» » » Літургійні читання на п’ятницю VII Великоднього тижня (РКЦ)

Літургійні читання на п’ятницю VII Великоднього тижня (РКЦ)

  • 18 травня 2018, 12:53

Римо-католицький календар

П’ятниця VII Великоднього тижня

Перше читання
Ді 25, 13а-21

Читання з Діянь Апостолів

          Цар Аґриппа з Вернікою прийшли в Кесарію вітати Феста. А що вони пробули там чимало  днів, Фест виклав цареві справу Павла: «Є тут – сказав він – один чоловік, якого Фелікс лишив в’язнем. На нього, як я був в Єрусалимі, первосвященики й старші юдейські зробили скаргу, домагаючись його засуду. Я відповів їм, що римляни не мають звичаю когось видавати, поки обвинувачений не матиме обвинуватців перед собою і можливости оборонятися від обвинувачення. Отож, вони прийшли сюди зо мною, а я без жадної проволоки, на другий же день, сівши на судилище, звелів привести того чоловіка. Обвинуватці, що виступили проти нього, нічим не оскаржили його щодо того, в чому я підозрівав зло. Вони ж з ним мали якісь суперечки про їхнє власне суєвір’я та про якогось Ісуса померлого, – а Павло казав, що він живе. Я, безпорадний щодо їхньої суперечки, спитав його, чи він не хоче піти в Єрусалим і там про це судитися. Коли ж Павло вимагав, щоб його справу затримано для вирішення Августа, я повелів його тримати, аж поки його не відправлю до кесаря».
//

          Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 103(102), 1-2. 11-12. 19-20аб (П.: пор. 19а)

Господь на небі утвердив престол свій.
або: Алілуя.

Благослови, душе моя, Господа  *
і  все  нутро  моє – Його  святе  ім’я.
Благослови, душе моя, Господа  *
і не забувай усіх добродійств Його ніколи.        

Бо як високо небо над землею,  *
така велика Його милість над тими, що Його бояться.
Як далеко схід від заходу,  *
так віддалив Він від нас злочинства наші.        

Господь на небі утвердив престол свій,  *
і царство Його усім володіє.
Благословіте Господа, всі ангели Його,  *
могутні силою, ви, що виконуєте Його слово.

Спів перед Євангелієм
Йн 14, 26

Алілуя, алілуя, алілуя

Святий Дух навчить вас усього;
все нагадає, що я сказав вам.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Йн 21, 15-19

+ Слова Євангелія від святого Йоана

          Коли Ісус з’явився своїм учням, поснідавши з ними, сказав до Симона Петра: «Симоне Йонин! Чи любиш ти Мене більш, ніж оці?» «Так, Господи, – відрікає той Йому, – Ти знаєш, що люблю Тебе».  Тож мовить йому: «Паси мої ягнята!»  І знову, вдруге каже до нього: «Симоне Йонин! Чи любиш Мене?»  «Так, Господи, – відвічає Йому, – Ти знаєш, що люблю Тебе».  І мовить йому: «Паси мої вівці!»  І втретє йому каже: «Симоне Йонин! Чи любиш Ти мене?»  І засмутився Петро, що аж утретє його питає: «Чи любиш Мене», – то й каже Йому: «Господи, Ти все знаєш, Ти знаєш, що Тебе люблю!»

          І каже йому Ісус: «Паси мої вівці!  Істинно, істинно говорю тобі: Коли ти молодший був, то підперізувався сам і ходив,  куди сам бажав. А як постарієшся, то руки свої простягнеш, і підпереже тебе інший та й поведе, куди ти не схочеш».  Сказав же Він це, вказуючи, якою то смертю прославить Бога. І промовивши те,  сказав йому Ісус: «Іди за Мною!»

          Слово Господнє

Переглядів 104
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 листопада 2003., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Закликаю вас, щоб цей час для вас був ще більшим заохоченням до молитви. В цьому часі, дітоньки, моліться, щоб Ісус народився у всіх серцях, особливо в тих, які Його не знають. Будьте любов’ю, радістю й миром у цьому немирному світі. Я з вами й заступаюся перед Богом за кожного з вас. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 126572
11:25, 14-07-2014

Фоторепортаж

«    Травень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати