» » » Літургійні читання на VII Великодню Неділю, рік Б (РКЦ)

Літургійні читання на VII Великодню Неділю, рік Б (РКЦ)

  • 12 травня 2018, 20:57

Римо-католицький календар
VII Великодня Неділя, рік Б

Перше читання
Ді 1, 15-17. 20а. 20в-26

Читання з Діянь Апостолів.

    Тими днями, Петро став серед братів, – зібралось їх разом яких 120, – і промовив: «Мужі брати! Треба було, щоб збулося Писання, що Дух Святий прорік був устами Давида про Юду, який зробився проводирем тих, що схопили Ісуса. Він же був прилічений до нас і прийняв частку служіння цього. Бо в книзі псалмів написано: „Нехай його уряд візьме другий”. Треба, отже, щоб із цих мужів, що були в нашім товаристві за ввесь той час, коли Господь Ісус жив з нами, почавши від хрищення Йоана аж до дня, коли Він від нас вознісся, – щоб один з них був разом з нами свідком Його воскресіння».
    І поставили двох: Йосифа, що зветься Варсавою, на прізвище Юст, і Матія. І, помолившись, сказали: «Ти, Господи, всіх серцезнавче, вкажи, кого з цих двох Ти вибрав, щоб узяти місце тієї служби й апостольства, що від нього Юда відпав, щоб відійти на своє місце». І кинули жереб, жереб же впав на Матія, і його зараховано до одинадцяти апостолів.

    Слово Боже.

Псалом респонсорійний
Пс 103(102), 1-2. 11-12. 19-20аб (П.: пор. 19а).

Господь на небі утвердив престол свій.

Благослови, душе моя, Господа  *
і все нутро моє – Його святе ім’я.
Благослови, душе моя, Господа  *
і не забувай усіх добродійств Його ніколи.

Бо як високо небо над землею,  *
така велика Його милість над тими, що Його бояться.
Як далеко схід від заходу,  *
так віддалив Він від нас злочинства наші.

Господь на небі утвердив престол свій,  *
і царство Його усім володіє.
Благословіте Господа, всі ангели Його,  *
могутні силою, ви, що виконуєте Його слово.

Друге читання
1 Йн 4, 11-16

Читання з Першого послання святого Йоана Апостола.

    Любі, коли Бог так полюбив нас, то й ми повинні один одного любити. Бога ніхто ніколи не бачив. Коли ми любимо один одного, то Бог у нас перебуває, і Його любов у нас досконала. Що ми перебуваємо в Ньому, і Він у нас, ми пізнаємо з того, що Він дав нам від Духа свого. 
    І ми бачили і свідчимо, що Отець послав Сина – Спаса світу. Хто визнає, що Ісус – Син Божий, Бог у тому перебуває, і він у Бозі. Ми пізнали й увірували в ту любов, яку Бог до нас має. Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому.

    Слово Боже.

Спів перед Євангелієм
Пор. Йн 14, 18

Алілуя, алілуя, алілуя.

Не полишу вас сиротами,
прийду до вас і зрадіє ваше серце.

Алілуя, алілуя, алілуя.

Євангеліє
Йн 17, 11б-19

+ Слова Євангелія від святого Йоана. 

Під час останньої вечері Ісус, підвівши очі до неба, молився такими словами:
    «Отче Святий! Заради імені Твого бережи їх, тих, що їх Ти Мені передав, щоб були одно, як Ми! Бувши з ними у світі, Я беріг їх у Твоє ім’я; тих, яких Ти передав Мені, Я їх стеріг, і ніхто з них не пропав, лише син загибелі, щоб збулося Писання. 
    Тепер же іду до Тебе, і кажу те, у світі бувши, щоб вони радощів моїх мали у собі вщерть. Слово Твоє Я передав їм, тож зненавидів їх світ, – не від світу бо вони, так само, як і Я не від світу. Не молю, щоб Ти узяв їх від світу, лише – щоб зберіг їх від лихого. Вони не від світу так само, як і Я не від світу. 
    Освяти їх у Твоїй істині: слово Твоє – істина. Як послав єси Мене у світ, так послав і Я їх у світ. Віддаю себе за них у посвяту, щоб і вони були освячені в істині». 

   Слово Господнє

Переглядів 101
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 лютого 1992., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Сьогодні вас закликаю ще більше наблизитися до Бога через молитву. Тільки так зможу допомогти вам і захистити вас від усякого нападу сатани. Я з вами й заступаюся за вас перед Богом, щоб вас захистив. Але мені потрібні ваші молитви і ваше так. Ви легко губитеся в матеріальних і людських речах та забуваєте, що Бог є вашим найбільшим другом. Тому, дорогі мої дітоньки, наблизьтеся до Бога, щоб Він вас захистив та беріг від усякого зла. Дякую вам, що відповіли на мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 126572
11:25, 14-07-2014

Фоторепортаж

«    Травень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати