Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на понеділок ІІІ тижня Великого Посту (РКЦ)

Літургійні читання на понеділок ІІІ тижня Великого Посту (РКЦ)

  • 04 березня 2024, 00:30

Римо-католицький календар

Понеділок ІІІ тижня Великого Посту

Перше читання
2 Цар 5, 1-15а

Читання з Другої Книги Царів.

Тими днями Нааман, начальник війська сирійського царя, був великим чоловіком у свого пана, і поважаний, бо через нього дав був Господь перемогу Сирії. Був він чоловік хоробрий, але прокажений. Одного разу сирійці зробили набіг і забрали з Ізрáїльської землі у полон маленьку дівчинку і вона служила в жінки Наамана.
І сказала вона своїй пані: «От як би мій пан звернувся до пророка, що в Самарії! Той вигоїв би його від прокази».
Пішов Нааман до свого пана й оповів йому: «Так і так, мовляв, говорить дівчинка, що з Ізрáїльської землі».
Сирійський цар і каже: «Іди, я пошлю листа до ізрáїльського царя».
Вибрався він, узявши з собою десять талантів срібла, шість тисяч шеклів золота й десять перемін одежі, і приніс ізрáїльському цареві листа, в якому були такі слова: «Як прийде до тебе цей лист, то знай, що я послав до тебе мого слугу Наамана, щоб ти вигоїв його від прокази».
Як прочитав ізрáїльський цар листа, то роздер на собі одежу й каже: «Хіба я Бог, щоб умертвляти й оживляти, що це він мені присилає вигоїти чоловіка від прокази! Глядіть лишень, він хіба шукає тільки приводу, щоб виступити проти мене!»
Довідавсь Єлісей, Божий чоловік, що ізрáїльський цар роздер на собі одежу, і послав до царя сказати: «Чого ти роздер на собі одежу? Нехай прийде до мене й взнає, що є в Ізрáїлі пророк».
От і прибув Нааман із своїми кіньми та колісницею й зупинився коло дверей дому Єлісея. Вислав до нього Єлісей слугу й звелів сказати: «Іди та обмийся сім раз у Йордані, і тіло твоє знову стане чистим».
Розгнівався Нааман і відійшов, кажучи: «Я був певний, що він сам до мене вийде, стане передо мною, призове ім’я Господа, Бога свого, торкнеться рукою місце прокази і вигоїть мене. Хіба дамаські ріки, Авана та Фарфар, не ліпші, ніж усі ізрáїльські води? Хіба ж не можна було б викупатись у них і стати чистим?» І, обернувшись, пішов геть у гніві.
Слуги ж його приступили до нього й заговорили до нього так: «Коли б тобі  пророк наказав зробити щось важке, хіба ти не зробив би? Оскількі ж більш, коли він тобі сказав: “Викупайся, і будеш чистий”».
Пішов він, поринув сім разів у Йордані, за словом Божого чоловіка, і тіло його знову стало, мов у малого хлопця, і він став чистий. І повернувся він з усім своїм почетом до Божого чоловіка.

Слово Боже

Респонсорійний псалом
Пс 42(41), 2-3; Пс 43(42), 3. 4 (П.: пор. 42(41), 3а)

Бога живого душа моя прагне
або: Прагне душа моя до Бога живого;
коли з’явлюся перед обличчям Божим?

Як олень прагне до джерел потоків водних , *
так душа моя прагне до Тебе, Боже.
Прагне душа моя до Бога, Бога живого. *
Коли прийду і з’явлюся перед обличчям Бога?

Пошли своє світло *
і свою правду.
Вони мене ведуть і допровадять *
до Твоєї святої гори і в Твої оселі.

І я прийду до Божого жертовника, *
до Бога,  радості мого ликування,
Прославлятиму Тебе на арфі, *
Боже, мій Боже!

Спів перед Євангелієм
Пс. 130(129), 5. 7

Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави

Я надіюся на Господа, я надіюся на Його слово,
адже в Господа — милосердя,
і велике визволення — в Нього.

Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави

Євангеліє
Лк 4, 24-30

Слова Євангелія від святого Луки

Коли Ісус прийшов у Назарет, Він сказав народу у синагозі:
«Воістину кажу вам, що жодний пророк не приймається на своїй батьківщині. По правді кажу вам, що багато вдів було у дні Іллі в Ізрáїлі, коли небо замкнулося на три роки й шість місяців, коли стався великий голод по всій землі. Та до жодної з них не був посланий Ілля, тільки в Сарепту Сидонську — до жінки-вдови. І багато було прокажених в Ізрáїлі за пророка Єлисея, але ніхто з них не очистився, тільки Нааман — сирієць!»
Почувши це, всі в синагозі сповнилися гнівом.  І, вставши, вигнали Його геть з міста і повели Його до урвища гори, на якій було збудоване їхнє місто, щоб  Його скинути; та Він, пройшовши поміж ними, віддалився.

Слово Господнє

Переглядів 108
Додати коментар

Послання Богородиці з Меджугор'я, 14 серпня 1984р.
Божа Матір просила, щоб ми це послання прийняли з міцною волею. Особливо Вона про це просила парафіян і вірних з навколишніх місць.  Це явління було нежданим. Іван молився у себе вдома, потім збирався йти до церкви на вечірню службу. Раптом Пресвята Богородиця явилася йому і просила передати людям це послання:  "Я хотіла би, щоб люди молилися разом зі Мною цими днями. Якомога більше! Нехай дотримуються строгого посту щосереди і щоп’ятниці; нехай кожного дня відмовляє хоча б вервицю: радісні, страсні і славні таїнства”. Божа Мати просила, щоб ми прийняли це послання з твердою волею. Особливо Вона просила про це парафіян і вірних з околиць.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 300 431
11:25, 14-07-2014
Всі статті

Фоторепортаж

«    Квітень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

А Ви були в Меджугор'є?


Квітень 2024 (25)
Березень 2024 (41)
Лютий 2024 (37)
Січень 2024 (26)
Грудень 2023 (47)
Листопад 2023 (40)