» » » Літургійні читання на четвер у Великодній октаві (РКЦ)

Літургійні читання на четвер у Великодній октаві (РКЦ)

  • 05 квітня 2018, 00:30

Римо-католицький календар

Четвер у Великодній октаві

Перше читання
Ді 3, 11-26

Читання з Діянь Апостолів

         Коли кривий, який був оздоровлений, тримався Петра й Йоана, увесь народ, здивований, прибіг до них у притвор, званий Соломоновим.

         Побачивши це Петро, промовив до народу: «Мужі ізраїльські! Чому дивуєтеся з цього? Чому ви дивитесь на нас, немов би ми вчинили власною силою і нашим благочестям те, що оцей ходить? Бог Авраама, Ісаака і Якова, Бог отців наших, прославив слугу свого Ісуса, що Його ви видали й відреклися перед Пилатом, коли цей присудив Його пустити; ви ж Святого і Праведного зреклися і просили, щоб вам помилувано чоловіка душогубця, а Творця життя вбили, якого Бог воскресив з мертвих, чому ми свідки.

         І через віру в Його ім’я – оцього, що ви бачите й знаєте, Його ім’я закріпилось, і віра, що через Нього, дала йому повне видужання перед усіма вами.
//

         Однак, браття, я знаю, що ви через незнання це зробили, як і ваші князі; та Бог здійснив це так, що наперед звістив устами всіх пророків, що Христос має страждати. Тож покайтеся і наверніться, щоб ваші гріхи були стерті; і щоб так прийшли від Господа часи відпочинку, і Він прислав призначеного вам Христа Ісуса. Треба було, щоб Його прийняло небо аж до часу відновлення усього, про що Бог споконвіку говорив устами своїх святих пророків.

         Мойсей сказав: „Господь, Бог наш, піднесе вам Пророка, як мене, з-посеред братів ваших. Ви слухатиметесь Його в усьому, що вам скаже. А кожний, хто не буде слухатися того Пророка, буде викорінений з народу”. Так само всі пророки від Самуїла й ті, що говорили потім, звіщали про ці дні.

         Ви – сини пророків і Завіту, що Бог був заключив із вашими батьками, кажучи до Авраама: „В твоїм потомстві будуть благословенні всі сім’ї землі”.  Вам насамперед Бог воскресив слугу свого і послав Його, щоб Він благословив вас та відвертав кожного з вас від поганих учинків».

         Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 8, 2 і 5. 6-7. 8-9 (П.: пор. 2аб)

Якже предивне ім’я Твоє, Боже
або: Алілуя.

Господи, Боже наш,  *
яке предивне Твоє ім’я по всій землі!
Що той чоловік, що згадуєш про нього,  *
або людська істота, що про неї дбаєш.

Мало чим зменшив єси його від ангелів,  *
славою й честю увінчав його.
Поставив його володарем над творами рук Твоїх,  *
усе підбив йому під ноги.

Вівцю й усю скотину,  *
та ще й дикого звіря,
птицю небесну й рибу в морі,  *
і все, що морськими стежками ходить.

Спів перед Євангелієм
Пс 118(117), 24

Алілуя, алілуя, алілуя

Цей день учинив Господь,
радіймо і веселімся в ньому.

Алілуя, алілуя, алілуя.

Євангеліє
Лк 24, 35-48

+ Слова Євангелія від святого Луки

         Учні розповідали, що сталося в дорозі, і як вони пізнали Ісуса при ламанні хліба.

         Коли ж вони так говорили, сам Ісус став посеред них і до них каже: «Мир вам!»

         Вони ж, налякані та повні страху, думали, що духа бачать. Та Він сказав їм: «Чого стривожились? Чого ті сумніви постають у серцях ваших? Гляньте на мої руки та на мої ноги: це ж Я сам. Доторкніться до Мене та збагніть, що дух тіла й костей не має, як бачите, що Я їх маю». Сказавши це, Він показав їм руки й ноги.

         А як вони з радощів не йняли Йому ще віри й чудувались, Він сказав: «Чи маєте ви тут що їсти?» Вони подали Йому кусень печеної риби. Він узяв його й спожив перед ними.

         Потім Ісус до них промовив: «Це власне ті слова, що Я, бувши ще з вами, сказав вам: Треба, щоб сповнилось усе написане про Мене в законі Мойсея, в пророків та у псалмах».  Тоді відкрив їм розум, щоб вони розуміли Писання.

         І мовив до них: «Так написано, що треба було, щоб Христос страждав і третього дня воскрес із мертвих, і щоб у Його ім’я проповідувалось покаяння на відпущення гріхів усім народам, почавши від Єрусалиму. Ви – свідки того всього».

         Слово Господнє

Переглядів 119
Додати коментар

Послання Богородиці з Меджугор'я, 2 січня 2014
Дорогі діти, щоб ви могли бути Моїми апостолами і щоб могли допомогти всім тим, котрі в темряві, пізнати світло любові Мого Сина, мусите мати чисті і покірні серця. Не можете допомогти, щоб Мій Син народився і царював у серцях тих котрі Його не знають, якщо не царює – якщо не є Царем у вашому серці. Я з вами. Іду з вами, як Мати. Стукаю в ваші серця. Не можуть відкритися, тому що не покірні. Я молюся, моліться і ви, діти Мої люблені, щоб могли Моєму Сину відкрити чисті і покірні серця і прийняти дари, які вам обіцяв. Тоді будете ведені любов’ю і міццю Мого Сина. Тоді будете Моїми апостолами, котрі всюди навколо себе ширять плоди Божої любові. Із вас і через вас буде діяти Мій Син, тому що будете одне. За цим тужить Моє материнське Серце, за єдністю всіх Моїх дітей через Мого Сина. З великою любов’ю благословляю і молюсь за вибраних Мого Сина, за ваших пастирів. Дякую вам.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 123788
11:25, 14-07-2014

Фоторепортаж

«    Квітень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати