» » » Літургійні читання на урочистість Богоявлення (РКЦ)

Літургійні читання на урочистість Богоявлення (РКЦ)

  • 06 січня 2018, 00:30

Римо-католицький календар

 

Урочистість Богоявлення Господнього

Перше читання
Іс 60, 1-6

Читання з Книги пророка Ісаї

Устань, засяй, Єрусалиме! Адже зійшло твоє світло, слава Господня засяяла над тобою! Бо темрява окриває землю, і темнота – народи, а над тобою Господь сяє: слава Його з’явилась над тобою. Народи йдуть до твого світла, царі – до сяйва твого блиску. Поглянь навколо твоїми очима й подивися: усі вони збираються, йдуть до тебе! Сини твої здалека прибувають, дочок твоїх на руках носять. Тоді ти глянеш і засяєш; заб’ється і пошириться в тебе серце, бо скарби моря попливуть до тебе, багатства народів прийдуть до тебе. Безліч верблюдів тебе вкриє, дромадери з Мідіяну та з Ефи. Всі з Шеви прийдуть, несучи золото й ладан, звіщаючи славу Господню.
//

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 72 (71), 1-2. 7-8. 10-11. 12-13 (П.: пор. 11)

Вклоняться Богу всі земні народи

Боже, дай свій суд цареві, – *
і синові царя свою справедливість,
щоб він судив у справедливості народ Твій *
і судом праведним – Твоїх убогих.

За його днів процвітатиме справедливість і буде мир тривалий, – *
доки не зникне місяць.
І він буде панувати від моря і до моря, *
і від ріки аж до краю світу.

Принесуть дари царі островів і Тарсу, – *
принесуть дари царі Шеви і Сави.
Йому всі царі поклоняться, *
Йому служитимуть усі народи.

Бо він визволить знедоленого, що голосить, – *
убогого, в якого помічника немає.
Він змилосердиться над бідним й убогим, *
і спасе душі нужденних.

Друге читання
Еф 3, 2-3а. 5-6

Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян

Брати! Ви, напевно, чули про служіння Божої благодаті, яка дана мені для вас, бо мені через об’явлення відкрита таємниця, В інших поколіннях вона не була виявлена людським синам так, як ось тепер Духом відкрита Його святим апостолам і пророкам, що і язичники є співспадкоємцями, одним тілом і співучасниками обітниці в Ісусі Христі через Євангеліє.

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Пор. Мт 2, 2

Алілуя, алілуя, алілуя

Ми побачили Його зорю на сході
і прийшли поклонитися Господу.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Мт 2, 1-12

Читання святого Євангелія від Матея

Коли Ісус народився у Вифлеємі юдейському за днів царя Ірода, то до Єрусалима прийшли зі сходу мудреці, запитуючи: «Де Цар юдейський, який народився? Бо ми побачили Його зорю на сході й прийшли поклонитися Йому». Почувши це, цар Ірод занепокоївся, а з ним і весь Єрусалим; тож зібравши всіх первосвящеників і книжників народу, він випитував у них, де б мав народитися Христос. Вони ж сказали йому: «У Вифлеємі юдейському, бо так написано пророком: "І ти, Вифлеєме, земле Юдина, нічим не менший серед інших володінь Юди, бо з тебе вийде Вождь, який пастиме народ Мій, Ізраїля”». Тоді Ірод, таємно прикликавши мудреців, вивідав у них про час, коли з’явилася зоря, і, пославши їх до Вифлеєма, сказав: «Ідіть і докладно розвідайте про Дитя; коли ж знайдете, сповістіть мене, щоб і я пішов та поклонився Йому». Вислухавши царя, вони пішли; і ось зоря, яку побачили на сході, йшла перед ними, доки не зупинилася над місцем, де було Дитя. Побачивши зорю, вони зраділи дуже великою радістю. І, увійшовши в дім, побачили Дитя з Його матір’ю Марією. Впавши на коліна, вони поклонилися Йому і, відкривши свої скарбниці, піднесли Йому дари – золото, ладан та миро. Та, одержавши уві сні застереження не повертатися до Ірода, вони вирушили іншою дорогою до своєї країни.

Слово Господнє

Переглядів 49
Додати коментар

Послання Богородиці з Меджугор'я, 25 грудня 2007
Дорогі діти! Я з великою радістю приношу вам Царя Миру, щоб Він благословив вас Своїм благословенням. Поклоняйтесь Йому і присвячуйте час Творцеві, якого прагнуть ваші серця. Пам’ятайте, що ви тимчасово на цій землі, а земні речі можуть принести вам лише малі радості, тоді як через Мого Сина вам дається життя вічне. Я з вами, щоб провадити вас до того, чого прагнуть ваші серця. Дякую вам за те, що відповідаєте на Мій заклик.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 116914
11:25, 14-07-2014

Фоторепортаж

«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати