Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на понеділок ХХХІІІ звичайного тижня, рік І (РКЦ)

Літургійні читання на понеділок ХХХІІІ звичайного тижня, рік І (РКЦ)

  • 20 листопада 2023, 05:30

Римо-католицький календар

Понеділок ХХХІІІ звичайного тижня, рік І

Перше читання
1 Мак 1, 10-15. 41-43. 54-57. 62-64.

Читання з Першої Книги Макавеїв

У ті дні вийшов грішний пагін — Антіох Епіфан, син царя Антіоха, що був закладником у Римі, і став царем у 137 році грецького панування. Того часу з’явилися в Ізрáїлі нечестиві люди, які звели багатьох інших, казавши: “Ходімо та зробимо союз з народами, що навколо нас, бо з того часу, як ми відокремились від них, упало на нас багато злиднів”. Сподобалось їм це слово, і деякі з народу, набравши охоти, пішли до царя, що й дав їм повновладу прийняти поганські звичаї. От і збудували вони в Єрусалимі гімназії за поганським звичаєм, затерли собі знаки обрізання, відступили від святого союзу, збраталися з поганами та запродалися їм, щоб зло творити. Тоді цар написав до всього царства, щоб усі стали одним народом та щоб кожен покинув свої звичаї, і щоб усі народи прийняли царський наказ. Багато ізраїльтян охоче прийняли його віру, стали жертвувати бовванам і оскверняти суботи. П’ятнадцятого дня місяця Каслев, сто сорок п’ятого року цар Антіох звелів спорудити на жертовнику мерзоту запустіння, і по містах Юди навкруги споруджувано вівтарі. При дверях домів та по майданах палено кадило. Книги Закону, які знайдено, палили на вогні, порвавши їх спершу, а коли в кого знаходили книгу Союзу або коли хто пильнував Закон, то такого, згідно з царським наказом, засуджувано на смерть. Однак, багато ізраїльтян не впали духом і постановили твердо не їсти нічого нечистого. Вони були готові й умерти, аби лиш не осквернитися стравами та не опоганити святого Союзу, і справді вмирали. Вельми великий гнів навис над Ізрáїлем.

Cлово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 119(118), 53 і 61. 134 і 150. 155 і 158 (П.: пор. 88)

Твої веління берегтиму, Боже

Обурення охопило мене супроти беззаконних, *
що покидають закон Твій.
Мене обплутало мотуззя беззаконних, *
але я не забув закону Твого.

Визволь мене від гніву людини, *
і Твої заповіді я пильнуватиму.
Наблизились гонителі мої несправедливі, *
а від закону Твого віддалились.

Далеко від грішників спасіння, *
бо вони Твоїх установ не шукають.
Бачу відступників я і бриджуся ними, *
бо не пильнують слова Твого.

Спів перед Євангелієм
Йн 8, 12б

Алілуя, алілуя, алілуя

Я — світло світу,
хто йде за Мною, матиме світло життя.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Лк 18, 35-43

 Читання святого Євангелія від Луки

І сталося, коли Ісус наближався до Єрихона, якийсь сліпий сидів при дорозі й жебрав. Почувши юрбу, яка проходила, він запитав, що це таке. Йому відказали, що проходить Ісус Назарянин. І він закричав, гукаючи: «Ісусе, сину Давидів, помилуй мене!» А ті, які йшли попереду, погрожували йому, щоби замовк, та він ще дужче кричав: «Сину Давидів, помилуй мене!» Спинившись, Ісус наказав привести його до себе. Коли він наблизився, запитав його: «Що ти хочеш, щоб Я для тебе зробив?» Він же сказав: «Господи, щоб я знову бачив». Ісус сказав йому: «Прозрій! Твоя віра спасла тебе». І він враз почав бачити і пішов за Ним, прославляючи Бога. А весь народ, побачивши це, віддав хвалу Богові.

Cлово Господнє

Переглядів 72
Додати коментар

Послання Богородиці, Цариці миру, через візіонерку Мір’яну Драгічевич-Солдо, 2
"Дорогі діти, Мій Син, Який є світлом любові, усе, що робив і робить, робив із любові. Так і ви, діти Мої, коли живете в любові й любите своїх ближніх, звершуєте волю Мого Сина. Апостоли Моєї любові, станьте малими, відкрийте свої чисті серця Моєму Синові, аби Він міг діяти через вас. За допомогою віри наповніться любов’ю. Але, діти Мої, не забудьте, що Євхаристія - серце віри. Це є Мій Син, Котрий живить вас Своїм тілом і зміцнює Своєю кров’ю. Це чудо любові - Мій Син, Який завжди знову приходить, живий, щоб оживити душі. Діти Мої, живучи в любові, звершуєте волю Мого Сина - і Він живе у вас. Діти Мої, Моїм Материнським бажанням є те, аби ви Його завжди більше любили, тому що Він вас закликає Своєю любов’ю, дарує вам любов, щоб ви її ширили всім навколо вас. Через Його любов, як Мати, Я з вами, щоб вам говорити слова любові та надії, щоб вам говорити вічні слова – переможні над часом і смертю, щоб закликати вас бути Моїми апостолами любові. Дякую вам."

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 294 350
11:25, 14-07-2014
Всі статті

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Грудень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

А Ви були в Меджугор'є?


Грудень 2023 (11)
Листопад 2023 (40)
Жовтень 2023 (23)
Вересень 2023 (34)
Серпень 2023 (51)
Липень 2023 (34)