» » » Літургійні читання на IV Великодню Неділю, рік В (РКЦ)

Літургійні читання на IV Великодню Неділю, рік В (РКЦ)

  • 12 травня 2019, 00:30

Римо-католицький календар
IV Великодня неділя, рік В

Перше читання
Ді 13, 14. 43-52

Читання з Діянь Апостолів

        Тими днями Павло і Варнава, пройшовши шлях від Пергії, прибули до Антіохії Пісидійської і, ввійшовши до синагоги в суботній день, сіли. І багато з юдеїв і богобоязних прозелітів пішли за Павлом і Варнавою. Ті, говорячи до них, переконували їх перебувати в Божій благодаті. А наступної суботи майже все місто зібралося, щоби послухати Господнє Слово.
Коли юдеї побачили натовп, то сповнилися заздрістю і з хулою заперечували тому, що говорив Павло.
Тоді Павло і Варнава сказали з відвагою: «Треба було в першу чергу вам проповідувати Боже Слово; оскільки ж ви відкинули Його і самі собі суд видаєте, що ви недостойні вічного життя, то ось ми звертаємося до язичників. Бо так заповів нам Господь: "Поставив Я Тебе як світло язичникам, щоб Ти був для спасіння аж до краю землі!”»
Чуючи це, язичники раділи і прославляли Господнє Слово; і повірили ті, хто був призначений для вічного життя. І Слово Господнє ширилося по всій країні.
А юдеї підбурили побожних і богобоязних жінок та визначних громадян, і почали переслідувати Павла й Варнаву, і вигнали їх зі своєї території. Вони ж, обтрусивши на них пил з ніг, прийшли до Іконії. А учні сповнювалися радістю і Духом Святим.

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 100(99), 2-3. 5 (П.: пор. 3в).

Ми – люд Господній, ми – Його отара
або: Ми є Його народом, вівцями Його отари
або: Алілуя.

Служіть Господу з радістю, †
веселими з’явіться перед Його обличчям. *
Знайте, що Господь є Богом,
що Він створив нас, і ми Йому належим; *
ми є Його народом, вівцями Його отари.

Адже Господь добрий, *
Його милість – навіки,
і Його вірність – *
з покоління в покоління.

Друге читання
Од 7, 9. 14б-17

Читання з Книги Одкровення святого Йоана Апостола

 Я, Йоан, поглянув – і ось величезний натовп, якого злічити ніхто не міг, з кожного народу, покоління, народності і мови. Вони стояли, зодягнені в білий одяг, перед престолом і перед Агнцем, і пальмове віття було в їхніх руках.
І сказав мені один із старців: «Це ті, котрі прийшли з великого утиску й випрали свій одяг, і вибілили його в крові Агнця. Тому вони перебувають перед Божим престолом і служать Йому вдень і вночі в Його храмі. А Той, хто сидить на престолі, поставить свій намет над ними.
Вони не будуть більше голодувати, і не будуть спраглими, й не буде палити їх сонце, ні жодна спека, тому що Агнець, який посеред престолу, буде пасти їх і водитиме до джерел вод життя, і Бог зітре всяку сльозу з їхніх очей!»

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Йн 10, 14

Алілуя, алілуя, алілуя.

Я є Пастир добрий
І Я знаю своїх, і Мої Мене знають.

Алілуя, алілуя, алілуя.

Євангеліє
Йн 10, 27-30

+ Читання святого Євангелія від Йоана

Того часу Ісус сказав: «Мої вівці  слухаються Мого голосу,  і Я  знаю їх, і вони йдуть слідом за Мною; і  Я даю їм  вічне життя, і  вони не загинуть повік, і ніхто не викраде їх з Моєї руки.
Мій Отець, який дав їх Мені, є більший від усіх, і ніхто не може викрадати з руки Отця. Я і Отець – одне!»

Слово Господнє

Переглядів 32
Додати коментар

Послання Богородиці, Цариці миру, 2 січня 2016 року
"Дорогі діти, як Мати, я щаслива, що є поміж вами, бо хочу вам знову говорити про слова мого Сина і Його любов. Надіюся, що ви приймете мене серцем, бо слова мого Сина і Його любов є єдиним світлом і надією в темряві сьогодення. Це є єдина істина і ви, які приймете і будете жити нею, будете мати чисті і смиренні серця. Мій Син любить тих, які чисті і смиренні. Чисті і смиренні серця оживлюють слова мого Сина, живуть ними, поширюють їх і уможливлюють, щоб Його слова всі почули. Слова мого Сина повертають життя тим, котрі їх слухають. Слова мого Сина повертають любов і надію. Тому, мої милі апостоли, діти мої, живіть словами мого Сина. Любіть один одного, так як Він вас полюбив. Любіть один одного в Його ім’я, пам’ятаючи про Нього. Церква розвивається і росте завдяки тим, хто слухає слова мого Сина, завдяки тим, які люблять, завдяки тим, які страждають і терплять в тиші і надії кінцевого відкуплення. Тому, мої милі діти, нехай слова мого Сина і Його любов будуть першими і останніми думками вашого дня. Дякую вам."

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 164655
11:25, 14-07-2014
Всі статті

Фоторепортаж

«    Травень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати