Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на п’ятницю VIII Звичайного тижня, рік І (РКЦ)

Літургійні читання на п’ятницю VIII Звичайного тижня, рік І (РКЦ)

  • 02 червня 2023, 06:00

Римо-католицький календар

П’ятниця VIII Звичайного тижня, рік І

Перше читання
Сир 44, 1. 9-13

Читання з Книги Сираха

Славних мужів похвалімо — батьків наших за родами.
Про деяких же з них згадки немає: вони зникнули, наче б не жили ніколи, а й були вони так, мов ніколи не було їх — а з ними разом і діти їхні.
Та ось бо й мужі милосердні, благодіяння яких не забулись: у потомстві їхнім лишиться — вийшла від них добра спадщина; твердо їхнє потомство при союзі стоїть,а завдяки їм — також і їхні діти.
Потомство їхнє лишиться повіки,і слава їхня ніколи не померкне.

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 149, 1-2. 3-4. 5-6а і 9б (П.: пор. 4а)

Благоволить Бог людові своєму
або: Алілуя.

Заспівайте Господу нову пісню, — *
Йому хвала в громаді побожних.
Нехай своїм Творцем Ізрáїль радіє, *
хай пишаються своїм Царем сини Сіону.

Хай хвалять Його Ім’я у танці, *
нехай грають Йому на псалтирі і тимпані,
бо Господь свій народ любить *
і прославить покірних спасінням.

Праведні будуть веселитися в славі *
і радітимуть на своїх ложах.
Прославляння Бога на устах їхніх. *
Така слава — для всіх Його вірних.

Спів перед Євангелієм
Йн 15, 16

Алілуя, алілуя, алілуя

Я вибрав вас зі світу, щоб ви йшли та плід приносили,
і щоби плід ваш залишався.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Мк 11, 11-26

Слова Євангелія від святого Марка

Після урочистого привітання натовпом Ісус увійшов у Єрусалим — до храму. Оглянув усе. Та оскільки була вже пізня година, Він вийшов з Дванадцятьма до Витанії.
Наступного дня, як вони вийшли з Витанії, Він зголоднів. І, побачивши здалека смоківницю, вкриту листям, Він підійшов: може, щось знайде на ній. Але, наблизившись до неї, Він нічого не знайшов, окрім листя, бо не була ще пора на смокви. Озвався і промовив Він до смоківниці: «Хай з тебе вже довіку ніхто плоду не їсть!» І чули те Його учні.
І вони прийшли в Єрусалим. А ввійшовши до храму, Він почав виганяти тих, які продавали й купували в храмі, поперекидав столи міняльників грошей і сидіння тих, які продавали голубів, та не дозволяв, щоб носили речі через храм. І Він навчав їх, кажучи їм: «Хіба не написано, що дім Мій назветься домом молитви для всіх народів? А ви його зробили печерою розбійників!»
І почули про це книжники та первосвященики, і шукали нагоди, як би то Його погубити, оскільки боялися Його, бо весь народ був вражений Його вченням. А як настав вечір, вони виходили за межі міста.
Проходячи вранці, вони побачили смоківницю, всохлу від кореня. І, згадавши, Петро каже Йому: «Равві, дивися: смоківниця, яку Ти прокляв, усохла!»
У відповідь Ісус промовив до них: «Майте віру Божу! Воістину кажу вам, що коли хто цій горі скаже: “Візьмись і кинься в море” — і не буде сумніватися у своєму серці, але буде вірити, що те, що каже, станеться, — то так і буде йому. Тому Я кажу вам: усе, про що молитесь і просите, — вірте, що одержите, і сповниться вам.
І коли ви стоїте на молитві, прощайте, коли маєте щось проти когось, щоб і ваш Отець, що на небесах, простив вам ваші провини. Коли ж ви не прощаєте, то й ваш Отець, що на небесах, не прощатиме вам ваших провин».

Слово Господнє

Переглядів 752
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 березня 1992., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Сьогодні, як ніколи раніше, закликаю вас проживати Мої послання, щоб ви їх втілювали в реальне життя. Я прийшла до вас, щоб допомогти вам, і тому закликаю вас змінювати своє життя, тому що ви йдете нещасною дорогою, дорогою погибелі. Коли говорила вам: наверніться, моліться, постіть, примиріться, – ви сприйняли ці послання поверхово. Ви почали жити за ними, та потім лишили, бо це було для вас важко. Але, дорогі діти, коли щось є добре, то треба в доброму витривати, а не думати: Бог не бачить мене, не чує, не допомагає! Так і ви, ради своєї вбогої користі, відступили від Бога й від Мене. Я хотіла витворити з вас оазу миру, любові й доброти. Бог хотів, щоб ви своєю любов’ю та з Його допомогою чинили чуда й так давали приклад. Тому ось що вам скажу: сатана грається з вами й із вашими душами, а Я вам не можу допомогти, бо ви далеко від Мого Серця. Тому моліться, проживайте Мої послання, а тоді ви побачите чудеса Божої любові у своєму щоденному житті. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик!”

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 333 986
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ

Показати усі
«    Січень 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

А Ви були в Меджугор'є?


Січень 2026 (26)
Грудень 2025 (48)
Листопад 2025 (29)
Жовтень 2025 (43)
Вересень 2025 (44)
Серпень 2025 (44)