» » » Літургійні читання на І неділю Великого Посту, рік В (РКЦ)

Літургійні читання на І неділю Великого Посту, рік В (РКЦ)

  • 10 березня 2019, 00:30

Римо-католицький календар
І Неділя Великого Посту, рік В

Перше читання
Втор 26, 4-10

Читання з Книги Второзаконня

Мойсей промовив до народу: «Священик візьме з твоїх рук кошик і поставить його перед жертовником Господа, Бога твого. А ти станеш тоді промовляти перед обличчям Господа, Бога твого: "Блукаючим арамієм був мій батько, він спустився у Єгипет і тулився там як чужинець, малолюдний; там же став він народом велелюдним, потужним і численним. Та єгиптяни зневажали нас, утискали й накладали на нас важке рабство. Тоді зняли ми голос до Господа, Бога батьків наших, і Господь почув наш голос і побачив наше приниження, нашу гірку працю й нашу біду, і вивів нас Господь з Єгипту потужною рукою та простягнутим раменом, серед великого страху, знаків і чудес; і привів нас на те місце й дав нам цю землю, що тече медом і молоком. Тож оце тепер я приношу перші плоди землі, які Ти, Господи, дав мені”.  І поставивши їх перед Господом, Богом твоїм, уклонишся лицем до землі перед обличчям Господа, твого Бога».

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 91(90), 1-2. 10-11. 12-13. 14-15 (П.: пор. 15б)

В утисках моїх будь зі мною, Боже
або: Будь зі мною, Боже, у моїй недолі

Хто живе під захистом Всевишнього, *
у тіні Всемогутнього буде жити.
Нехай він  Господу скаже: +
«Ти – мій притулок, моя твердиня, мій Бог. *
Я на Нього покладатиму надію».

Не найде зло на тебе *
і лихоліття не наблизиться до твого намету.
Адже своїм ангелам накаже про тебе, *
щоби берегли тебе на всіх твоїх дорогах.

Вони на руках тебе будуть носити *
аби ти не спіткнувся об камінь своєю ногою.
На левів і зміїв наступиш, – *
ти потопчеш левенят і потвору!

Адже він припав до Мене, – і Я дам йому спасіння. *
Прославлю його, бо Моє Ім’я пізнав він.
Закличе він до Мене – і Я до нього відізвуся. *
Я з ним у недолі, – Я його визволю і прославлю.

Друге читання
Рим 10, 8-13

Читання з Послання святого апостола Павла до римлян

Брати! Що каже Писання? – «Бли­зь­ко до тебе слово, воно в твоїх устах і в твоєму серці», – тобто слово віри, яке проповідуємо. Якщо визнаєш своїми устами: «Ісус – Господь!» й повіриш у своєму серці, що Бог підняв Його з мерт­вих, то спасешся. Бо серцем віримо для пра­вед­ності, а устами визнаємо для спа­сіння. Писання каже: «Кожний, хто вірить у Нього, не буде засо­ром­ле­ний!» Нема різниці між юдеєм і гре­ком, бо той самий Господь для всіх – щед­рий для всіх, хто кличе Його. Бо кожний, хто тільки при­кличе Господнє Ім’я, буде спа­сен­ний.

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Мт 4, 4б

Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави

Не  хлібом самим житиме лю­дина,
але кожним словом, що вихо­дить з уст Божих.

Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави

Євангеліє
Лк 4, 1-13

Читання святого Євангелія від Луки

Ісус, сповнений Духа Святого, повернувся з-над Йордану, і Духом був приведений в пустелю на сорок днів і був споку­шу­ваний дияволом. І не їв нічого в ті дні, і коли вони скінчилися, Він зголод­нів. І сказав Йому диявол: «Якщо Ти – Син Божий, скажи цьому каменеві, щоби став хлібом!» Та Ісус йому відповів: «Написано, що не  хлібом самим житиме люди­на». І диявол, повівши Його на ви­соку гору, показав Йому в одну мить усі царства світу, і сказав Йому диявол: «Я дам Тобі всю оцю владу та їхню славу, бо мені це передано, і я, кому тільки хочу, тому й даю її; отже, коли Ти поклонишся пе­ре­ді мною, то все це буде Твоїм!» А Ісус у відповідь сказав йому: «Напи­са­но: "Господеві, Богові своєму, по­кло­нятимешся і Йому одному слу­жи­ти­меш!”» Далі повів Його в Єрусалим, і поста­вив на верхівці храму, та ска­зав Йому: «Якщо Ти – Син Божий, кинь­ся звідси додолу, бо написано: "Своїм ангелам накаже про Тебе, щоби берегли Тебе”, а також: "Вони на руках понесуть Тебе, аби Ти часом не спіткнувся об ка­мінь своєю ногою!”» А Ісус у відповідь сказав йому: «Сказано: "Не спокушу­ва­ти­меш Господа, Бога cвого!”» І, закінчивши всі спокушування, ди­явол відійшов від  Нього до часу.

Слово Господнє

Переглядів 39
  • 10 березня 2019, 00:30
  • Друк
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 березня 2008., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Закликаю вас працювати над особистим наверненням. Ви ще далеко від зустрічі з Богом у вашому серці. Тому проводьте якомога більше часу в молитві й поклонінні Ісусові в Пресвятих Дарах, щоб Він перемінив вас і вклав у ваше серце живу віру й прагнення вічного життя. Все минуще, дітоньки, лише Бог неминущий. Я з вами та підбадьорюю вас із любов’ю. Дякую вам, що ви відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 158929
11:25, 14-07-2014
Всі статті
Всі статті

Фоторепортаж

«    Березень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати