Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на свято Святого Сімейства, рік Б (РКЦ)

Літургійні читання на свято Святого Сімейства, рік Б (РКЦ)

  • 21 грудня 2020, 09:23

Римо-католицький календар

Святого Сімейства: Ісуса, Марії та Йосифа

Перше читання
Сир 3, 2-6. 12-14

Читання з Книги Сираха

Господь звеличив батька у дітях, і право матері на синах закріпив. Хто шанує батька, той за гріхи умилостивлює і їх уникне, і його щоденна молитва буде вислухана. Хто шанує матір свою, той немов скарби збирає. Хто шанує батька, той матиме втіху в дітях, і в день своєї молитви буде вислуханий. Хто звеличує батька – довго житиме; хто Господеві слухняний – матір свою заспокоїть. Дитино, допомагай твоєму батькові в старості і не засмучуй його за життя; і коли його розум ослабне, будь поблажливим; не зневажай його тоді, коли ти – у розквіті сил. Бо добродійство батькові не буде забуте: воно принесе прощення гріхів і дім твій відновить.

 Слово Боже

Або:

Перше читання
Бут 15, 1-6; 21, 1-3

Читання з Книги Буття

Тими днями було таке слово Господнє до Аврама у видінні: "Не бійсь, Авраме; Я тобі щит. Твоя заплата буде вельми велика”.
Аврам же відповів: "Мій Владико, Господи, що даси мені? Я ходжу бездітним, і господарем дому мого стане Елієзер з Дамаску”. Далі сказав Аврам: "Ось Ти не дав мені потомства і хтось зі слуг мого дому стане моїм спадкоємцем”.
Тож знову слово Господнє було до нього: "Не він буде твоїм спадкоємцем, а те, що вийде з твого лона, буде твоїм спадкоємцем”. І вивів Він його надвір і мовив: "Глянь же на небо і злічи зорі, коли можеш їх злічити!” І сказав до нього: "Таке буде твоє потомство”. І повірив Аврам Господу, й Він зарахував йому те за праведність.
Господь навідав Сарру, як і сказав, і вчинив їй так, як сказав. Сарра зачала і вродила Авраамові сина, в його старості, у той час, який наперед Господь  йому сказав. І назвав Авраам свого сина, що народився йому, що породила йому Сарра, ім’ям Ісаак. 

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 128 (127), 1-2, 3, 4-5 (П.: пор.4)

Благословенний, хто боїться Бога
або: Благословенні всі, хто боїться Бога, хто ходить Його шляхами. 

Блаженний кожний, хто Господа боїться, *
хто Його дорогами ходить.
Ти плоди своїх рук споживати будеш. *
Щасливий ти – і буде тобі добре.

Твоя дружина – як родюча лоза виноградна *
при стінах твого дому.
Твої сини – наче нові оливкові галузки *
навколо твого столу:

Ось такою благословенною буде людина, +
яка Господа боїться. *
Нехай поблагословить тебе Господь із Сіону,
щоби в усі дні життя свого*
ти бачив блага Єрусалима. 

Або:

Псалом респонсорійний
Пс 105, 1-2. 3-3. 5-6. 8-9 (П.: пор. 8а)

Бог про завіт свій завжди пам’ятає
або: Сам Господь, наш Бог, згадав про одвічний свій союз

Прославляйте Господа, Його Ім’я закликайте, *
між народами про діла Його сповіщайте.
Йому співайте, Йому грайте *
роздумуйте про всі Його діла дивовижні.

Його святим Ім’ям хваліться; *
нехай веселиться серце тих, хто Господа шукає.
Шукайте Господа і Його сили, *
постійно шукайте Його обличчя.

Пам’ятайте про Його діла дивовижні, які вчинив Він, *
вироки уст Його і Його чуда.
Нащадки Авраама – Його слуги, *
Сини Якова – Його обранці.

Він навіки заховав у пам’яті завіт свій,*
слово, яке заповів для тисячі родів:
завіт, який уклав з Авраамом, *
свою присягу Ісааку.

Друге читання
Кол 3, 12-21

Читання з Послання святого апостола Павла до колосян

Брати! Зодягніться, як обрані Богом, святі й улюблені, у щире серце милосердне, доброту, покірність, лагідність, довготерпіння, терплячи і прощаючи одне одному, коли хто проти кого має якусь скаргу. Як Господь простив вам, так само й ви робіть.
А понад усе – любов; вона – узи досконалості. Нехай панує у ваших серцях мир Христа, до якого ви і були покликані в одному тілі, й будьте вдячні. Слово Христове нехай перебуває у вас щедро, в усякій мудрості. Навчайте і напоумляйте одні одних псалмами, гімнами, духовними піснями, з вдячністю співаючи Богові у своїх серцях. І все, що тільки робите, – словом або ділом, – усе робіть в Ім’я Господа Ісуса, дякуючи через Нього Богові Отцеві.
Дружини, слухайтеся своїх чоловіків, як личить у Господі. Чоловіки, любіть дружин і не будьте суворі до них. Діти, слухайтеся батьків у всьому, бо це до вподоби Господу. Батьки, не дратуйте ваших дітей, щоб не занепадали духом.

