Літургія на 12 січня, понеділок

  • 11 січня 2026, 20:36
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сам 1, 1-8
Початок Першої книги Самуїла.
Був один чоловік у Раматаїмі, цуфій з гори Ефраїм, на ім’я Елкана, син Єрохама, сина Елігу, сина Тоху, сина Цуфа ефраїмія. Було в нього дві жінки: одна на ім’я Анна, а друга – Пенінна. У Пенінни були діти, а в Анни дітей не було. Щороку чоловік той ходив із свого міста поклонитися й принести жертву Господу Сил у Шіло, де були два сини Елi, Хофні та Пінхас, священики Господні. Коли отже надійшов той день, Елкана приніс жертву і давав Пенінні, своїй жінці, й усім її синам та дочкам по частці. Анні ж давав тільки одну добірну частку, бо любив її; Господь же замкнув її лоно. А тут ще й суперниця її гірко їй дошкуляла з-за її недолі, тому що Господь замкнув її лоно. Отак воно рік у рік бувало, щоразу як вони ходили до Господнього дому; Пенінна завдавала жалю Анні, а Анна плакала й не їла. І сказав їй Елкана, чоловік її: «Чого ти, Анно, плачеш? Чому ти не їси нічого? Чого сумує твоє серце? Хіба я тобі не дорожчий від десятьох синів?»        Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 116, 12-13. 14-15. 16-17. 18-19
Рефрен: Жертву прослави принесу я Богу.
1.Чим я Господу віддячу *
за все добро, яке мені дав Він?
Я підійму чашу спасіння *
і прикличу Ім’я Господнє!
2.Виконаю Господу мої обіти *
перед усім Його народом!
Дорогоцінна в очах Господніх *
смерть Його побожних.
3.О Господи, я Твій слуга, я Твій слуга і син Твоєї слугині. *
Ти розірвав мої кайдани,
Тобі принесу хвали жертву *
і прикличу Ім’я Господнє.
4.Виконаю Господу мої обіти *
перед усім Його народом:
у дворах Господнього дому, *
посеред тебе, Єрусалиме!
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
На­близилося Царство Боже.
Покай­те­ся і віруйте в Євангеліє!
ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 1, 14-20
† Читання святого Євангелія від Марка.
Після того, як був виданий Йоан, Ісус прийшов до Галілеї і проповідував Боже Євангеліє. Він казав: «Сповнився час, і наблизилося Царство Боже. Покайтеся і віруйте в Євангеліє!» А коли проходив біля Галілейського моря, то побачив Симона й Андрія, Симонового брата, які закидали невід у море, оскільки були рибалками. Тож сказав їм Ісус: «Ідіть за Мною, і Я зроблю так, що ви станете рибалками людей». І негайно, покинувши сіті, вони пішли за Ним. А пройшовши дещо далі, Він побачив Якова Зеведеєвого та його брата Йоана, які були в човні та лагодили сіті, і відразу покликав їх. І покинувши свого батька Зеведея в човні з наймитами, вони пішли слідом за Ним. Слово Господнє.
Переглядів 86
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 січня 2010., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Нехай цей час буде для вас часом особистої молитви, щоб у ваших серцях росло зерно віри, і нехай воно виросте в радісне свідчення для інших. Я з вами й усіх вас прагну заохотити: зростайте та радійте в Господі, Котрий вас сотворив. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 335 699
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ

Показати усі
«    Березень 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

А Ви були в Меджугор'є?


Березень 2026 (2)
Лютий 2026 (35)
Січень 2026 (42)
Грудень 2025 (48)
Листопад 2025 (29)
Жовтень 2025 (42)