» » » Літургійні читання на ХХІ неділю звичайну, рік Б (РКЦ)

Літургійні читання на ХХІ неділю звичайну, рік Б (РКЦ)

  • 26 серпня 2018, 13:14

Римо-католицький календар

ХХІ Неділя звичайна, рік Б

Перше читання
ІсНав 24, 1-2а. 15-17. 18б

Читання з Книги Ісуса Навина

Тими днями зібрав Ісус Навин усі коліна Ізраїля в Сихемі й покликав старших Ізраїля, голів його, суддів його й начальників його, і стали вони перед Богом. Ісус сказав до всього народу: «Коли ж вам не любо служити Господу, то вибирайте собі сьогодні, кому хочете служити: чи богам, яким служили батьки ваші по той бік ріки, чи богам аморіїв, у землі яких ви живете; я ж і мій дім служитимемо Господу». І відповів народ: «Ні! Не буде того, щоб ми покинули Господа, щоб служити богам іншим. Бо Господь – Бог наш; Він вивів нас і батьків наших з Єгипетської землі, з дому неволі, і створив перед нашими очима ці великі чудеса й оберігав нас усюди в дорозі, якою ми ходили, й між усіма народами, через які ми проходили. Тож і ми служитимемо Господу, бо Він – Бог наш».
//

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 34(33), 2-3. 16-17. 18-19. 20-21. 22-23 (П.: пор. 9а)

Скуштуйте й взнайте, як Господь наш добрий

Величатиму Господа в кожному часі, – *
хвала Його на моїх устах постійно.
Господом хвалитися душа моя буде, *
нехай почують лагідні й розвеселяться.

Господні очі звернені на праведних, *
а Його вуха – на їхнє благання.
Але обличчя Господнє – проти тих, які зло чинять, *
щоб вигубити із землі про них всяку пам’ять.

Вони закликали – і Господь почув їх *
та визволив їх від всякого лиха.
Господь близький до тих, чиї серця у скорботі, *
і спасе лагідних духом.

Багато скорбот у праведного, *
та від них усіх Господь його звільнить.
Він оберігає всі його кості, *
жодна з них поламана не буде.

Зло заподіє смерть лихому, *
і ті, які ненавидять праведного, – осуджені будуть.
Господь душі своїх рабів відкупить, *
і не будуть осуджені всі ті, котрі на Нього покладають надію.

Друге читання
Еф 5, 21-32

Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян

Брати! Підкоряйтеся одне одному в Христовому страху. Дружини, коріться своїм чоловікам, як Господу, адже чоловік є голова дружини, як Христос – Голова Церкви, Він же – Спаситель тіла. Як Церква кориться Христові, так і дружини – чоловікам у всьому. Чоловіки, любіть своїх дружин, як Христос полюбив Церкву й віддав себе за неї, щоб її освятити, очистивши купіллю води в слові, щоби поставити її собі славною Церквою, яка не має ні плями, ні вади, і нічого такого подібного, але щоб вона була свята й непорочна. Так і чоловіки повинні любити своїх дружин, як власні тіла. Хто любить свою дружину, той і себе любить. Адже ніхто ніколи свого тіла не зненавидів, але годує і гріє його, як і Христос Церкву, бо ми – члени Його тіла. Тому чоловік залишить батька й матір та пристане до своєї дружини, і будуть обоє одним тілом. Це велика таємниця, адже я говорю про Христа й Церкву.

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Пор. Йн 6, 63б. 68б

Алілуя, алілуя, алілуя

Слова Твої, Господи, є життям і духом;
Ти слова життя вічного маєш.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Йн 6, 54. 60-69

+Читання святого Євангелія від Йоана

Того часу Ісус мовив: «Хто їсть Моє тіло і п’є Мою кров, той має вічне життя, і Я його воскрешу останнього дня». Чимало Ісусових учнів казали на це: «То жорстокі слова! Хто може їх слухати?» Ісус же, знаючи в собі, що Його учні нарікають через це, сказав їм: «Чи це вас спокушує? А що ж буде, як ви побачите, що Син Людський підіймається туди, де був раніше? Дух оживляє, а тіло ніяк не допомагає. Слова, які Я вам сказав, це Дух, і це життя. Але є деякі з вас, які не вірять!» Ісус із самого початку знав, хто є ті, які не вірять, і хто є той, котрий Його зрадить. І Він додав: «Тому Я сказав вам, що ніхто не може прийти до Мене, якщо йому не було дано від Отця». Від того часу багато хто з Його учнів відійшов геть і вже не ходив з Ним. Тоді Ісус сказав Дванадцятьом: «Може, і ви хочете відійти?» А Симон-Петро відповів Йому: «Господи, до кого ми підемо? Ти маєш слова вічного життя; і ми повірили й пізнали, що Ти є Святий Божий!»

Слово Господнє

Переглядів 68
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 липня 2013., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Із радістю в серці закликаю всіх вас жити вашою вірою й свідчити про неї серцем і прикладом у будь-якій формі. Вирішіть, дітоньки, триматись далеко від гріха та спокуси, а у вашім серці хай буде радість і любов до святості. Я люблю вас, дітоньки, і супроводжую вас Своїм заступництвом перед Усевишнім. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 144031
11:25, 14-07-2014

Фоторепортаж

«    Вересень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати