» » » Літургійні читання на середу ХІ звичайного тижня, рік ІІ (РКЦ) Джерело: CREDO: https://credo.pro/2009/06/64951

Літургійні читання на середу ХІ звичайного тижня, рік ІІ (РКЦ) Джерело: CREDO: https://credo.pro/2009/06/64951

  • 17 червня 2020, 00:30

Римо-католицький календар

Середа ХІ звичайного тижня, рік ІІ

Перше читання
2 Цар 2, 1. 6-14

Читання з Другої Книги Царів

Того часу, як Господь хотів узяти Іллю у вихорі на небо, йшов Ілля з Єлисеєм із Гілгалу.
Тоді Ілля сказав йому: «Зостанься тут, бо Господь посилає мене на Йордан». Той же відрік: «Так певно, як живе Господь і як живе твоя душа, я не покину тебе». І пішли вони обидва далі.
П’ятдесят чоловік із пророчих учнів прийшли й стали навпроти звіддаля, вони ж обидва стали над Йорданом. Тоді Ілля взяв свій плащ, згорнув його й вдарив по воді, і вода розступилась на обидва боки так, що вони перейшли по сухому.
А як перейшли, сказав Ілля до Єлисея: «Проси, що маю тобі зробити, перш ніж буду взятий від тебе». Єлисей відповів: «Я хотів би мати дві частини духу твого».
Ілля сказав: «Просиш про важливу річ. Та коли бачитимеш, як я буду взятий від тебе, то воно тобі так буде, а як не бачитимеш, то не буде».
Тим часом, як вони йшли, розмовляючи, раптом вогненна колісниця й вогненні коні розлучили їх, і Ілля знявся в вихрі на небо. Бачив це Єлисей і закричав: «Отче мій, отче мій! Колісниця Ізраїля і вершники його!» І коли більше його не бачив, вхопив свою одежу й роздер надвоє. Потім підняв плащ, що впав з плечей Іллі, й повернувся та й став на березі Йордану. Взяв він плащ, що впав з плечей Іллі, і вдарив ним по воді, кажучи: «Де Господь, Бог Іллі?» І вдарив по воді, і вона розступилась на обидва боки, і Єлисей перейшов.

Слово Боже

Респонсорійний Псалом
Пс 31(30), 20. 21 і 24 (П.: пор. 25)

Кріпіться серцем, всі, хто вірить Богу

Яка велика Твоя доброта, Боже, *
котру заховав Ти для тих, які Тебе бояться,
котру Ти перед людськими синами *
виявив тим, хто надіється на Тебе!

Ти будеш оберігати їх у потаємному місці†
своєї присутності від гризні людської, *
Ти  в укритті від нарікань язиків будеш їх захищати.
Любіть Господа, всі Його праведні, *
бо Господь оберігає вірних, †
а пихатим віддає з лихвою.

Спів перед Євангелієм
Йн 14, 23

Алілуя, Алілуя, Алілуя

Якщо хтось Мене любить, той буде зберігати Моє слово, 
і Мій Отець любитиме його, і Ми прийдемо до нього.

Алілуя, Алілуя, Алілуя

Євангеліє
Мт 6, 1-6. 16-18

Читання святого Євангелія від Матея

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Уважайте: не робіть ваших вчинків праведності перед людьми, щоб вони вас бачили, інакше не будете мати нагороди від вашого Отця, який на небесах. Отже, коли даєш милостиню, не сурми перед собою, як це роблять лицеміри в синагогах та на вулицях, щоб їх прославляли люди. Воістину кажу вам: вони сповна одержують свою нагороду. Ти ж, коли даєш милостиню, хай твоя ліва рука не знає, що робить твоя права рука, щоби твоя милостиня була в таємниці, – й твій Отець, який бачить таємне, віддасть тобі.
І коли молитеся, не будьте, як ті лицеміри, котрі люблять молитися в синагогах і стоячи на перехрестях широких вулиць, щоби показатися людям. Воістину кажу вам: вони сповна одержують свою нагороду. Ти ж, коли молишся, ввійди до своєї кімнати і, замкнувши свої двері, помолися до свого Отця в таємниці, – і твій Отець, який бачить таємне, віддасть тобі.
Коли ж постите, не будьте такими, як лицеміри, понурі; адже вони спотворюють свої обличчя, щоби показати людям, що постять. Воістину кажу вам: вони сповна одержують свою нагороду. Ти ж, коли постиш, намасти голову свою і вмий обличчя своє, аби показати не людям, що постиш, але – своєму Отцеві, у таємниці; і твій Отець, який бачить таємне, віддасть тобі».

Слово Господнє

Переглядів 37
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 лютого 2006., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! У цей благодатний час Великого посту закликаю вас відкрити свої серця на дари, які Бог бажає вам дати. Не будьте закритими, але молитвою та відреченням скажіть ТАК Богові–і Він дасть вам уповні. Так, як навесні земля відкривається насінню й родить у стократ, так і вам Отець ваш Небесний дасть удосталь. Я з вами й люблю вас, дітоньки, ніжною любов’ю. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Липень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Липень 2020 (46)
Червень 2020 (119)
Травень 2020 (130)
Квітень 2020 (108)
Березень 2020 (53)
Лютий 2020 (32)