Слово Боже

Або:

Друге читання
Євр 11, 8. 11-12. 17-19

Читання з  Послання до Євреїв

Брати! Вірою Авраам, коли був покликаний іти на місце, яке мав одержати в спадок, – послухався і пішов, не знаючи, куди йде. Вірою ж і сама Сарра, будучи неплідною,  дістала силу зачати, незважаючи на  похилий вік, оскільки вважала вірним Того, хто  обіцяв. І тому  від одного – і до того ж майже померлого – народилося так багато, наче зірок на небі, наче незліченого  піску край моря.
Вірою Авраам, будучи випробуваний, склав Ісаака, і свого  єдинородного приносив у жертву той, хто отримав обітниці; той, кому  було сказано: «В Ісаакові назветься твоє потомство». Оскільки він зрозумів, що Бог має силу воскресити з мертвих, тому  й одержав його назад як символ. 

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Кол 3, 15а. 16а

Алілуя, алілуя, алілуя

Нехай панує у ваших серцях мир Христовий,
слово Христове нехай перебуває у вас щедро.

Алілуя, алілуя, алілуя

Або:

Спів перед Євангелієм
Євр 1, 1-2

Алілуя, алілуя, алілуя

Багато разів і багатьма способами
говорив Бог до батьків через пророків, а цими останніми днями заговорив до нас через Сина.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Лк 2, 22-40

† Читання святого Євангелія від Луки

Коли, згідно із Законом Мойсея, виповнилися дні їхнього очищення, то Ісусові батьки принесли Його до Єрусалима, щоби поставити перед Господом, як то записано в Господньому Законі: «Кожне немовля чоловічої статі, яке відкриває материнську утробу, святим для Господа названим буде». І щоб скласти жертву, згідно зі сказаним у Законі Господнім, – одну пару  горлиць або двоє голубенят.
І ось в Єрусалимі був один чоловік на ім’я Симеон, муж праведний й богобоязний, який очікував утіхи Ізраїля, і Святий Дух був на ньому. І було йому об’явлено Духом Святим, що він не побачить смерті, перш ніж побачить Помазаника Господнього. І прийшов він у Духові до храму. Коли батьки внесли Немовля Ісуса, щоби зробити з Ним за законним звичаєм, він узяв Його в обійми, і благословив Бога,  кажучи: «Нині відпускаєш свого слугу, Владико, згідно зі своїм словом, у мирі, бо мої очі побачили Твоє спасіння, яке Ти приготовив перед обличчям усіх народів: Світло для об’явлення язичникам і славу Твого народу – Ізраїля!»
І Його батько та мати дивувалися усьому тому, що говорилося про Нього. А Симеон поблагословив їх і сказав Марії, Його матері: «Ось, Цей поставлений на руїну та на постання багатьох в Ізраїлі та як знак,  якому будуть противитись; і тобі самій меч прошиє душу, щоб відкрилися задуми багатьох сердець!» 
І була тут Анна – пророчиця, дочка Фануїла з роду Асира; вона постаріла в численних днях своїх, а з чоловіком прожила сім років від діво­цтва свого; вдова вісімдесяти чотирьох років, яка не відходила від храму, служачи вдень і вночі постом та благаннями. І в ту годину, підійшовши, вона про­славляла Господа і говорила про Нього всім, хто чекав на викуп­лен­ня Єрусалима.
А як виконали все за Законом Господнім, вони повернулися до Галілеї, до свого міста Назарета.
Дитина ж росла й міцніла, спов­нюючись мудрості, й благодать Божа була на Ній.

Слово Господнє

Або:

Євангеліє коротше
Лк 2, 22. 39-40

+ Слова Євангелія від святого Луки

Коли, згідно із Законом Мойсея, виповнилися дні їхнього очищення, то Ісусові батьки принесли Його до Єрусалима, щоби поставити перед Господом.
А як виконали все за Законом Господнім, вони повернулися до Галілеї, до свого міста Назарета.
Дитина ж росла й міцніла, спов­нюючись мудрості, й благодать Божа була на Ній.

Слово Господнє

Переглядів 406
Додати коментар

Щорічне послання Богородиці, Цариці миру, через візіонера Якова Чоло, 25 грудня 2018

12 вересня 1998 року, на останньому щоденному явлінні Якову Чоло, Богородиця сказала, що відтепер він матиме явління лише один раз на рік - 25 грудня, на Різдво. Так було й цього року. Явління почалось о 13:38 і тривало до 13:47. Богородиця прийшла з малим Ісусом на руках. Вона передала через Якова наступне послання:

"Дорогі діти, цього благодатного дня особливо закликаю вас до любові. Дітоньки, Бог безмежно любить, і тому, дітоньки, повні довір’я, не дивлячись назад і без страху повністю віддайте Йому ваші серця, щоб Бог наповнив їх Своєю любов’ю. Не бійтеся вірити Його любові й милосердю, бо Його любов сильніша від кожної вашої слабкості та страху. Тому, діти Мої, повні любові у ваших серцях, довіряйте Ісусові й скажіть Йому своє "так", тому що Він єдиний шлях, що веде вас до вічного Отця.”

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 260 254
11:25, 14-07-2014
Всі статті

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Вересень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

А Ви були в Меджугор'є?


Вересень 2021 (32)
Серпень 2021 (42)
Липень 2021 (36)
Червень 2021 (82)
Травень 2021 (52)
Квітень 2021 (49)