» » » Літургійні читання на середу VI Великоднього тижня (РКЦ)

Літургійні читання на середу VI Великоднього тижня (РКЦ)

  • 09 травня 2018, 09:19

 

Римо-католицький календар

Середа VI Великоднього тижня

Перше читання
Ді 17, 15. 22 – 18, 1

Читання з Діянь Апостолів

         Ті, що проводжали Павла, провели його аж до Атен і повернулись, одержавши наказ для Сили й Тимотея, щоб прийти до нього якнайшвидше.

         Тоді Павло підвівся серед Ареопагу і промовив: «Мужі-атеняни, зо всього бачу, що ви вельми побожні. Переходячи через ваше місто і приглядаючися до ваших святощів, я знайшов жертовник, на якому було написано: „Невідомому богові”. Те, отже, чому ви, не відаючи Його, поклоняєтеся, те я вам звіщаю. Бог, що створив світ і все, що в ньому, Він, бувши Владикою неба і землі, не живе у рукотворних храмах, ані не приймає служби з рук людських, немов би Він потребував чогось, даючи сам усім життя, дихання і все. Він створив з одного ввесь рід людський, щоб він жив по всій земній поверхні, призначивши встановлені часи і границі їхнього оселення, щоб вони шукали Бога, чи, може, навпомацки не знайдуть Його, – хоч Він від кожного з нас недалеко. У Ньому бо живемо, рухаємося й існуєм, як деякі з ваших поетів сказали: „Бо й ми з Його роду”. Бувши, отже, з Божого роду, ми не повинні думати, що божество подібне до золота чи срібла, чи каміння, твору мистецтва і людської вигадки. Та, не зважаючи на ті часи незнання, Бог тепер усюди звіщає людям, щоб усі каялися, бо Він настановив день, коли Він буде судити світ по справедливості, через чоловіка, якого Він призначив(і всім дав поруку, воскресивши Його з мертвих».
//

         Почувши про воскресіння мертвих, деякі почали реготатись, а деякі казали: «Про це послухаємо тебе іншим разом». Тож Павло вийшов з-посеред них. Та деякі мужі пристали до нього й увірували, серед яких і Діонисій Ареопагіт та одна жінка, на ім’я Дамаріса, й інші з ними.

          Після цього Павло вийшов з Атен і прибув до Корінту.

         Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 148, 1-2. 11-12. 13-14а (П.: пор. 13в)

Слави Твоєї повні небо й земля.       
або: Алілуя.

Хваліте Господа з неба,  *
хваліте Його на висотах!
Хваліте Його, всі ангели Його,  *
хваліте Його, всі воїнства небесні!          

Царі землі й усі народи,  *
князі й усі земні судді.
Хлопці, а й дівчата,  *
старі разом з юнацтвом.          

Нехай ім’я Господнє хвалять,  *
високе бо ім’я Його єдине.
Велич Його понад землю й небо:  *
Він підняв ріг народу свого.

Спів перед Євангелієм
Йн 14, 16

Алілуя, алілуя, алілуя.

Я проситиму Отця і дасть вам іншого Потішителя,
щоб з вами був повіки.

Алілуя, алілуя, алілуя.

Євангеліє
Йн 16, 12-15

+ Слова Євангелія від святого Йоана

Ісус сказав до своїх учнів:

         «Багато ще Я маю вам повідати, та не перенесли б ви нині. Тож коли зійде той, Дух Істини, Він і наведе вас на всю правду, – Він бо не промовлятиме від себе, лише буде повідати, що вчує, і звістить те, що настане. І прославить Він Мене, бо з мого візьме і звістить вам.

         Усе, що Отець має, – моє. Тим то й сказав Я вам, що Він з мого візьме і звістить вам».

         Cлово Господнє

Переглядів 411
Додати коментар

Послання Богородиці, Цариці миру, через візіонерку Мір’яну Драгічевич-Солдо, 2
"Дорогі діти, закликаю вас будьте мужніми, щоб не здавалися, бо й  найменше добро, і найменший знак любові перемагають над усе більш явним злом.  Діти Мої, послухайте Мене, щоб добро перемогло, щоб ви пізнали любов Мого Сина. Це є найбільше щастя – руки Мого Сина, які обіймають, Того,  Який любить душу, Того, що дав Себе за вас і завжди дає Себе наново у Євхаристії, Того, що має слова життя вічного. Пізнати Його любов і слідувати Його стопами означає мати багатство духовності. Це багатство, яке дає добрі відчуття й бачить любов та доброту всюди.  Апостоли Моєї любові, діти Мої, ви будьте, як проміння сонця, які теплом любові Мого Сина зігрівають усіх навколо себе. Діти Мої, світу потрібні апостоли любові, світ потребує багато молитви, але молитви, промовленої серцем і душею, а не лише сказаної вустами. Діти Мої, прагніть до святості, але в покорі, у покорі, яка дозволяє Моєму Синові через вас чинити те, що Він бажає. Діти Мої, ваші молитви, ваші слова, думки та діла - усе це вам відчиняє або зачиняє двері до Царства Небесного. Мій Син вам показав дорогу й дав вам надію, а Я вас потішаю й підбадьорюю. Тому що, діти Мої, я пізнала біль, але мала віру й надію. Зараз маю нагороду життя в Царстві Мого Сина. Тому послухайте Мене, майте мужність і не здавайтесь. Дякую вам”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 156694
11:25, 14-07-2014
Всі статті

Фоторепортаж

«    Лютий 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати