Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на Святвечір (РКЦ)

Літургійні читання на Святвечір (РКЦ)

  • 24 грудня 2015, 11:46

Святвечір

Ранкова Меса

Перше читання

2 Сам 7, 1-5. 8б-12. 14а. 16

Читання з Книги пророка Самуїла

Коли цар Давид замешкав у своїм палаці, дав Господь йому спокій від усіх ворогів навколо, тож промовив цар до пророка Натана: "Оце я живу в кедровім палаці, а ковчег Божий стоїть  посеред намету!” І відповів Натан цареві: "Все, що маєш на серці, йди й чини, бо Господь з тобою”. Але тієї ж самої ночі прийшло слово Господнє до Натана: "Іди й скажи рабові моєму Давидові: так Господь говорить: ” Чи ти будуватимеш Мені дім на мешкання? Я взяв тебе від отари з пасовиська, щоб ти був князем над моїм народом, над Ізраїлем, Я був з тобою усюди, куди ти ходив. Я викорінював усіх твоїх ворогів з-поперед тебе й зробив великим ім’я твоє, як ім’я тих, що найбільші на землі. Я призначу місце моєму народові Ізраїлеві і насаджу його, й він буде на ньому жити і не зазнає більш тривоги, бо беззаконні не будуть більш його гнобити, як раніше, з того часу, як Я поставив суддів над моїм народом Ізраїлем. Дам тобі спокій від усіх твоїх ворогів. І оце Господь звіщає тобі, що Він збудує тобі дім. А як сповняться твої дні й ти спочинеш з твоїми батьками, Я поставлю тобі твоє потомство, що вийде з твого  лона, й утверджу його царство. Я буду його батьком, а він буде Мені сином. Твій дім і твоє царство переді Мною повіки існуватиме, і престол твій закріпиться повіки".

Cлово Боже

 

Псалом респонсорійний

Пс 89(88)

Про милість Божу буду ввік співати

Про ласки Господні співатиму повіки, *
і по всі роди звіщатиму устами твою вірність.
Я мовив: "Ласка збудована повіки”. *
На небі утвердив ти Твою вірність.

Я заключив союз із моїм вибранцем; *
поклявся Давидові, слузі моєму:
"Повіки утверджу твого потомка *
і по всі роди твій престол збудую".

Він буде мене взивати: "ти мій батько, *
мій Бог, скеля спасіння мого".
Повіки берегтиму йому милість *
і з ним союз мій буде непохитний.

 

Спів перед Євангелієм

Алілуя, алілуя, алілуя
Всходе, сяйво вічного світла і сонце справедливості,
прийди і освіти тих, що знаходяться в темноті і темряві смерті.
Алілуя, алілуя, алілуя

 

Євангеліє

Лк 1, 67-79

† Читання святого Євангелія від Луки

Того часу Захарія, батько Йоана, наповнився Духом Святим і став пророкувати, промовляючи: «Благословенний Господь, Бог Ізраїля, бо Він відвідав і викупив свій народ, і підніс нам ріг спасіння у домі свого слуги Давида, як заповів відвіку устами святих своїх пророків: спасіння від наших ворогів і від руки всіх, хто ненавидить нас, щоб виявити милість нашим батькам і згадати свій святий союз: клятву, котру Він дав нашому батькові Авраамові, що дасть нам, визволеним з рук ворогів, без страху служити у святості й праведності перед Ним по всі наші дні. І ти, дитино, будеш названа пророком Всевишнього, бо ти йтимеш перед Господом, щоби приготувати Йому дорогу; щоби дати пізнати Його народові спасіння через прощення їхніх гріхів; аби через превелике милосердя нашого Бога, в якому нас відвідає Сонце, що сходить на висоті, освітити тих, які сидять у темряві та в смертній тіні, й спрямувати наші ноги на дорогу миру!»

Cлово Господнє

 

Вечірня Вігілійна Меса (але не Пастирка)

Меса відправляється ввечері 24 грудня перед Першою Вечірнею Різдва Господнього, або після неї.

Перше читання

Іс 62, 1-5

Читання з Книги пророка Ісаї

Заради Сіону я не замовкну, Єрусалиму заради не втихну, аж доки, мов світло, не засяє його спасіння, наче смолоскип, запалає. Тоді народи побачать твою справедливість, усі царі – твою славу. І зватимуть тебе вже новим ім’ям, яке виречуть Господні уста. Блискучою короною в руці Господній будеш, царським вінцем у руці Бога твого. Не зватимуть більше тебе: «Покинутою», не зватимуть твою землю: «Полишеною», а зватимуть тебе: «Моя у ній утіха», а твою землю: «Заміжня», бо Господь тебе уподобав, і земля твоя матиме мужа. І як одружується хлопець з дівчиною, так твій будівничий одружиться з тобою. Як молодий радіє молодою, так Бог твій радітиме тобою.

Слово Боже

 

Псалом респонсорійний

Пс 89(88)

Про милість Божу буду ввік співати

Я уклав завіт зі своїм вибранцем, *
поклявся Давидові, рабові своєму:
Навіки затверджую твоїх нащадків *
і буду підтримувати твій престол з покоління в покоління.

Блаженний народ, який переможний клич знає! *
Господи, вони ходитимуть у сяйві Твого обличчя.
Твоїм Іменем увесь день вони будуть радіти, *
і Твоєю правдою вони звеличені будуть.

Він закличе до Мене: «Ти – мій Отець, *
мій Бог, скеля мого спасіння!»
Навіки зберігатиму над ним своє милосердя, *
і Мій завіт буде йому вірний.

