Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на понеділок IV звичайного тижня, рік ІІ (РКЦ)

Літургійні читання на понеділок IV звичайного тижня, рік ІІ (РКЦ)

  • 31 січня 2016, 18:00

 

Перше читання
2 Сам 15, 13-14. 30; 16, 5-13а

Читання з Другої Книги Самуїла

Тими днями прийшов посланець до Давида і сказав йому: «Серце ізраїльтян за Авесалома!» І каже Давид усім своїм слугам, що були з ним у Єрусалимі: «Готуйтесь, і тікаймо, бо не буде нам рятунку від Авесалома; мерщій у дорогу, щоб часом він нас зненацька не захопив та не навів на нас лиха й не вигубив міста лезом меча». Давид виходив на Оливну гору й плакав, ідучи; голова у нього була покрита, ішов він босоніж, та й увесь народ, що був з ним – кожний з покритою головою – піднімався, плачучи. Коли цар Давид прибув у Бахурім, був там чоловік із Саулової родини на ім’я Семей, Герів син. Він вийшов і проклинав, кидаючи камінням на Давида та на слуг царя Давида, його ж військо й усі витязі були праворуч і ліворуч від нього. І говорив Семей, проклинаючи: «Геть, геть, мужу крові, мужу Веліала! Повернув на тебе Господь усю кров Саулового дому, що ти замість нього зробився царем. Дав Господь царство в руки Авесалома, твого сина. А тепер упало на тебе нещастя, бо ти чоловік крові!» Тоді Авішай, син Церуї, каже до царя: «Чого ж то оцей здохлий собака проклинає мого пана-царя? Дозволь мені піти й стяти йому голову». Та цар відказав: «Що мені й вам сини Церуї? Якщо проклинає, бо Господь сказав йому: "Проклинай Давида”, – то хто може йому сказати: "Чому ти так робиш?”» І каже Давид до Авішая і до всіх своїх слуг: «Дивіться, ось мій син, що вийшов з мого тіла, наставився на моє життя, то скільки більше оцей веніяминянин? Лишіть його, нехай проклинає, бо це Господь звелів йому. Може, Господь зглянеться на моє горе й віддасть мені добром замість сьогоднішнього прокльону». І йшов Давид із своїми людьми дорогою далі.

Слово Боже

 

Псалом респонсорійний
Пс 3, 2-3. 4-5. 6-7

Встань, о мій Боже, і зішли спасіння

Господи, чому стало так багато тих, хто мені біль спричиняє? *
Багато тих, які повстають проти мене!
Багато душі моїй кажуть: *
«Нема йому спасіння в Богові».

А Ти, Господи, – щит, що оточує мене, моя слава; *
Ти – Той, хто підносить мою голову.
Своїм голосом до Господа я волаю, *
і Він дає відповідь мені зі своєї гори святої.

Я ліг, спав і прокинувся, *
бо Господь мені допомагає.
Тож і й десятків тисяч людей я не побоюся, *
які звідусіль мене оточили.

 

Спів перед Євангелієм
Лк 7, 16

Алілуя, алілуя, алілуя
Великий пророк з’явився між нами,
і Бог свій народ відвідав!
Алілуя, алілуя, алілуя

 

Євангеліє
Мк 5, 1-20

† Читання святого Євангелія від Марка

Того часу Ісус зі своїми учнями перепливли на другий бік моря, до землі Гадаринської. А як Він вийшов з човна, зненацька перестрів Його біснуватий чоловік з гробниць. Жив він у тих гробницях, і ніхто не міг його скувати навіть ланцюгами, бо часто в’язали його путами й кайданами, та він розривав кайдани і нищив пута, і ніхто не міг його приборкати; і завжди, вночі та вдень, він перебував у гробницях і в горах, кричав і бився об каміння. Та коли він здалека побачив Ісуса, то прибіг і поклонився Йому. І, закричавши гучним голосом, каже: «Що Тобі до мене, Ісусе, Сину Бога Всевишнього? Заклинаю Тебе Богом, не муч мене!» Оскільки Він говорив йому: «Нечистий духу, вийди з людини!» Ісус запитав його: «Яке твоє ім’я?» Той каже Йому: «Легіон моє ім’я, – бо нас багато!» І дуже благав Його, щоб не виганяв їх з цієї околиці. Паслося ж там на горі велике стадо свиней. І просили Його, кажучи: «Пошли нас у свиней, щоб у них увійшли ми!» І Він дозволив їм. Тож повиходили нечисті духи, увійшли у свиней, і кинулося стадо – десь зо дві тисячі – з кручі в море та втопилося в морі. А ті, хто їх пас, втекли й сповістили в місті та в селах. І люди вийшли побачити, що сталося. І приходять до Ісуса, і бачать, що біснуватий – той, хто мав легіон, – сидить одягнений і при своєму розумі; й вони злякалися. Розповіли ж їм очевидці, що сталося з біснуватим, і про свиней. І почали благати Його покинути їхню околицю. І коли Він сідав у човен, то просив Його біснуватий, щоби бути з Ним. Та Він йому не дозволив, але сказав йому: «Іди до свого дому, до своїх, і сповісти їм, що для тебе Господь зробив, як змилосердився над тобою!» Тож пішов він та й почав проповідувати в Десятимісті про те, що зробив для нього Ісус, і всі дивувалися.

Слово Господнє

Переглядів 1 915
Додати коментар

Послання Богородиці, 5 червня 1986р., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Сьогодні закликаю вас, щоб ви вирішили, чи хочете здійснювати послання, які вам даю.Бажаю, щоб ви були ревні в проживанні та поширенні послань. Особливо, дорогі діти, хочу, щоб ви всі були відблиском Ісуса, що буде світити цьому невіруючому світу, який крокує в темряві. Хочу, щоб ви всі були світлом для всіх і щоб у світлі свідчили. Дорогі діти, ви не покликані до темряви, а ви покликані до світла. Тому будьте світлом своїм життям. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 260 229
11:25, 14-07-2014
Всі статті

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Вересень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

А Ви були в Меджугор'є?


Вересень 2021 (32)
Серпень 2021 (42)
Липень 2021 (36)
Червень 2021 (82)
Травень 2021 (52)
Квітень 2021 (49)