» » » Літургійні читання на ХХ Звичайну Неділю, рік В (РКЦ)

Літургійні читання на ХХ Звичайну Неділю, рік В (РКЦ)

  • 18 серпня 2019, 00:30

Римо-католицький календар

ХХ звичайна неділя, рік В​

Перше читання
Єр 38, 4-6. 8-10

Читання з Книги пророка Єремії

Тими днями князі сказали цареві: «Нехай би вже раз убито Єремію на смерть; адже він відіймає завзяття у вояків, які зостались у цьому місті, та й у всього народу, мовлявши такі слова; цей бо чоловік бажає не добра народові, а тільки лиха». Цар Седекія відказав: «Ось він у ваших руках: цар бо не вдіє нічого проти вас». Взяли вони Єремію та й укинули у водозбір царевича Малкії на тюремному дворі. Спустили вони туди Єремію на мотузках; а у водоймищі тому не було води, тільки багно, і загруз Єремія у багні. Довідався Еведмелех кушій, скопець у царських палатах, що Єремію вкинули у водозбір, – а цар сидів тоді при Веніяминових воротах, – вийшов із царського дому та й каже до царя: «Мій владико й царю! Не гаразд учинили ті люди, заподіявши таке пророкові Єремії: вони кинули його у водозбір; та ж він умре там швидко з голоду, бо немає вже хліба в місті». Тоді цар повелів Еведмелехові кушієві: «Візьми звідси трьох чоловіків із собою та витягни Єремію з водоймища, доки не вмер».

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 40 (39), 2-3. 4. 18

Спіши, о Боже, нам на допомогу

З великим нетерпінням очікував я Господа, *
і Він до мене нахилився та почув моє благання,
витягнув мене з ями страждань, з багнистої трясовини, *
поставив мої ноги на камені та скерував мої кроки.

Він вклав у мої уста нову пісню – *
пісню хвали нашому Богу.
Багато хто побачить, і їх страх охопить, *
і на Господа надіятися будуть.

Я ж бідний і убогий, *
та Господь за мене подбає.
Ти – мій помічник і мій оборонець. *
Боже мій, не забарися.

Друге читання
Євр 12, 1-4

Читання з Послання святого апостола Павла до євреїв

Брати! Ми, маючи довкола себе таку велику хмару свід­ків, від­киньмо всяку гордість та гріх, що нас легко обплутує, з тер­пінням прямуймо до тієї бороть­би, яка пе­ред на­ми, дивлячись на Проводиря і Вер­ши­теля віри, на Ісуса, який, не­зважа­ючи на сором, замість на­лежної Йому радості, перетерпів хрест і сів праворуч Божого пре­столу. Подумайте ж про Того, хто від грішників перетерпів таку наругу над собою, щоб ви не знемоглися та не ослабли вашими душами. Ви ще не боролися до крові, вою­ючи з гріхом.

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Йн 10, 27

Алілуя, алілуя, алілуя

Вівці слу­хаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і во­ни йдуть за Мною

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Лк 12, 49-53

† Читання святого Євангелія від Луки

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Я прийшов вогонь кинути на землю; і як же Я прагну, щоб він уже розгорівся! Я маю хреститися хрещен­ням; і як Я мучуся, поки звер­ши­ться! Чи думаєте, що Я прийшов мир принести на землю? Ні, кажу вам, – поділ! Бо відтепер будуть п’ятеро в одному домі поділені: троє проти двох і двоє проти трьох. Розділиться батько із сином і син з батьком; мати – з дочкою, а дочка – з матір’ю; свекруха – зі сво­єю невісткою, а невістка – зі свекрухою».

Слово Господнє

Переглядів 46
Додати коментар

Послання Богородиці, 19 грудня 1985р., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Сьогодні вас хочу закликати любити ближнього. Якщо будете хотіти любити ближнього, більше відчуєте Ісуса, особливо на Різдво. Бог обдарує вас великими дарами, якщо віддастесь Йому. Хочу особливим чином на Різдво дати матерям Своє особливе Материнське благословення, а інших Ісус благословить Своїм благословенням. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Всі статті

Фоторепортаж

«    Вересень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Вересень 2019 (27)
Серпень 2019 (91)
Липень 2019 (42)
Червень 2019 (42)
Травень 2019 (48)
Квітень 2019 (43)