» » » Літургійні читання на четвер ХІІ звичайного тижня, рік ІІ (РКЦ)

Літургійні читання на четвер ХІІ звичайного тижня, рік ІІ (РКЦ)

  • 25 червня 2020, 00:30

Римо-католицький календар

Четвер ХІІ звичайного тижня, рік ІІ

Перше читання
2 Цар 24, 8-17

Читання з Другої Книги Царів

Було Йоахинові вісімнадцять років, як став царем, і царював він три місяці в Єрусалимі. Мати його, дочка Елнатана, з Єрусалима, звалась Нехушта. Він чинив те, що Господу було не до вподоби, цілком, як чинив його батько. Того часу слуги Навуходоносора, вавилонського царя, двигнулися на Єрусалим, і місто опинилось в облозі. Навуходоносор, вавилонський цар, теж рушив проти міста, тим часом, як слуги його облягали. Тоді Йоахин, юдейський цар, вийшов до вавилонського царя, сам він і мати його, і слуги його, і князі його, і скопці його, і вавилонський цар узяв їх, на восьмому році свого царювання. Забрав він усі скарби Господнього храму, і скарби царського палацу, розбив увесь золотий посуд, що його зробив Соломон, ізраїльський цар, для Господньої святині, – як прорік був Господь. Він забрав увесь Єрусалим у полон, усіх князів, усіх заможних – десять тисяч, усіх майстрів і слюсарів. Зостались лише прості, вбогі селяни. Він відвів Йоахина в Вавилон, цареву матір та царевих жінок і його скопців і значних землі також забрав з Єрусалима в Вавилон у полон. Забрав також вавилонський цар усіх видатних – сім тисяч, майстрів і слюсарів – тисячу, усіх здатних до війни, і відвів їх у Вавилон у неволю. Замість Йоахина вавилонський цар зробив царем Маттанію, його дядька, і перемінив його ім’я на Седекію.

Слово Боже //

Респонсорійний Псалом
Пс 79 (78), 1-2. 3-4. 5 і 8. 9 (П.: пор. 9вг)

Звільни нас, Боже, ради свого Ймення.

Боже, прийшли народи до спадщини Твоєї, *
осквернили Твій святий храм, перетворили Єрусалим на руїни!
А трупи рабів Твоїх покинули на поживу птахам небесним, – *
тіла Твоїх праведних – земним тваринам.

Пролили, наче воду, їхню кров навколо Єрусалима – *
і не було кому поховати.
Ми стали посміховиськом для сусідів наших, *
предметом глуму та наруги для тих, хто довкола.

Доки, Господи, залишатимешся в гніві? Невже навіки? *
Доки палатиме, наче вогонь, Твоя ревність?
Не нагадуй нам про гріхи предків. +
Нехай якнайшвидше піде попереду нас Твоє милосердя, *
бо ми стали надто нужденні.

Поможи нам, Боже, наш Спасителю, *
задля слави Імені Твого;
визволи нас, прости гріхи наші *
задля Імені Твого.

Спів перед Євангелієм
1 Пт 1, 25

Алілуя, алілуя, алілуя.

Слово Господнє повік перебуває,
оте слово, що було вам благовіствоване.

Алілуя, алілуя, алілуя.

Євангеліє
Мт 7, 21-29

Читання святого Євангелія від Матея

У той час Ісус сказав до своїх учнів: "Не кожний, хто каже Мені: "Господи, Господи!” – увійде до Царства Небесного, але той, хто виконує волю Мого Отця, який на небесах. Багато хто скаже Мені того дня: "Господи, Господи, чи не Твоїм Ім’ям ми пророкували, чи не Твоїм Ім’ям бісів ми виганяли, чи не Твоїм Ім’ям численні чудеса творили?” Тоді скажу їм: "Я ніколи не знав вас! Відійдіть від Мене ви, які чините беззаконня!” Отже, кожний, хто слухає ці Мої слова та виконує їх, буде подібний до чоловіка розумного, який збудував свій дім на скелі; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри, й обрушилися на той дім, та він не впав, бо був заснований на скелі. А кожний, хто слухає ці Мої слова, та не виконує їх, буде подібний до чоловіка нерозумного, який збудував свій дім на піску; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри й обрушилися на той дім, і він упав; і великим було падіння його». І коли Ісус закінчив промовляти, натовпи людей дивувалися з Його вчення, тому що навчав їх, як Той, хто має владу, а не як їхні книжники”. Слово Господнє.

Слово Господнє 

Переглядів 36
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 квітня 2008., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! І сьогодні вас усіх закликаю зростати в Божій любові, як квітка, що відчуває теплі промені весни. Так і ви, дітоньки, зростайте у Божій любові та несіть її всім тим, які далеко від Бога. Шукайте Божу волю й чиніть добро тим, кого Бог поставив на вашій дорозі, і будьте світлом та радістю. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Липень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Липень 2020 (46)
Червень 2020 (119)
Травень 2020 (130)
Квітень 2020 (108)
Березень 2020 (53)
Лютий 2020 (32)