» » » Літургійні читання на п’ятницю ХІІІ звичайного тижня, рік І

Літургійні читання на п’ятницю ХІІІ звичайного тижня, рік І

  • 05 липня 2019, 00:30

Римо-католицький календар
П’ятниця ХІІІ звичайного тижня, рік І

Перше читання
Бут 23, 1-4. 19; 24, 1-8. 10. 48. 62-67 

Читання з Книги Буття

    Сара прожила сто двадцять сім років. Вмерла вона в  Кіріят-Арбі, себто в Хевроні, в Ханаан-краю. Тож Авраам увійшов справляти жалобу по Сарі та плакати по ній. 
    Потім Авраам устав від мертвої своєї і промовив до синів Хета, кажучи: «Чужинець я і приходень у вас. Дайте мені серед вас посілість на гріб, щоб я міг поховати з очей моїх мою мертву». Після того ж Авраам поховав Сару, свою жінку, в печері на полі Махпела, проти Мамре, тобто Хеврону, в Ханаан-краю.
    Постарівся віком Авраам, і Господь благословив Авраама в усьому. 
    Тоді Авраам сказав своєму слузі, найстаршому в його Господі, що правив усім його маєтком: «Поклади лишень руку під моє стегно. Я заклинаю тебе Господом, Богом неба й Богом землі, що не візьмеш ти моєму синові жінку з дочок  ханаанян, серед яких я перебуваю, а підеш у мій край, до рідні моєї, і візьмеш жінку синові моєму Ісаакові». 
    Слуга ж мовив до нього: «А якщо жінка не захоче йти за мною в край цей, чи маю відвести твого сина назад у край, звідки ти вийшов?» 
    Тоді Авраам відповів йому: «Гляди, щоб ти не відводив туди мого сина! Господь, Бог неба, який вивів мене з дому мого батька та з мого рідного краю, і який говорив до мене та клявсь мені словами: „Потомству твоєму дам я цю землю”, – Він пошле свого ангела перед тобою і візьмеш звідтіля жінку моєму синові. А як жінка не захоче йти з тобою, то ти будеш вільний від тієї клятви, що нею мені поклявся. Тільки сина мого туди не повертай!» 
    По тому взяв слуга десять верблюдів з-поміж верблюдів свого пана й вирушив у дорогу; з найліпшим, що лиш було в його пана, знявсь він і рушив у дорогу в Арам Нагараїм, у місто Нахора. Там слуга взяв його племінницю Ревеку за жінку для його сина. І відпустили Ревеку з її нянькою зі слугою Авраама та його людьми.
    Ісаак прийшов був тоді  з дороги до криниці Лахаї-Рої, бо він жив у краї Негев. Раз вийшов Ісаак підвечір пройтися в полі. Підвів свої очі й бачить – ось ідуть верблюди. Ревека також підняла очі й, побачивши Ісаака, зійшла з верблюда, та й каже до слуги: «Хто то цей чоловік, що йде полем нам назустріч?» Слуга ж відрік: «То мій пан». Тоді вона взяла намітку та й накрилась. 
    І розповів слуга Ісаакові все, що вчинив був. Тоді ввів її Ісаак у шатро Сари, своєї матері, і взяв він Ревеку та й стала вона йому за жінку. Він же полюбив її, і було це для нього розрадою після смерти матері своєї.

   Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 106(105), 1-2. 3-4а. 4б-5 (П.: пор.1)

Хваліте Бога, бо Він дуже добрий

Хваліте Господа, бо добрий, *
бо милість Його повіки.
Хто може розповісти про подвиги Господні, *
усю славу Його розголосити?
    
Щасливий, хто пильнує право *
й увесь час творить справедливість!
Згадай, о Господи, про мене у благоволінні *
до народу Твого!
   
Навідайся з Твоєю допомогою до мене, *
щоб я міг бачити Твоїх  вибранців щастя,
щоб міг радіти радістю Твого народу, *
щоб міг хвалитися Твоєю спадщиною

Спів перед Євангелієм
Мт 9, 12б. 13б

Алілуя, алілуя, алілуя

Здорові не потребують лікаря, лише хворі,
Я прийшов кликати не праведних, а грішних.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Мт 9, 9-13

+ Слова Євангелія від святого Матея

    Ідучи з Капернауму, Ісус побачив мимохідь чоловіка, на ім’я Матей, що сидів на митниці, і сказав до нього: «Іди за Мною!» Той устав  пішов слідом за Ним. 
    Коли Ісус був при столі  в його домі, прийшло багато митарів і грішників, то й посідали з Ним і з Його учнями. Побачивши це, фарисеї почали говорити Його учням: «Чого це ваш учитель їсть з митарями та грішниками?» 
    Почувши те, озвався: «Здорові не потребують лікаря, лише хворі. Ідіть, отже, і навчіться, що значить: „Я милосердя хочу, а не жертви”. Бо Я прийшов кликати не праведних, а грішних».

   Слово Господнє

Переглядів 36
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 вересня 2007., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! І сьогодні вас усіх закликаю, щоб ваші серця горіли ще палкішою любов’ю до Розп’ятого, і не забувайте, що Він із любові до вас віддав Своє життя, щоб ви були спасенні. Дітоньки, розважайте й моліться, щоб ваше серце відкрилось на Божу любов. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 171121
11:25, 14-07-2014
Всі статті

Фоторепортаж

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати

Липень 2019 (25)
Червень 2019 (42)
Травень 2019 (48)
Квітень 2019 (43)
Березень 2019 (42)
Лютий 2019 (35)