана хоче зруйнувати все те, що Я і Мій Син Ісус будуємо. Хоче відвести вас якнайдалі від християнського життя та заповідей, до яких Церква вас закликає, щоб ви жили за ними. Сатана хоче зруйнувати все, що є святе у вас і навколо вас. Тому, дітоньки, моліться, моліться, моліться, щоб ви могли зрозуміти все те, що дає вам Бог через Мої приходи. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 319 091
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ

Показати усі

Фоторепортаж

«    Березень 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

А Ви були в Меджугор'є?


Березень 2025 (65)
Лютий 2025 (39)
Січень 2025 (45)
Грудень 2024 (52)
Листопад 2024 (34)
Жовтень 2024 (37)