» » Проповідь Апостольського Нунція монс. Луїджі Пеццуто в Меджугор'ї у Всесвітній День Миру.

Проповідь Апостольського Нунція монс. Луїджі Пеццуто в Меджугор'ї у Всесвітній День Миру.

  • 25 січня 2019, 12:40
Проповідь Апостольського Нунція монс. Луїджі Пеццуто в Меджугор'ї у Всесвітній День Миру.Його Ексцеленція, монс. Луїджі Пеццуто, Апостольський Нунцій в Боснії і Герцеговині, був головним служителем в церкві Святого Якова, в середу, першого січня 2019 року, у Свято Божої Матері та Всесвітній День Миру. Нижче подаємо його проповідь.
Найповажніша Ексцеленціє, улюблені брати у священстві, брати і сестри в богопосвяченому житті, улюблені брати і сестри у вірі.
На початку Нового Року ми хотіли би усвідомити той факт, що час для вірних –є даром Божим, і що людина має жити з почуттям відповідальності. У часі ми здійснюємо всі наші вибори, і також у часі ми досвідчуємо свої обмеження. Тільки Провидіння Небесного Отця перевищує все це і преображає весь час спасіння.
Ми є, направду, запрошеними прийняти цей дар миру і зробити його плідним. Це те над чим ми б хотіли роздумати сьогодні, на чолі з папою Франциском, який передає нам своє послання до Всесвітнього Дня Миру під назвою «Добра політика для служіння миру».
В даному посланні папа пояснює корінь визначення загального блага. Ця «роль», як він говорить, не може ігнорувати «захист прав» та заохочення до  «діалогу між членами суспільства, поколіннями та культурами».
Це нагадування для «тих, які покликані на службу країни, а особливо для вибраних захищати та управляти». Всі вони повинні практикувати людські чесноти, що мають утверджувати здорову політику, а це - справедливість, рівність, взаємна повага, щирість, чесність і вірність. Немає миру без взаємної довіри, а довіра – це повага до даного слова. Отже, «ні» порожнім словам, яскравим обіцянками, які приречені на невдачу. Але,  «так» - ділам, які враховуватимуть всі соціальні фактори для розбудови загального блага.
Як писав папа Павло VI в своєму Апостольському посланні «Octogesima adveniens»:  «потрібно ставитись до політики серйозно, на всіх її рівнях - місцевому, регіональному та світовому.  Це буде підтвердженням обов'язку кожної людини у сприйнятті реальності і цінності свободи, яка дана для того, щоб працювати спільно для добра як окремого  міста чи народу так і для  людства загалом». Таким чином, політична влада та політична відповідальність кидають постійний виклик тим, хто покликаний на службу своєї країни. Вони повинні докладати зусилля для захисту населення та створення умов для достойного і справедливого майбутнього. Як приклад найвеличнішої благодійності, можемо взяти образ папи Монтіні, якого часто цитує папа Франциск.
Послання до Всесвітнього Дня Миру приносить добрі плоди для спільноти заснованої на соціальній дружбі, що цінує людей та слугує для особистого та загального блага. Святий папа Іван XXIII в своєму Апостольському посланні «Мир на Землі» (1963) пригадує нам: «Знання своїх прав повинно неминуче вести людину до зрозуміння своїх обов‘язків. Посідання прав, передбачає обов‘язок у втіленні цих прав, оскільки, вони є виразом особистої гідності людини».
Тому ми є запрошені «принести і проголосити мир, як добру новину про майбутнє, де кожна жива істота буде сприйнята в своїй гідності та у своїх правах».
Дуже промовистим є те, що папа Франциск присвячує молоді  п‘яту главу свого послання: «Добра політика сприяє участі молоді та довірі до інших. Це є особливо важливим для Боснії та Герцеговини, де ми є свідками масового виїзду молоді закордон. Адже, коли політика конкретним чином підтримує таланти молодих людей, а також їхні прагнення, - тоді  мир поширюється і у їхній свідомості і на їхніх обличчях. Приходить тверда впевненість, яка каже: «я довіряю тобі і з тобою я вірю, що ми здатні працювати для  спільного добра». Однією з причин масового виїзду є не лише економічні проблеми, але також і брак довіри. Молоді люди не довіряють інституціям. Ця довіра повинна більш конкретно проявлятись зі сторони відповідальних за спільне благо.
Недостатність довіри приносить страх, який переходить в страх до всього, що відрізняється. Ваша країна знаходиться в дуже особливій ситуації. З одного боку, це країна, де багато молодих людей імігрують закордон; а з іншого боку, це країна транзиту для багатьох, хто шукає кращої долі. Часто брак розуміння та відчай є джерелом суперечок. Святіший Отець каже в своєму посланні: «Політичні звернення, які намагаються звинуватити у всьому злі мігрантів та позбавляють бідних надії є неприйнятними. Скоріше, існує необхідність підтвердити, що мир грунтується на повазі до кожної людини, незалежно від його чи її досвіду, на повазі до закону і загального блага, на повазі до навколишнього середовища, яке нам довірено піклуватись, та на повазі до багатства моральної традиції, успадкованої від минулих поколінь ".
Нарешті, Святіший Отець довіряє політику миру Марії, Божій Матері, і ми довіряємо так само.

Нехай завжди з нами буде її материнське заступництво і захист Матері Христа Спасителя і нашої Матері, Цариці Миру.
Переглядів 301
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 березня 1994., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Сьогодні радію з вами й закликаю вас відкритися Мені та стати інструментом у Моїх руках для спасіння світу. Бажаю, дітоньки, щоб ви усі, які відчули пахощі святості через ці послання, що вам даю, несли їх у цей світ, спраглий Бога й Божої любові. Я всім вам дякую, що ви відповіли в такій кількості, і всіх вас благословляю Своїм Материнським благословенням. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 157054
11:25, 14-07-2014
Всі статті

Фоторепортаж

«    Лютий 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати