Піст Ісуса: Ісус і Адам

  • 17 травня 2016, 13:46

Піст Ісуса: Ісус і Адам«Потому Ісус був поведений Духом у пустиню, щоб диявол Його спокушав. І постив Він сорок день і сорок ночей, а вкінці зголоднів. І ось приступив до Нього спокусник, і сказав: Коли Ти Син Божий, скажи, щоб каміння це стало хлібами! А Він відповів і промовив: Написано: Не хлібом самим буде жити людина, але кожним словом, що походить із уст Божих. Тоді забирає диявол Його в святе місто, і ставить Його на наріжника храму, та й каже Йому: Коли Ти Син Божий, то кинься додолу, бож написано: Він накаже про Тебе Своїм Анголам, і вони на руках понесуть Тебе, щоб об камінь коли не спіткнув Ти Своєї ноги. Ісус відказав йому: Ще написано: Не спокушуй Господа Бога свого! Знов диявол бере Його на височезную гору, і показує Йому всі царства на світі та їхнюю славу, та й каже до Нього: Це все Тобі дам, якщо впадеш і мені Ти поклонишся! Тоді каже до нього Ісус: Відійди, сатано! Бож написано: Господеві Богові своєму вклоняйся, і служи Одному Йому! Тоді позоставив диявол Його. І ось Анголи приступили, і служили Йому.» (Від Матвія 4:1-11)

 

Спокушання Ісуса в пустелі відбулося перед початком Його діяльності. Отже, Ісус іде в пустелю. Там Він молиться й постить.

Перше спокушання стосується речей матеріальних.

Друге спокушання полягає в тому, щоб Ісус випробував Отця, аби побачити чи Бог, Якого Він називає своїм Отцем, втрутиться, щоб Його вберегти у випадку падіння. Ісус відмовляється, бо це було би спокушанням Бога. Іншими словами, якщо людина чинить щось, що веде у прірву, чи Бог відповість на такий виклик? Ісус застерігає, що не можна випробовувати Бога, що слід дотримуватися закону, що його Сам Бог заклав у природу.

Третє спокушання є спокушання владою. Треба поклонитися дияволу, і в нагороду він дасть владу. Ісус відкидає усі спокус і тільки тоді до Нього приступають ангели і Йому служать.

Святий Матей невипадково саме так сприймає і показує початок Ісусової діяльності. Ісус прийшов, аби виправити гріх Адама і Єви. Вони мали все, але все втратили, бо стали сліпі до всього, що мають, але відкрили очі на те, що їм було заборонено і чого вони не мали. Посягаючи на заборонене, вони хотіли мати й те, що їм не належало, тому втратили все й були змушені йти у пустелю взаємин із Богом і одне з одним. Опинилися в пустелі відразу, коли були змушені покинути рай і гармонію взаємин між людиною, Богом і природою.

Ісус прийшов урятувати всіх, оновити занепалий світ і відкрити йому шлях спасіння. Тому Він Сам повинен був піти в «пустелю» як наслідок гріха. Щоб могти започаткувати новий світ, світ Царства Божого і так відкрити людині новий шлях, шлях спасіння. Після того, як не посягнув на заборонене, як це зробили Адам і Єва, приходять ангели, знак відновленого раю – Царства Божого, і Йому служать.

Так Ісус особисто входить до нового Царства і всім відкриває шлях спасіння там, де воно для всіх було втрачене.

Цей процес є істиною що стосується всіх людей. Коли мають усе, часто і втрачають усе, бо, перебуваючи в достатку, забувають Бога і не думають про Його присутність. Коли ж втрачають Бога, тоді справді починають його шукати, бо пустеля взаємин із Богом і людиною є для людини нестерпною.

З цього епізоду добре видно образ людини: вона може мати мир і жити у щасті тоді, коли долає свою пустелю, повністю передає своє життя Богові, коли долає любов до матеріального, марнославність, жадобу влади і будь-яке спокушання Бога.

Оскільки піст був таким важливим у житті Ісуса, був умовою відкривання Божого шляху, це ж значення посту маємо відкрити й ми. Ті, хто постять, входять у свою власну пустелю і там знову вибирає Бога, а вирішивши вибрати Бога, кладуть початок новому світові, світові Царства Божого.

Новий світ не може постати без того, щоб людина не побувала у пустелі, там, де їй легше розпізнати зло та Злого і де вона успішно бореться за добро.


Фрагмент з книги о. Славка Барбаріча «Постіть серцем».

 

Переглядів 1616
Додати коментар

Послання Богородиці з Меджугор'я, 20 вересня 1984р.
"Дорогі діти! Сьогодні закликаю вас почати піст від серця. Багато людей постить, але тільки тому, що всі постять. Це стало звичаєм, якого ніхто не хоче порушити. Прошу парафію постити з вдячності, що Бог дозволив, аби Я залишилася у цій парафії так довго. Дорогі діти, постіть і моліться серцем. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик!”

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 180026
11:25, 14-07-2014
Всі статті
Всі статті

Фоторепортаж

«    Серпень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Серпень 2019 (42)
Липень 2019 (42)
Червень 2019 (42)
Травень 2019 (48)
Квітень 2019 (43)
Березень 2019 (42)