» » » Літургійні читання на Введення у храм Пресвятої Богородиці

Літургійні читання на Введення у храм Пресвятої Богородиці

  • 21 листопада 2019, 00:30

Римо-католицький календар

Введення у храм Пресвятої Богородиці (спомин)

Перше читання
Зах 2,14-17

Читання з Книги пророка Захарії

Третього року царювання Йоакима, юдейського царя, вирушив Навуходоносор, вавилонський цар, проти Єрусалиму й обліг його. Господь видав в його руки Йоакима, юдейського царя, й частину посуду дому Божого, і він забрав його в Шінеа-край, у дім свого бога, і склав посуд у скарбницю свого бога. Цар повелів Ашпеназові, старшому над своїми скопцями, щоб привів із синів Ізраїля, з царського роду та зо шляхти, хлопців без ніякої хиби, гарних на вигляд, вивчених у всякій мудрості, бистрих до науки, розумних у знанні й здатних до служби в царськім палаці, та щоб навчив їх письма й халдейської мови. Цар призначив для них щоденний харч із царського столу й вино, що сам пив, і звелів виховувати їх три роки, а потім вони мали б ставати до послуг цареві. Між ними були з синів юдейських Даниїл, Ананія, Мисаїл та Азарія. Даниїл постановив у своєму серці не осквернятись царськими харчами з царського столу й вином, що пив цар, тим і просив старшого над скопцями, щоб дозволено йому було не осквернитись. Бог зіслав Даниїлові ласкавість та прихильність з боку старшого над скопцями, але старший над скопцями сказав Даниїлові: "Боюсь я мого пана, царя, що сам призначив для вас їжу й пиття, щоб він не побачив, що ваші обличчя схудли більше, ніж у хлопців вашого віку, і щоб ви не вчинили мене винним перед царем”. Тоді Даниїл сказав наглядачеві, якого старший над скопцями настановив над Даниїлом, Ананією, Мисаїлом та Азарією: "Зроби з твоїми слугами пробу протягом десятьох днів: нехай дадуть нам городину на харч і воду до пиття, і нехай потім з’являться перед тобою наші обличчя та обличчя хлопців, що їдять царський харч, і тоді роби з твоїми слугами, як забажаєш”. Він послухав їх у тому й випробував їх десять день; при кінці ж десятьох днів обличчя в них покращали та й тілом вони поповнішали супроти всіх інших хлопців, що їли царський харч. Отак наглядач брав їхній харч і вино, що вони мали пити, і давав їм городину. Що ж до цих чотирьох хлопців, то Бог дав їм знання й розуміння всякого письма та мудрості; а Даниїл мав до того ще й дар розуміти всякі видіння і сни. Як минув час, що цар призначив був, аби їх привели до нього, старший над скопцями появив їх Навуходоносорові. Цар розмовляв з ними, і з-поміж усіх не знайшовсь ані один такий, як Даниїл, Ананія, Мисаїл та Азарія, і вони почали служити перед царем. У кожній справі, де треба було розуму й розсуду, і про яку питав їх цар, він бачив, що вони вдесятеро розумніші за всіх віщунів та чародіїв, які були в цілому його царстві.

Cлово Боже

Псалом респонсорійний
Лк 1, 46-48, 49-50, 51-53, 54-55

Благословенна, Діво Богородице

Величає душа моя Господа *
і дух мій радіє в Бозі, Спасі моїм,
бо Він зглянувся на покору слугині своєї; *
ось бо віднині ублажатимуть мене всі роди.

Велике бо вчинив мені Всемогутній, *
і святе Його ім’я.
Милосердя Його з роду в рід на тих, *
які страхаються Його.

Він виявив потугу рамена свого, *
розвіяв гордих у задумах їхніх сердець.
Скинув могутніх з престолів, підняв угору смиренних; *
наситив благами голодних, багатих же відіслав з порожніми руками.

Він пригорнув Ізраїля, слугу свого, *
згадавши своє милосердя,
як обіцяв був батькам нашим – *
Авраамові і його потомству повіки.

Спів перед Євангелієм
Мт 24, 42а. 44

Алілуя, алілуя, алілуя

Справді ж блаженні ті, що слухають слово Боже
і його зберігають.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Мт 12, 46-50

Слова Євангелія від святого Матея

Коли він промовляв ще до народу, то його мати та брати стояли надворі, бажаючи з ним говорити.
Каже один до нього: "Он твоя мати і твої брати стоять надворі, бажаючи говорити з тобою.” Тоді він відповів тому, що говорив до нього: "Хто моя мати і хто брати мої?” Вказавши ж рукою на своїх учнів, мовив: "Ось моя мати і брати мої! Бо хто чинить волю мого Отця, що на небі, той мій брат, сестра і мати.”

Cлово Господнє

Переглядів 71
  • 21 листопада 2019, 00:30
  • Друк
Додати коментар

Послання Богородиці, 16 жовтня 1986р., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! І сьогодні закликаю вас молитись. Особливо закликаю вас, дорогі діти, молитися за мир. Без ваших молитов, дорогі діти, не можу вам допомогти, щоби сповнилося послання, яке Господь Мені дав, аби передала його вам. Тому, дорогі діти, моліться, щоб у молитві пізнати те, що дає вам Бог. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 190281
11:25, 14-07-2014
Всі статті

Фоторепортаж

«    Грудень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Грудень 2019 (20)
Листопад 2019 (37)
Жовтень 2019 (46)
Вересень 2019 (37)
Серпень 2019 (91)
Липень 2019 (42)