Меджугор'є - місце молитви, миру » Роздуми над посланнями » О.Славко Барбаріч OFM » Іспит сумління через вдячність (о. Славко Барбарич, OFM)

Іспит сумління через вдячність (о. Славко Барбарич, OFM)

  • 05 квітня 2021, 11:31
Іспит сумління через вдячність (о. Славко Барбарич, OFM)Свою совість можна випробувати різними способами. Але будь-який іспит сумління складається з питань щодо ставлення до Бога, до самого себе, до ближнього й до всього створеного. Спробуймо випробувати своє сумління через вдячність, тобто саме вдячність стане основою для наших питань, відповідей, молитов і роздумів.
Для того, щоб краще зрозуміти, спочатку розберімося, що таке вдячність.


Подяка – це спосіб вираження віри. Хто дякує Богові, той дійсно визнає Його своїм Господом і Творцем, приймає Його у своєму житті. Бути вдячним – значить із радістю приймати дарунки, які дає Господь, і використовувати їх згідно з Його волею.
Дякувати – значить вірити серцем. А вірити серцем – означає бути безперервно з’єднаним із Богом, у всьому Його бачити, помічати Його дію, співпрацювати з Ним.
Подяка не означає лише сказати Богові «дякую», але співпрацювати з Ним. Це і є справжній зміст виголосу в молитві «Отче наш»: «Нехай буде воля Твоя!» Тема подяки відразу ж ставить нас перед Богом, перед самим собою, перед іншою людиною, перед усією природою й творінням та чекає від нас відповіді.
Невдячність включає в себе невизнання Бога, неприйняття дарів, відмову співпрацювати з Ним та оточенням, унаслідок чого ми починаємо зловживати отриманими дарами й талантами.
Насіння квітки висловлює свою подяку через свій зріст, цвітіння, прикрашаючи собою світ. Якби все насіння відмовилося бути слухняним і перестало рости, то в нас би більше не було ні квітів, ні плодів, ні можливості жити далі.
Найглибшу вдячність людина висловлює тоді, коли дозволяє Богові діяти в ній, коли прославляє Господа в міру свого розвитку й дозрівання як особистості. У той же час найбільша невдячність проявляється тоді, коли людина відмовляється від співпраці з Богом, залишаючись на півдорозі свого зростання.
Ті, хто слухає меджуґорські послання, щоразу в кінці послання чують слова подяки: «Дякую вам, що відповіли на Мій заклик».
Крім подяки, яку Богородиця висловлює наприкінці кожного послання, є слова, які особливим чином закликають нас до вдячності:
"Дорогі діти! Сьогодні вас закликаю, щоб ви дякували Богові за всі дари, які ви відкрили впродовж свого життя. І за найменший дар, який ви відчули. Я дякую вам і хочу, щоб усі відчули радість дарів і щоб Бог був усім для кожного з вас. А тоді, дітоньки, ви зможете неустанно зростати на дорозі святості. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик". 25 вересня 1989 р.
Переглядів 414
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 травня 1998., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Сьогодні закликаю вас молитвою й жертвою приготуватися на пришестя Святого Духа. Дітоньки, це є час благодаті, тому вас знову закликаю, щоб ви вирішили вибрали Бога-Творця. Дозвольте Йому вас переобразити та змінювати. Нехай ваше серце буде готове слухати й жити всім тим, що Святий Дух має у Своєму плані для кожного з вас. Дітоньки, дозвольте Святому Духові вести вас дорогою істини й спасіння до життя вічного. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

А Ви були в Меджугор'є?


Квітень 2021 (36)
Березень 2021 (76)
Лютий 2021 (52)
Січень 2021 (47)
Грудень 2020 (64)
Листопад 2020 (45)