» » » Літургійні читання на п’ятницю І звичайного тижня, рік І (РКЦ)

Літургійні читання на п’ятницю І звичайного тижня, рік І (РКЦ)

  • 13 січня 2017, 00:30

Перше читання
Євр 4, 1-5. 11

Читання з Послання до євреїв

Брати! Поки діє обітниця ввійти до Його відпочинку, біймося, аби не здалося комусь із вас, що він запізнився. Адже ми, як і вони, одержали Добру Звістку, але слово, яке слухали, не принесло їм користі, бо не сполучилися через віру з тими, хто послухав. Ми, які повірили, входимо до відпочинку, як Він провістив: «Я присягнув у Моєму гніві, що не ввійдуть до Мого відпочинку», – хоча діла Його були закінчені при створенні світу. Тому що сказав десь про сьомий день ось так: «І відпочив Бог сьомого дня від усіх своїх діл». І знову тут: «Не ввійдуть до Мого відпочинку». Тож поспішімо увійти до того відпочинку, щоби хтось не впав у непокору за тим же прикладом.

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 78 (77), 3 і 4бв. 6в-7. 8 (П.: пор. 7б)

Не забувайте про діла Господні

Я розкажу те, що ми почули і що зрозуміли, *
що розповіли нам батьки наші,
звіщаючи хвалу Господню, Його силу, *
всі Його дивовижні діла, що Він вчинив їх.

Вони піднімуться і сповістять це своїм синам, *
аби ті покладали свою надію на Бога,
Божих діянь не забували *
і Його заповідей тримались.

Щоб не стали такими, як батьки їхні – *
родом бунтівним і непокірним,
який не виправив свого серця, *
а свій дух Богові не довірив.

Спів перед Євангелієм
2 Кр 5, 19

Алілуя, алілуя, алілуя.

Бог у Христі примирив собі світ,
поклавши в нас слово примирення.

Алілуя, алілуя, алілуя.

Євангеліє
Мк 2, 1-12

† Читання святого Євангелія від Марка

Через декілька днів Ісус прийшов знову в Капернаум, і поширилася чутка, що Він удома. І зібралося багато людей, так що не вміщалися навіть біля дверей, а Він виголошував їм слово. І прийшли до Нього, несучи паралізованого; несли його четверо. Не маючи змоги через натовп пробратися до Нього, вони розкрили покрівлю над місцем, де Він був, і, зробивши прохід, опустили носилки, на яких лежав паралізований. Побачивши їхню віру, Ісус каже паралізованому: «Сину, прощаються твої гріхи!» Були там деякі книжники, які сиділи й міркували у своїх серцях: «Чому Він так каже? Він зневажає Бога! Хто ж може прощати гріхи, крім самого Бога?» І тут же Ісус, узнавши своїм духом, що вони собі так міркують, каже їм: «Що це ви думаєте в серцях ваших? Що легше: сказати паралізованому "прощаються тобі гріхи”, чи сказати "встань, візьми свою постіль і йди”? Але щоб ви знали, що Син Людський має владу прощати гріхи на землі – говорить паралізованому, – кажу тобі: встань, візьми постіль свою та йди до свого дому!» І той, узявши постіль, тут же встав і вийшов перед усіма, так що всі дивувалися і славили Бога, кажучи: «Ніколи такого ми ще не бачили!»

Слово Господнє

Переглядів 317
Додати коментар

Послання Богородиці з Меджугор'я, 25 вересня 1998
Дорогі діти! Сьогодні Я закликаю вас ставати Моїми свідками, через віру ваших батьків. Дітоньки, ви шукаєте знаків і послань і не бачите, що з кожним ранковим промінням Бог закликає нас навернутися і повернути на дорогу правди і спасіння. Ви, дітоньки, багато говорите, але мало робите для вашого навернення. Ось чому наверніться і почніть жити Моїми посланнями не словами, але діями. У цей спосіб ви будете мати силу наважитися до правдивого навернення серця. Дякую, що відповіли на Мій заклик.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 116914
11:25, 14-07-2014

Фоторепортаж

«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

А Ви були в Меджугор'є?

Так, один раз
Так, багато разів
Ні, але дуже хочу туди поїхати