До посту покликані всі

  • 05 жовтня 2016, 13:40

До посту покликані всіНе слід забувати, що постити повинні і здорові, і хворі, і молоді, і літні, і заможні, і потребуючі, і святі, і грішні – хоча плоди для кожного, звичайно, різні.

Так, здорові за допомогою посту й молитви зможуть краще зрозуміти тих, хто хворий. Хворим буде легше нести свій хрест, а також, судячи з досвіду багатьох, легше й видужати.

Молоді через молитву й піст зможуть зберегти свою свободу й не дати себе поневолити поганим звичкам, стануть легше їх розпізнавати й успішніше з ними боротися. Літнім з допомогою посту й молитви буде легше зберегти мир і проживати свої дні радісніше, стаючи ще більш великодушними та вдячними за своє життя.

Заможні завдяки посту й молитві збагнуть свої потреби й те, що мають у власності: так їм буде легше ділитися з нужденними братами. Піст і молитва допоможуть не загордіти в багатстві й захистять від несправедливості в стосунках. Піст та молитва допоможуть їм бути вдячними за те, чим вони володіють.

Повернутися до посту й молитви в біблійному розумінні означає створювати умови для нового життя...

 

 

Тим, хто в потребі, піст і молитва допоможуть легше нести хрест бідності й не впадати в спокусу, думаючи, що в них буде все, коли матимуть більше чи як вони розбагатіють. Піст захистить їх від зневіри.

Тому, хто грішить, піст і молитва дадуть можливість краще усвідомити свою гріховність, ясніше побачити власну відповідальність, щиро покаятися й здобути сили звільнитися від зла й гріха.

Святі за допомогою посту й молитви будуть зростати в любові, вірі, надії, відданості й довір’ю до Бога.

Піст і молитва могли б допомогти і в збереженні довкілля: стало б менше відходів, і ми змогли б подолати глобальну світову небезпеку – витрачати всі природні багатства з такою швидкістю, ніби ми останнє покоління на світі.

 

 

Піст мусить вернутися й зайняти своє місце — заради нас самих, заради природи, заради інщих людей і, в кінцевому підсумку, заради наших стосунків із Богом!

 

 

 

Зараз, коли пишеться ця книга, не припиняються розмови про третє тисячоліття й про те, що воно нам несе. Але було б кращим відповісти на питання: а якими ми самі ввійдемо в третє тисячоліття? Бо якщо ми ввірвемося в нього з гординею, жадібністю, ненаситністю до їжі та пиття та в безперервній гонитві за матеріальними благами, то будемо безконечно спричиняти катастрофи, конфліктувати одне з одним через егоїзм та зажерливість, тим самим руйнувати і сім’ї, і церковні спільноти, і світ узагалі.

Повернутися до посту й молитви в біблійному розумінні означає створювати умови для нового життя.

ПІСТ НЕ ПОВИНЕН БІЛЬШЕ ЗАЛИШАТИСЯ ЗАБУТИМ І НЕЗРОЗУМІЛИМ. ВІН МУСИТЬ ВЕРНУТИСЯ Й ЗАЙНЯТИ СВОЄ МІСЦЕ – ЗАРАДИ НАС САМИХ, ЗАРАДИ ПРИРОДИ, ЗАРАДИ ІНШИХ ЛЮДЕЙ І, В КІНЦЕВОМУ ПІДСУМКУ, ЗАРАДИ НАШИХ СТОСУНКІВ ІЗ БОГОМ!

Канадський бенедиктинець Адальберт де Вог у своїй книзі «Полюбити піст» віддає належне Меджуґор’ю в тому, що закликом до посту воно допомогло Церкві повернутися до практики посту.

«Релігійний піст не щез зовсім. Останні [за часом] явління Пресвятої Богородиці повернули вартість древньому уставові посту на хлібі й воді в середу й п’ятницю. А проте західному християнству не вистачає живого досвіду й духовної мотивації [до посту]»

(Vogue, Adalbert de, To Love Fasting, The Monastic Experience. Petersham, MA 01366, 1994, str 38, 105).

 

Фрагменти з книги отця Славка Барбарича «Постіть серцем», Розділ 4, 4.28

Переглядів 2645
Додати коментар

Послання Богородиці, 3 квітня 1986р., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Хочу вас закликати проживати Службу Божу. Є багато вас, які відчули красу Служби Божої, а є й ті, хто приходить неохоче. Я вибрала вас, дорогі діти, й Ісус дає вам Свої благодаті у Службі Божій. Тому свідомо проживайте Службу Божу, і нехай буде для вас радісним прихід. Із любов’ю приходьте й приймайте Службу Божу. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 180026
11:25, 14-07-2014
Всі статті
Всі статті

Фоторепортаж

«    Серпень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Серпень 2019 (42)
Липень 2019 (42)
Червень 2019 (42)
Травень 2019 (48)
Квітень 2019 (43)
Березень 2019 (42)