 

Друге читання

Діян 13, 16-17. 22-25

Читання з Книги Діянь Апостолів

Коли Павло прибув до Антіохії  Пісидійської, підвівшись у синагозі і давши знак рукою, сказав: «Мужі ізраїльські й ви, хто боїться Бога, слухайте! Бог цього народу, Ізраїля, вибрав наших батьків і вивищив народ, коли вони перебували в Єгипетській землі, і з простягненим раменом вивів їх із неї. Він поставив їм царем Давида, якому засвідчив і сказав: "Знайшов Я Давида, сина Єссея, мужа по Моєму серцю, – він виконає всі Мої веління!” З його потомства Бог за обітницею дав Ізраїлеві Спасителя Ісуса. Йоан перед Його приходом проповідував хрещення покаяння всьому ізраїльському народові. А коли Йоан завершував свій шлях, то казав: "За кого ви мене вважаєте? Це не я! Але йде за мною Той, якому я не гідний розв’язати взуття на ногах!”»

Слово Боже

 

Спів перед Євангелієм

Алілуя, алілуя, алілуя
Неправедність землі завтра знищена буде
і воцариться над нами Спаситель світу.
Алілуя, алілуя, алілуя

 

Євангеліє

Мт 1, 1-25 – Довше

Мт 1, 18-25 – Коротше

† Читання святого Євангелія від Матея

Книга родоводу Ісуса Христа, сина Давидового, сина Авраамового. Авраам породив Ісаака. Ісаак породив Якова. Яків породив Юду та братів його. Юда породив Фареса і Зару від Тамари. Фарес породив Есрома. Есром породив Арама. Арам породив Амінадава. Амінадав породив Наассона. Наассон породив Салмона. Салмон породив Вооза від Рахави. Вооз породив Овида від Рути. Овид породив Єссея. Єссей породив царя Давида. А Давид породив Соломона від дружини Урія. Соломон породив Ровоама. Ровоам породив Авію. Авія породив Асафа. Асаф породив Йосафата. Йосафат породив Йорама. Йорам породив Озію. Озія породив Йоатама. Йоатам породив Ахаза. Ахаз породив Єзекію. Єзекія породив Манасію. Манасія породив Амоса. Амос породив Йосію. Йосія породив Єхонію та його братів під час вавилонського переселення. А після вавилонського переселення Єхонія породив Салатиїла. Салатиїл породив Зоровавеля. Зоровавель породив Авіюда. Авіюд породив Еліякима. Еліяким породив Азора. Азор породив Садока. Садок породив Ахима. Ахим породив Еліюда. Еліюд породив Елеазара. Елеазар породив Маттана. Маттан породив Якова. Яків породив Йосифа, чоловіка Марії, від якої народився Ісус, названий Христом. Усіх же поколінь, від Авраама до Давида, – чотирнадцять поколінь; і від Давида до вавилонського переселення – чотирнадцять поколінь; і від вавилонського переселення до Христа – чотирнадцять поколінь. А народження Ісуса Христа відбулося так. Коли Його мати Марія була заручена з Йосифом, перш ніж вони зійшлися, виявилося, що вона мала в лоні від Духа Святого. А Йосиф, її чоловік, будучи праведним і не бажаючи її ославити, вирішив таємно відпустити її. Щойно він про це подумав, як ось Господній ангел з’явився йому уві сні, кажучи: «Йосифе, сину Давидів, не бійся прийняти Марію, дружину свою, бо зачате в ній є від Духа Святого. Вона ж народить Сина, і даси Йому ім’я Ісус, бо Він спасе свій народ від його гріхів». Це ж усе сталося, щоби збулося Господнє слово, сказане через пророка: «Ось, діва матиме в лоні та народить Сина, і дадуть Йому ім’я – Еммануїл», що означає: «З нами Бог». Прокинувшись від сну, Йосиф вчинив так, як наказав йому Господній ангел, і прийняв свою дружину і не пізнав її, аж поки вона не народила Сина, і дав Йому ім’я Ісус.

 Слово Господнє

Коротше:

Народження Ісуса Христа відбулося так. Коли Його мати Марія була заручена з Йосифом, перш ніж вони зійшлися, виявилося, що вона мала в лоні від Духа Святого. А Йосиф, її чоловік, будучи праведним і не бажаючи її ославити, вирішив таємно відпустити її. Щойно він про це подумав, як ось Господній ангел з’явився йому уві сні, кажучи: «Йосифе, сину Давидів, не бійся прийняти Марію, дружину свою, бо зачате в ній є від Духа Святого. Вона ж народить Сина, і даси Йому ім’я Ісус, бо Він спасе свій народ від його гріхів». Це ж усе сталося, щоби збулося Господнє слово, сказане через пророка: «Ось, діва матиме в лоні та народить Сина, і дадуть Йому ім’я – Еммануїл», що означає: «З нами Бог». Прокинувшись від сну, Йосиф вчинив так, як наказав йому Господній ангел, і прийняв свою дружину і не пізнав її, аж поки вона не народила Сина, і дав Йому ім’я Ісус.

Слово Господнє

Переглядів 1 809
Додати коментар

Послання Богородиці, 7 листопада 1985р., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Закликаю вас любити ближнього; любити того, від кого вам приходить зло. Так зможете з любов’ю збагнути намірення сердець. Моліться й любіть, дорогі діти! Любов’ю можете зробити й те, щодумаєте є неможливим. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 255 517
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Липень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

А Ви були в Меджугор'є?


Липень 2021 (30)
Червень 2021 (82)
Травень 2021 (52)
Квітень 2021 (49)
Березень 2021 (76)
Лютий 2021 (52)